Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek van joguk elvinni...

A szüleimnek van joguk elvinni nyaralni ha én nem akarok menni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy értelmetleül hangzik a kérdés és felvet olyan kérdéseket, hogy normális vagyok-e, de van magyarázatom arra, miért nem akarok menni. A szüleimmel és a nővéremmel élek, 15 éves vagyok, néhány hét múlva a szüleim elvisznek egy hétre a rokonaink nyaralójába, egy faluba a hegyekbe. Nem tudom kifejezni, mennyire nincs kedvem menni.Sokan leszünk és hideg lesz. Eddig mindig itthon maradtam ha nem akartam menni, megértették. Most viszont azt mondták, muszáj, mert az egész család jön, és ez családi program lesz. Ezért átolvastam a gyermekek kötelességeit és jogait, a családi törvénykönyvből azokat a részleteket amiket megtaláltam az interneten, de nem találtam semmilyen tartalmat utazáshoz kapcsolódóan. Ha valaki tudna valami ilyet küldeni, vagy bárhogy segíteni abban, hogy bebizonyítsam, hogy nincs joguk kényszeríteni, hogy elmenjek, nagyon megköszönném!
2018. márc. 16. 14:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon örülök a kérdésnek.

Mivel most értettem csak meg, hogy miért mondogatja állandóan a szomszédasszony a gyerekének, hogy inkább ny eltelek volna le annak idején...

2018. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
24%

Jó látni ahogy viccelődtök azon, amit nem értetek.

Igazi Magyarok vagytok!

2018. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

#13, nem, tényleg nem tudjuk érteni miért kell egy 15 kistacskónak rögtön a húúú de ilyesztő törvényekkel jönni mert márpedig neki JOGA VAN otthon maradni mert anyuciékkal nem akar nyaralni, leülni és megbeszélni a dolgokat az ősökkel meg már nem trendi.

Tudod, néhány dolognál nem sajnálom hogy nem értem.

2018. márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
43%

Hát egyébként meg normális családban ez úgy működik szerintem, hogy a családtagok megbeszélik, hogy hová, mikor szeretnének menni nyaralni és ott mit fognak csinálni...Legalábbis nálunk ez így megy, ez a szokás, de akkor biztos velünk van a baj...Értelemszerűen nem egy 15 éves gyerek fog egyedül dönteni mindenről, nem ő fogja megmondani azt, hogy mi hogyan fog történni stb., de szerintem igenis van beleszólása elvégre ő is ott lesz. Való igaz, hogy 15 éves, gyerek, de ő is egy emberi lény, akinek vannak érzései, gondolatai, véleménye stb. és már nem is olyan kicsi, hogy csak úgy lehetne ide-oda tenni, mint egy cserepes virágot. Szerintem a szülőknek illene kikérni a véleményét az ötleteikről, terveikről, hogy "mit gondolsz kislányom?" "Mit szólnál, ha ....?", "Neked van valamilyen ötleted? Mit csinálnál szívesen?" stb., így megtudnák beszélni normálisan és tudnának kötni egy kompromisszumot, akkor nem lenne olyan, hogy valaki duzzog, hogy ezt és ezt nem akarja, nem lenne senki rákényszerítve semmire és a szülőknek sem kellene kardoskodniuk a gyerekkel, hogy "jössz, mert én márpedig azt mondtam és én vagyok az anyád"....Persze, tudom, hogy sok családban nem szokás kommunikálni. Szóval szerintem elsőkörben ezt így kellett volna csinálni. Mivel ez nem így történt, ezért szerintem a kérdezőt is meg lehet érteni. Nem szeretne elmenni, nem tetszene neki, nem élvezni és nyilván lehet benne valami, hogy eltúlozza, túlreagálja stb., de azért valahol lehet benne igazság, ha ennyire nem akarja. Nem tudom, hogy mondjuk, akik itt hajtogatják, hogy menjen el és mi az, hogy nem akar elmenni, nem szereti a családját stb., azok mennyire örülnének, ha akaratuk ellenére akarnák rákényszeríteni őket egy olyan programra, amihez semmi kedvük nincsen, olyan emberekkel (mert igen, előfordul, hogy az ember nem ápol jó kapcsolatot a családjával), akiket nem kedvelnek...gondolom mindenki széles mosollyal az arcán tapsikolna örömében...Ez mindenkit rosszul érintene, bármilyen hihetetlenül hangzik, de egy gyereket is.


Kérdező, szerintem ülj le a szüleiddel beszélni és mondd el nekik, hogy konkrétan miért nem szeretnél elmenni pl. nem tudnál mit kezdeni ott magaddal (nekem az ilyen családi összejövetelekkel mindig az volt a bajom, hogy nem volt egy korombeli sem, akivel tudtam volna beszélgetni ezért kussban ücsörögtem és hallgattam, ahogyan a felnőttek beszélgenek, amit halálosan untam), nem kedveled a többieket, más dolgod lenne (pl. tanulás) stb., de nem akarom a szádba adni a szavakat, mert te tudod, hogy mi a baj, miért nem szeretnéd. Utána pedig próbáljatok meg kitalálni valamilyen megoldást, pl. beiktattok egy számodra is élvezhető programot vagy vihetsz magaddal valakit, akivel elvagy vagy mégis megoldható lenne, hogy itthon maradj stb...Szóval le kell ülni és meg kell beszélni.

2018. márc. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%
Olyan nincs hogy nem mész mened kell .mert kiskoru vagy nem hagyhatnak felügyelet nélkül ,1 hétre .
2018. márc. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%
Nincs internet a nyarcsiban, ugye? Te pedig függő vagy, és ez olyan lenne, mint ha egy drogostól megvonják a szert. Ez a gond?
2018. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!