Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig "egészséges", ha a...

Meddig "egészséges", ha a gyermek egy szobában alszik a szülökkel?

Figyelt kérdés
Egy éve élünk együtt párommal és a 7 éves fiú még mindig nagyon ragaszkodik, hogy egy ágyban aludjon az édesanyjával. Az utóbbi időben sajnos fellépett a fiú részéről a féltékenység is, mit lehetne tenni?
2018. márc. 22. 00:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem maximum babakoraban NEHA. Utana biztos nem aludnek a gyerekkel.
2018. márc. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%
Babakor. Beteges dolog,a szülőnek is kell privát szféra meg intimitás,az ilyen fiu az aki sose fog leválni,nektek meg magánélet nulla lesz.. Uton a válás felé..
2018. márc. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a 7 évesnél már egyáltalán nem egészséges. Kellene nektek is privát szféra. Vagy ha rátok jön a szexelhetnék, akkor is ott alszik mellettetek közben?

Anyukának mi a véleménye erről?

2018. márc. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
50%

Hát itt már nagyon nincs mit tenni.

Nem szokattátok hozzá,hogy külön szoba baba kortól.


Senkinek nem jó.


Én még azt sem tartom jónak,hogy házastársak is mindig együtt alszanak.

Legyen legalább egy nappali,ahol a másik el tud aludni,ha zavarja,hogy más is van a szobában.

2018. márc. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos sok nő ott veszti el a férjét h nem marad nő csak Anyatigris lesz aki belefullad a gyerekébe. A férj is fontos,akinek nem,az menjen spermabankba. :(
2018. márc. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
84%

7 éves, az anyának párja is van, féltékenység... Itt azért elég komoly bajok vannak, valljuk be. Már a 7 éves kori együttalvás is vad, de így együtt még cifrább.


Ha ragaszkodik, ha nem, én nem hagynám a dolgot. Nyilván sokkal nehezebb lesz, mintha babakorban történt volna az elválasztás, de ha eddig nem, most kell lépni, még szép.

2018. márc. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
54%

"7 éves ... féltékenység... így együtt még cifrább"


A féltékenység ilyenkor életkori sajátosság, nem kell felfújni.


De egyébként igen: most már aludjon külön. Össze lehet kötni azzal, hogy most már iskolába megy(/jár?), nagyfiú, különszoba.

2018. márc. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudjuk miért alakult így, hol van az apa, mióta voltak ketten.

Persze egészségesebb lenne külön aludni ez tény.Egy éve vagy velük.Ha most miattad erőszakkal kirakja az ágyból a gyereket, akkor nem csak féltéjeny lesz hanem gyűlölni fog.

Az anyának szépen lassan fokozatosan kell külön szoktatni.Neked meg türelmesnek kell lenned.

Szóval nem, nem egészséges, de ha már így alakult beszéljétek meg, találjatok megoldást, de itt elsősorban az anyán fog múlni meddig marad az ágyában a gyerek.

2018. márc. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
63%

8-assal értek egyet. Ha te, mint az új "jött-ment" most kirobbantod az anyja mellől, te egy egész életre elvágod magad előtte (és az anyja is).


Én valami 8-9 éves koromig aludtam anyámmal, szorongós gyerek voltam (igen, lehet lepontozni ezért). Anyám próbált külön szoktatni (lefeküdt mellém a saját szobában, "nagylány vagy", stb), de soha nem kényszerítve. Végül magamtól költöztem külön.


Én azt gondolom, hogy türelmesen lehetne őt is próbálni külön szoktatni. Kényszeríteni meg fenyegetni semmiképpen, elég érzékeny lehet amúgy is...

2018. márc. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
51%

Egy 7 éves gyermek már nem kisbaba.

Szóval nyugodtan lehet vele erről beszélni, hogy ez így már nem egészséges és külön kell aludnia.


Én soha nem aludtam rendszeresen anyáékkal egy ágyban(rendszertelenül is max 2-3 éves koromig) de 16 éves koromig egy szobában voltam velük.

Sajnos csak egy egyszobás házunk volt, így nem volt megoldható a másik szoba.

Nem ért semmilyen trauma.

2018. márc. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!