Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyujám azt akarja, hogy...

Anyujám azt akarja, hogy különtanárhoz járjak egyetemistaként. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves egy elég durva szakon. Félévkor nagyon elrontottam a vizsgáimat és anyukám azt akarja, hogy a legnehezebb tárgyamból külön tanárhoz járjak. Még azt akarta, hogy 2 másik tárgyból is járjak, de arra nagyon erősen mondta, hogy nem kell. Hiába mondom neki, hogy majd megyek ha szükség van rá, ő nem száll le rólam ha heti rendszerességgel el nem megyek tanárhoz. Van egy barárn ugyan ezen a szakon csak más egyetemen és ő szinte mindenből tanárhoz jár, anyám vele példálózik...

2018. márc. 12. 14:04
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
bocsi barárn=barátnőm kicsit gyorsan írtam
2018. márc. 12. 14:05
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Mivel egyetemista vagy, ezt egyedül te döntöd el.

Állj a sarkadra, ha nem akarsz elmenni, vagy ha úgy érzed nincs szükség rá.

Esetleg próbáld meg elmagyarázni, hogy milyen rosszul esik, hogy anyukád nem bízik benned, hogy azt gondolja hogy felnőtt létedre ne tudnál megoldani egy ilyen helyzetet.

2018. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Manapság már nem veszik fel az embereket csak úgy, még akkor se ha van pénze vagy protekciója...
2018. márc. 12. 14:26
 4/25 anonim ***** válasza:
54%

'Anyujád' jót akar, menj el hátha átsegít a nehézségeken néhány különórán. Például azon hogyan kell tanulni,vagy a korrepetáló látja, hogy mi okozza a bizonytalanságokat hol van a hiány, vagy meg nem értés.

És miért is sajnálod rá az időt?

Orvos akarsz lenni - az azt jelenti, vagy ötösre tudod, vagy nem tudod - mert nem szívesen lenne élet-halál közt EMBER úgy, hogy félig tudja az orvos, mit kell tennie.

2018. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Látszódik az orvosok tudásán, hogy kiket vesznek fel oda és kik végzik el, milyenek praktizálnak
2018. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Kettes vagyok. Nem jarok egyikbe sem. Mikor megszulettel, akkortajt diplomaztam.
2018. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Nekem anyukám azt se tudja, milyen tárgyaim vannak. Magántanárt én intéztem magamnak abból, amiből úgy éreztem, hogy szükségem van rá. Szerintem anyud kicsit túlságosan is rád van telepedve. Nem kisgyerek vagy már.
2018. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Metionin ***** válasza:
85%

És te hogy gondolod, szükséged van a különtanárra? Miből kellene járnod?

Anyukád járt egyetemre, tudja hogy miben különbözik egy középiskolától?

íszerintem akkor járja atnárhoz ha úgy érzed hogy anélkül nem fog sikerülni. Ha szerinted elég hogy újra bejársz akkor nem. Ezt meg kellene beszélned valahogy anyukáddal. Nálunk fizikából meg matekból járt több csoporttársam tanárhoz, nem szégyen az de ha nincs rá szükség akkor felesleges pénzkidobás.

2018. márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, neked melyik a legnehezebb tárgy, nekem az anatómia volt, mert ott nincs sok helye a logikának, be kell magolni és kész. Azt meg világéletemben utáltam.:-) Ebből nincs sok értelme különtanárhoz járni, ha más tárgy(ak)ból vannak nehézségeid, akkor viszont segíthet. Bár én is úgy gondolom, hogy ha már az első féléves kollokviumokon gondjaid vannak, akkor nem biztos, hogy az orvosi neked való. Bekerülni nem különösebben nehéz, elvégezni húzósabb.:-) Ami pedig anyukádat illeti, felteszem, nem önmagadnak finanszírozod a megélhetésedet, számomra érthető, ha azt szeretné, hogy biztosan végezd is el az egyetemet lehetőleg államin, ha már bevállalta, hogy 6 évig taníttat ott. Ha kell, akkor különtanárral, még mindig rentábilisabb, mint évekig finanszírozni téged úgy, hogy a végén továbbra is csak egy érettségid van.
2018. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem a problémád. Rosszul teljesítettél egy nehéz szakon. Anyád nem spórol rajtad hanem fizetné a segítséget. Te meg ezen háborogsz. Már így is csúszásban vagy . Már októberben érezhetted hogy gáz van, már akkor segítség kellett volna. Így el maradtál az első félév anyagával. Anyád nem akarja hogy a második félévvel is baj legyen. De már itt is csúszásban vagy mert március közepe van hipp hopp itt a vizsgaidőszak. Ne húzd az időt fogadd el a segítséget. Nem szégyen. Hallgass anyádra.
2018. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!