Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nemtudom mit csinàljak, hogy...

Nemtudom mit csinàljak, hogy viselkedjek?

Figyelt kérdés

Szüleim mindíg ùgy neveltek , hogy kèpzeljem magam màsok helyèbe is mielőtt mondanèk vagy csinàlnèk valamit. Így tettem , elèg èrzèkeny is lettem de most itt àllok 15 èvesen ès azt kapom , hogy mèg "pulya" vagyok. Hogy èn nem tudok semmit mert nincsenek tapasztalataim , gyerekes vagyok mert mindenen sírok ( Ez nem igaz , apum hiszi azt mert csak vele szemben szokàsom sírni ha nagyon megbànt valamivel.) Olyanokat mond , hogy hülye vagyok , kicsi ès haszontalan , hogy nemtudom mi az èlet , a terveimben vissza húz ès elveszi a kedvem/lebeszèl a próbàlkozàsról. ( messzibb suliban tovàbbtanulni pl ) Gyakran ordít , harapós termèszetű de mindíg is ilyen volt , okkal ès ok nèlkül is szid ha kedve tartja , nagyon fèlek tőle. Ha itthon van folyton leszid , hogy pènzel engem , erre èn viszonzàskèpp magamra csukom az ajtót ès elfoglalom magam làthatatlanul. Ha utànam jön , kimegyek , persze mindíg minden a telefon hibàja... -.- Egyszerűen feszèlyezve èrzem magam mellette , sosincs úgy , hogy minden jó lenne . Ha a jegyeim kitűnőek , akkor lusta vagyok mert nem csinàltam hàzimunkàt , ha csinàlok , akkor nem jó az amit csinàltam mert màst kellett volna. Iskolàval zsarol ,ha valami nem tetszik neki , rögtön mindentől megfoszt. Ő a mindenèt felàldozó szülő aki azèrt ad , hogy kèsőbb szàmon kèrhesse a tartozàst. Okè , èrtem èn , hogy be kell segíteni hàzi munkàban , na de amit kèrni szokott az túlzàs. Nem arról van szó , hogy nem segítek , hanem , hogy nem azèrt akarok segíteni mert zsarolnak , hanem mert van időm ès kedvem hozzà. Mit tegyek ? El vagyok hallgattatva annyival , hogy èretlen vagyok mert nem szàrmazik belőlem haszon , az èrzèseimmel meg senki nem törődik. Tènyleg , annyi èven keresztül ne lopjak , ne bàntsak meg màsokat , legyek türelmes , figyelmes , segítőkèsz , megbízható meg minden , erre mikor olyan vagyok , szembeszúrnak azzal , hogy senki sem ilyen ès hülye vagyok ha tàmaszkodom valakire ès megbízom benne.

EMBEREK , HA VALAKIT ARRA NEVELTEK , HOGY PÈLDÀS EMBER LEGYEN , MIÈRT HÜLYE HA OLYANNAK NŐ FEL ?? Csak mert a vilàg x%-a gonosz ès csak magàra gondol , mièrt kène nekem is ilyennek lennem , hogy figyelembe vegyenek ?


15/L


2018. márc. 15. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha igy neveltek nem te tehetsz róla. De szerintem most már próbálj meg ki állni magadért és ne hagy hogy "rabszolgává" tegyek. Oké én is megcsinálom a házimunkát ha kell de nálunk nincs ilyen hogy piszkálnak. Van testvéred?? Próbálj meg nem sirni ha megbánt egy kicsit állj ki magadért hogy lássa nem vagy gyenge meg az se normális ahogy viselkedik veled.
2018. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt, csak apám egy kicsit enyhébb változattal.

Ugyanígy neveltek, aztán meg én voltam az életképtelen. De ez akkor is úgy volt, amikor már dolgoztam és különéltem.


33 évesen férjhez mentem és lett egy fiam. Apám tökre boldog volt, hogy végre fiú is van a családban. Persze most is hasonló véleménye van rólam, csak nem hangoztatja, mivel rájött, hogy többet veszíthet.


De! Én amúgy is későn érő típus voltam, és ezen nem segített ez a fajta nevelés. Sokáig naív, magamat megvédeni képtelen, önbizalomhiányos vki voltam, és elég lassan sikerült felépítenem magam, hiszen csak az élet tudott példát mutatni, ami egy lassú folyamat, és pont ezért sokkal több pofont kaptam az élettől, mint ami normális lenne, és emiatt sokkal több időt vesztegettem és vesztettem el tapasztalatlanságom miatt, ehelyett élhettem volna.


Azt tudom neked mondani, hogy fejleszd magad pszichológiai könyvekkel mind párkapcsolati, mind személyiségfejlődési stb. könyvek (Csernus, Popper stb.) és soha, de soha ne menekülj bele egy kapcsolatba apádék elől, mert sokkal rosszabb lesz. Ha nem leszel addigra annyira tapasztalt és intelligens, akkor simán benne maradsz egy bántó kapcsolatban, és soha nem vagy nagyon későn lesz erőd kilépni belőle.

2018. márc. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!