Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem engednek el a Sziget Fesztiválra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy fesztiválozós, soha nem is voltam, csak akkor mentem (pl a Voltra), ha olyan előadó volt akit szerettem, és csak azt hallgattam meg, mert nem láttam értelmét ennek a random midenféle zene hallgatásának az óriási tömegben, meg bulizásnak.

Viszont most ugye jön a Szigetre Lana Del Rey és Shawn Mendes, a két kedvencem. El nem tudom mondani mennyire imádom őket, amióta csak meghallottam egy-egy számot tőlük életemben elöszőr, vágytam rá, hogy láthassam/hallhassam őket élőben is. Amikor megtudtam, hogy jönnek örömömben félig sírva sikítozva ugráltam fél órát.

Viszont a szüleim megtiltották, hogy elmenjek, mert, hogy veszélyes, biztos megerőszakolnak majd, meg bedrogoznak, meg rengetegen vannak, meg mindenki részeg, és nem biztonságos. Tudják, hogy én felelősségteljes vagyok, nem bennem nem bíznak, hanem a többi emberben.

Lehet igazuk van, de annyira szeretnék menni, hogy el nem tudom mondani. El kezdtem dolgozni, hogy gyűjtsem rá a pénzt, és nagyon rossz az egész helyzet.


Ez most jogos, és igazuk van?

Vagy mit tegyek?

16/L (akkor már 17 leszek!)



2018. márc. 20. 09:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, érdekes módon ezek a szülők mindig a jogaitól óvnák a gyereket - persze "csak az ő érdekében" - a kötelezettségeitől valahogy sose... az osztálykirándulásról otthon tartaná, a matekdogáról még véletlenül se...
2018. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
23%

Kérd meg a szüleidet,hogy menjenek el veled. Akkor biztos nem lesz semmi bajod, ha másban képtelenek megbízni.

Másrészt, "félig sírva sikítozva ugráltál fél órán keresztül" Ezzel nem azt bizonyítottad hogy megbízható és felelősségteljes,éretlen vagy. Nagyon gyerekes viselkedés, kb. egy 11 évestől még elnéztem volna de 16/17 évesen így viselkedni...

2018. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
23%

-Hívd el őket magaddal.

-Te sem engedd őket elmenni oda ahova tervezik,hogy jól èrezek magukat.

-Tegyèl fel nekik egy nehèz talàlós kèrdèst ês ameddig gondolkodnak rajta,addig te lelèpsz a Sziget Fesztivàlra.

-Döntsètek el fej vagy íràssal.

-Húzzatok sorsot.

2018. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
40%
A korosztályodat ismerve addigra lehet, hogy már azt sem fogod tudni, ki az a két akárki. Mondjuk lesz helyette más, úgyhogy a lényegen nem változtat. Ahogy írták többen, kísérő (lehetőleg több), akit a szüleid is megbízhatónak tartanak.
2018. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
6%
Én sem engedném el a gyerekemet. Se felnőttel se egyedül.
2018. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%

Ha van megbízható baráti társaságod, akiket a szüleid is ismernek (nem baj, ha van köztük pár idősebb fiú), akkor mondd azt, hogy ők ott lesznek veled. Talán beszélhetnének is ezek a barátok a szüleiddel, hogy vigyáznak rád, biztonságban leszel velük. Ha meg addig is mész bulizni (biztosan mész), akkor mutasd meg nekik, hogy felelősségteljes vagy, mindig józanul és időben érj haza, akkor látják, hogy megbízható vagy. Végső esetben az is egy megoldás lehet, hogy a fesztivál idejére elmész egy olyan barátnődhöz, akinek engedékenyebbek a szülei, hogy ott aludj náluk pár napig, és szépen titokban elmész a fesztiválra. Talán sosem derül ki.


Egyébként hány napra mennél?

2018. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Én elsősorban azoktól kérdeznék, akik kapásból rávágták, hogy "én sem engedném el a gyerekemet": Ti fiatalon csak otthon kuksoltatok? Sosem volt olyan koncert amire nagyon el akartatok volna menni?
2018. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
19%
Biztos hogy megoldanám valahogy a dolgot. Bár az is igaz, hogy ezeket 20 év múlva is meghallgathatod élőben.
2018. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egyedül mennél, akkor elengednélek. Én 16.5-17évesen voltam először Szigeten. Egy 17.5éves barátnőmmel mentünk és egy haverunkkal is összefutottunk, aki akkor már 20 volt. (14éves korom óta vágytam rá) Őszintén örülök, hogy nem előbb mentem, pedig nem történt semmi, de azért ez még mindig inkább felnőtteknek való hely.

Beszélj a szüleiddel, hogy tudod kezelni az embereket és szedj össze meg 1-2embert, szerintem így könnyebben belemennek majd.

Jó szórakozást, ha sikerül.😁😁😁

2018. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
59%
Basszus, 16évesen voltam először,most 27 vagyok, nem lesz semmi bajod. :D A társaság legyen megbízható akikkel mész és ennyi...Ne félj a szüleidtől menj el titokban.
2018. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!