Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék a családommal?

Mit tehetnék a családommal?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy engem az igazi családom 2 éves koromban elhagyott és árvaházba kerültem. Onnan örökbe fogadtak 5 évesen. Minden jól is ment amíg nem lettem iskolás. "Anyukám" teljesen rám telepedett, az oké, hogy kisiskolásként tanult velem, meg minden. De mostanra 18 éves vagyok és ha tanulni próbálok, bejön a szobámba vasalni, de úgy, hogy lássa mit csinálok a gépen mintha nem tanulnék..a szobámba akkor jön be amikor akar, legyen az akár éjjel fél 2. És ha ezt megmondom neki, megsértődik és még én érzem magam rosszul. NINCS egy fikarcnyi magánéletem sem, a párkapcsolatomról is mindent tudnia kell. Na persze emellett nem enged el sehova amíg iskolába járok, nem mehetek sétálni barátokkal (mert emiatt nincsenek is), nem tehetem ki a lábam a házból. Mégis mit csináljak? Magányos vagyok és belebolondulok a bezártságba.

2018. márc. 18. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán megpróbálhatnál beszélni vele. Mondd el neki,mi a bajod. Akkor talán megérti,és nem fog többet így viselkedni.
2018. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Beszéld meg vele (?).
2018. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Éppen ez az, hogy hiába beszélek vele. Milliószor próbálom de akkor jön a sértődés, és akkor megint én vagyok a rossz gyerek. mindig szépen elmondom neki hogy hagyjon egy kis teret, de akkor azt mondja, hogy biztos azért hogy ne lássa, hogy nem tanulok. A másik az, hogy amikor ideges, egyszerűen megüt. El van törve most a bal kezemen 2 ujjam, előbb megfogta az egész karom, és hozzávágta az asztalhoz...és nem ez volt az első eset.
2018. márc. 18. 11:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg mondd meg neki,ha nem állít magán elköltözöl. Elvégre 18 éves vagy, mi az hogy megüt???? Komolyan mondom nem értem az embereket. Minek kell nekik gyerek,ha utána nem tudnak vele bánni?!
2018. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan félek már itthon anyámtól, apa normális, de sose akkor bánt amikor apu véletlenül is hallaná.
2018. márc. 18. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet jobb lett volna az árvaházban. Már nem kapnak utánad pénzt? Sok nevelő család a pénzért vesz ki gyerekeket.. Költözz el mielőbb.
2018. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem, már nem kapnak pénzt. Én is azon gondolkoztam, hogy tényleg jobb lett volna az árvaházban. Szeretnék elköltözni, de anya elcsórta a spórolt pénzem és most összesen 3000 Ft-om van a 60-80 Ft-ból. Dolgozni szeretnék, de nincs ötletem hogy kezdjem el. Nem akarok már itt maradni, nem érzem hogy a szüleim lennének..egyszerűen nem vagyok boldog és anyám ezen csodálkozik.
2018. márc. 18. 14:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi az h elcsórja,ez lopás. Nálunk is ez volt,én osztálytársam Édesanyjánál gyüjtöttem össze a donbbantó pénzem h ne tudják ellopni piára..
2018. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én most azt csináltam, hogy a naplóm belső lapjára ragasztottam egy kisebb méretű borítékot, és oda teszem amit gyűjtök. Mindig nálam van, onnan nem tudja kivenni.
2018. márc. 18. 15:14
 10/12 A kérdező kommentje:
60-80.000 Ft-ból* kihagytam, bocsánat
2018. márc. 18. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!