Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy az anya...

Miért van az, hogy az anya elveszi a gyereke önbizalmát, majd később csodálkozik, hogy a gyerek nem mer munkát vállalni meg úgy semmibe se belekezdeni, mert mindenre alkalmatlannak érzi magát?

Figyelt kérdés
Egész életemben ezt csinálta... Bár elég jó tanuló voltam, a nyelvvizsga is elsőre sikerült, mégsem hitt bennem soha egy percig se. Akármilyen ötletem volt, állandóan jött a lebeszélés, hogy én ahhoz kevés vagyok, úgysem menne, ne csak az orrom hegyéig lássak, stb... Még a jogosítványra is csak annyit tudott mondani, hogy nem vagyok egy műszaki zseni. Hiába mondta neki, hogy boldog-boldogtalan vezethet, egyszerűen nem vette komolyan. A külsőmre is beszól, sokat piszkált az orrom miatt, a szerinte érdekes arcom miatt, persze ő ezt viccnek szánja, de évek óta csinálja, és még ő sértődik meg, ha elegem lesz. Egyszerűen mindig azt éreztem, hogy módszeresen el akarja venni az önbizalmamat, és azt se nagyon tudta tolerálni, hogy teljesen mást gondolok mindenről, mint amit ő.

2018. márc. 5. 16:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Mert igy a lábtörlő kéznél marad..
2018. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Ahogy az első mondja. Az én anyám is azért csinálta ezt az egész családdal, hogy ne tudjunk önállósodni és elköltözni onnan. Szerencsére végül majdnem mindenkinek sikerült, csak hát a sebek nem fognak sosem gyógyulni. Néha úgy elkalapálnám legszívesebben, pedig türelmes ember vagyok :D
2018. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
2-es vagyok, ja igen, meg ott az irigység is opciónak. Anyu sem vitte sokra az életben, el akarta érni, hogy ne tudjuk mi sem "lekörözni".
2018. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is érzem valahol... Nem tudja elviselni, hogy élesen szembe megyek azzal, ahogyan ő élt.
2018. márc. 5. 17:07
 5/16 A kérdező kommentje:
*szembemegyek
2018. márc. 5. 17:08
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
ne foglalkozz vele, legyen önbizalmad, ne az ő szemével ítéld meg magad. lázadj anyukád ellen! javadra válik :)
2018. márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Saját magával van baja, csak rád vetíti ki. Ne is törődj vele, az ő baja. Ha azt látja rajtad, hogy magabiztosságot sugárzol, abba fogja hagyni.
2018. márc. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%

Nekem az apám volt ilyen. Kb. ugyanezeket csinálta, nyilvános szégyenítéssel, a kényszeres dolgaimon élcelődve, mint egy kib.. úthenger. Már a tévében sem mertünk semmit nézni öcsémmel, mert amint bejött "mi ez a szarság? Szánalmasak vagytok". "Senki nem szeret, mindenki röhög rajtad". Teljesen kicsinált önbizalmilag, öcsémből meg egy érzéketlen szociopatát nevelt.

Nála ez gyerekkori traumákra is visszavezethető. Ezt a nyomort akarta tovább adni. Anyudnak nem volt rossz gyerekkora? Nem mintha ez felmentené. Borzalmasak az ilyen emberek. És a környezetem szerint még örülhettünk neki, hogy a szüleink nem váltak el. Ja, marha jó volt.

Nálam is nehéz a munkavállalás, azt éreztem sokáig, hogy mindenben rossz vagyok, folyamatosan bocsánatot kértem, védekeztem ez meg az emberek agyára ment.


Nálam, ami használt párszor (bár én ahogy tehettem elköltöztem): ignoráltam. Elkezdett gúnyolódni, rezzenéstelen arccal csináltam tovább a dolgomat. Ilyenkor zavarba jött. Ha nagyon eleged van és fizikálisan nem bánt, akkor érdemes leordítani a fejét, én többször üvölteni kezdtem vele amikor már elviselhetetlen volt. Ilyenkor nyugodtan vágd a fejéhez azt, amit gondolsz, ti. saját nyomora miatt ilyen, nyugodtan alázd be, ne érdekeljen, hogy az anyád.

Egy ilyen után egyszer bocsánatot kért az apám.

Rohadjak meg ha értem az ilyen szülőket, normális ismerőseimnek meg nem lehet gyereke...

2018. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezen én is csodálkozok, kedves utolsó! Nagyon jól látod a dolgokat és sajnálom, hogy ilyenen kellett átmenned! Én is azt látom, hogy minél inkább alkalmatlanabb valaki a gyerekre, annál biztosabb, hogy van neki, ráadásul nem is csak egy... Aki bezzeg jól tudna nevelni, annak meg nem lehet. Olyan igazságtalan!
2018. márc. 5. 17:43
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Hülye kérdés, de rokon nem fogadna be?
2018. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!