Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mindent tiltó szülők tényleg...

A mindent tiltó szülők tényleg úgy gondolják, hogy ez a helyes?

Figyelt kérdés

Én ezt sosem értettem, hogy hogyan gondolhatja bárki is ezt jónak, hasznosnak vagy értelmesnek. Ez még csak nem is nevelés...az én meglátásom szerint szimplán arról van szó, hogy a homokba dugják a fejüket, mert nem tudnak gyereket nevelni, nem tudják átadni a gyerekeiknek a tudásukat, az általuk fontosnak tartott értékeket (ha egyáltalán van olyan...) és nem is mernek kiállni a gyerekeik mellett, nem is akarnak úgy egyáltalán semmilyen elvet sem képviselni, mert félnek. Ezért inkább úgy döntenek, hogy akkor az a legjobb megoldás, ha a gyereket 18 éves korukig bezárják a négy fal közé, nem engednek meg neki semmit és mindentől eltiltják, mert így csak nem történik vele semmi, remélhetőleg biztonságban van...aztán ahogyan elmúlt a gyerek 18 éves, akkor onnantól kezdve pedig már szélnek van eresztve, mert akkor már a saját felelőssége, hogy mit csinál és nem lehet felelősségre vonni a szülőt. Szerintem ez egy ritka gusztustalan hozzáállás és nagyon nem értek vele egyet. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen szülők többsége persze magas elvárásokat támaszt a gyerekével szemben, hogy ha már 18 éves és felnőtt, akkor tanuljon és dolgozzon, keressen minél több pénzt, legyen szociális élete, legyen párkapcsolata stb., mindezt úgy, hogy az elmúlt 18 évben kb. egy kenyeret nem kenhetett meg felügyelet nélkül...a szomorú pedig az, hogy nagyon sokan ezt nem is azért teszik, nem azért várják el (támogatásról meg aztán pláne nincsen szó...sajnos), mert azt szeretnék, hogy a gyereküknek jobb vagy könnyebb legyen, hanem szimplán önös érdekből, hogy minél korábban megszabaduljanak a felesleges kolonctól.


Összességében engem ez az egész hozzáállás felháborít, leginkább talán azért, mert nem kötelező gyereket vállalni és én úgy gondolom, hogy aki mégis megteszi ezt önszántából, akkor az arra törekedjen, hogy egy értelmes, épeszű, egészséges gyereket neveljen és a lehetőségeihez mérten minden lehetőséget teremtsen meg számára a boldoguláshoz, egy minőségi élethez.


2018. márc. 20. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én sem értem az egészet,az én szüleim is nagyon szigorúak. 14/L
2018. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Gyökerek azok mindig is lesznek és ezalól a szülők se kivételek. Csak a gyereknek legyen annyi esze,hogy az ilyeneket ott hagyja megdögleni a saját szarukban.
2018. márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Unokatesóm szülei ezt csinálták, minden napra kitaláltak neki valamit (főzni, mosni, takarítani, kertet gazolni..), a szomszéd utcában lakunk, nyári szünetben egy délutánra nem jöhetett át. Most 24 éves, sosincs otthon!
2018. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Mi történt? Irreálisan szélsőséges esetet írtál.


Hogy 14 évesen nem engednek hajatfesteni, bulizni, piálni, az pedig természetes.

2018. márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Mit értesz az alatt, hogy bezárja? Meg mitől tiltja?


Tiltja a drogtól, vagy a 13 éves lányát attól, hogy ne hajnalban menjen haza, miután végig kúrták 15-en vagy csak egy sima hajfestéstől vagy öltözködési stílustól?


Mert ezek nem ugyanazon kategória. Szóval mit is tilt?

2018. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Kedves #3-as a szórakozás neked mióta jelenti ezt?^^

Látszik hogy magadból indulsz ki.

És de, konkrétan itt arra értik hogy bezárják. Nekem is volt olyan osztálytársnőm akit boltba se engedtek el egyedül 14 évesen. (nem ruhavásárlásra gondolok, kisboltba, és kisvárosban lakunk)

2018. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ez ismerős.18 éves korig tiltják a pasizást, barátkozást, és akkor hirtelen meg már legyen első kapcsolatod, nulla tapasztalattal. Szerintem ha valaki 15-16 évesen tini szerelemmel kezdi, sokkal kissebb lesz a bukta, mintha18-20 évesen, teljesen naívan száll bele az első felnőtt kapcsolatba. Ugyanez a bulikkal... Ha 18 évesen, szintén tapasztalatlanul veti bele magát a bulizásba, akkor semmi rossz nem történhet? Hát dehogy nem. Inkább meg kellene tanítani a valós életben, hogy mire vigyázzon. De az sokkal több erőfeszítés lenne a szülő részéről.
2018. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
A szomorú h van ahol még 24 felett is tiltják a párkapcsolatot,társadalmi életet,meg az együtt alvást egy hosszu kapcsolatban is. A dugi szobák se oknélkül mennek olyan jol..
2018. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kárt az indokolatlan tiltás okozza, nem azt mondja a szülő hogy "kislányom, ne drogozz mert tönkreteszi az egészséged, ha elrontod meg is halhatsz, vigyázz a szexnél mert terhes lehetsz, nemibetegségeket kapsz el, aggódom az új barátaid miatt, drogoznak, felelőtlenek, kérlek figyelj oda mit csinálsz és ne hagyd hogy mugkkal rántsanak" neeeem, mindenre annyi a válasz hogy "nem, mert én azt mondtam, az anyád vagyok és amíg az én kenyerem eszed én parancsolok" és a gyerek elkezd gondolkozni hogy hát de miért lenne rossz, próbáljuk ki, és így úgy vág bele valamibe hogy fingja sincs a veszélyeiről mert a hülye szülő csak tiltani tud, indokolni már nem.

Érdekes hogy az összes drogosnak és ribizlinek akikkel eddig találkoztam szigorú szülei vannak akik közben a saját hátukat veregetik hogy nekik milyen jó gyerekük van, ők tiltják ám a lézengést aztán paff, egyik nap jön a pozitív terhességi teszt vagy a telefon a kórházból és mindenki játsza a meglepettet.

2018. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan utolsó. Én dolgoztam gondozóban,sokszor a szülő szorult volna pszichiátriai kezelésre nem odakerült gyerek. Akadt pár vallási fanatikus szülő is ahol a gyerek valláskárosult lett. :/
2018. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!