Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudassam anyával, hogy...

Hogyan tudassam anyával, hogy ezt így nem csinálhatja tovább?

Figyelt kérdés

Anya régebben eszméletlen gyönyörű volt, még születésem után is. Aztán elváltak apámmal, és ő a kajálásba, cigizésbe folytotta bánatát. Sosem szégyenkeztem amiatt, hogy elhízott. Sosem zavart, így szeretem. Csakhogy ez az egész az egészségére is rámegy. A cigit nem tilthatom meg tőle, ezt már megtanultam sajnos. Viszont a helyten étkesen nagyon szeretnék segíteni. Egyrészt olyan kajákon nőttem fel, amilyeneket ő is és mama is evett, így én is szép termetes lettem. Időközben megfogadtam, hogy lefogyok, és mindig szépen is tartottam a diétámat, sportolni is elkezdtem. Csakhogy jöttek a hullámvölgyek, az önértékelési zavarok, egyszóval beleestem a kamaszkorba, amiben még most is benne vagyok. Tudom, hogy fogyni csak kitartással lehet, és nem anyát kéne hibáztatnom a kinézetem miatt, de egyszóval nagyon demotiváló, amikor igyekszem helyesen táplálkozni, lemondani az egészségtelen műkajákról (amiken konkrétan felnőttem, és még elég nyalánk is vagyok), de mindig csak azt látom, hogy ők előttem tömik magukba, és nyilván folyton megkívánom. Itthon sosincs olyan nap, hogy ne lenne chips, csoki, ilyen cukros, olyan zsíros ennivaló. Amikor nincs előttem ilyen kaja, eszem ágába se jutna ilyet venni, de amikor ki van elém pakolva (mellesleg mindig megkérem őket, hogy egalább tegyék el, mert megkívánom, aminek mindig az lesz a vége, hogy ha nem is azonnal, de rá pár hétre én is tömni fogok magamba vagy 4 zacskóval) mindig megkívánom. Ebből így ebben a pár hónapban végképp elegem lett. Így nem tudok én sem normálisan diétázni, ha semmi támogatást nem kapok semmilyen oldalról. Anyának meg az egészégügyi állapota aggaszt leginkább. Akárhányszor megy orvoshoz, sose kap jó eredményeket. Elhatároztam, hogy valahogy a tudtára adom, hogy ezt fejezze be, de lövésem sincs mit mondhatnék. Nem szeretném, hogy azt érezze, hogy számomra kellemetlen lenne az alakja, nem szeretném a szemébe mondani, hogy túlsúlyos... Nem szeretném őt megbántani, de muszáj változtatnia a saját és (nagyon onző leszek) de az én érdekemben is.

Ti mit tennétek?



2017. jan. 15. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Mond meg neki.

"Anya le szeretnék fogyni de így nem tudok.Szerintem együnk egészségesebb ételeket.:)

2017. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj meg amit most írok, de a saját sikertelenséged miatt ne anyádat akard megváltoztatni. Mindenki a maga sorsának kovácsa. Hiába mondanád el minden nap neki, hogy az egészsége tönkremegy ha nem változtat. Ha nem akar nem fog változtatni rajta. De a te fogyási sikertelenséged saját hibád. Akaraterő kell ami nincs meg benned. Tudom miről beszélek. 98 kilóról fogytam 61 kilóra, és a hűtőben most is ott van egy tálca krémes, nem rég sütöttem pogácsát, és a szekrényben mindig van chips, finom kekszek (vendégváró) Sőt van egy kerek fémdobozom ami tele van mindenféle édességekkel, csokikkal, nyalókákkal. Mégsem eszem belőle, mert tudok nemet mondani.

Ne anyádat akard megváltoztatni, hanem saját magadat.

42/N

2017. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Helyesen fojtotta.

Te nem tudod elrakni magad elől?

2017. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Argloss ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de szerintem ezzel a hozzáállással nem lehet lefogyni, de másokra hatni sem. Nem várhatod el a világtól, de még csak a közvetlen környezetedtől sem, hogy miattad rejtegessenek mindenféle ételt. Neked kell meghoznod a döntésedet, megtalálnod a saját motivációd és csak te csinálhatod végig az egészet, máskülönben nem lesz semmi az egészből.

Talán ha igazából is rálépsz az ösvényre ki tudsz találni valamilyen okot ami miatt ők is képesek lesznek változni, de ez így csak a felelősség áthárítása másokra...

2017. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Megkívánod és? Ne edd meg.


Én is voltam majdnem 100 kilós alig 160 centisen, de ha elhatároztam, hogy nem, akkor nem. Nem érdekel, mit ettek körülöttem. A te hibád, ha tömöd a fejed.

2017. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy nehéz ellenállni a finomságoknak, mikor ott áll a konyhában kb. hegyekben. :D Nálunk is ez volt, és bizony sokszor könnyebb dolgom lett volna, ha nincs a szemem előtt a tábla Milka, a sósmogyoró, ha nem kínálgatnak a bonbonnal, ha nem mondogatják, hogy jaj ezt a kis maradék pörköltet edd már meg, ez a kis linzer meg ne maradjon meg már holnapra... mert magamtól nem jutott volna eszembe enni, éhes sem voltam, de mindig a képembe tolták ezeket, és így mindig megkívántam, és gondoltam miért ne. Van két öcsém, mind a ketten csokiimádók, nyilván egy dekát nem híztak tőle soha életükben, bezzeg én. :D Hamar rá kellett jönnöm, hogy akármi is vár a konyhában, ellen kell állnom, ha már folyik a nyálam, annyira kívánom, akkor is, mert jóval könnyebb a nasizásról lemondani, mint ledolgozni 10-20-30 kilót.

Neked is el kell döntened, hogy mit akarsz. Az tény, hogy a rossz szokásaid a szüleid rossz szokásai miatt alakultak ki, de már felnőtt vagy, már nem foghatod rájuk. Ha te egészségesen akarsz élni és zabálás helyett sportolni, akkor tedd azt. Kísértés mindig lesz. Így oda fogsz jutni, hogy ha anyukád el is pakolja a nasikat a szekrénybe, te bemész a boltba répáért meg csirkemellért, aztán meglátod a chipseket meg a csokikat és az is bekerül szépen a kosárba. Először csak hétvégére, aztán már hétközben is, aztán akkor is, ha rossz a kedved, akkor is, ha ünnepelsz valamit... mindig ez a vége.

Ha igazán törődni akarsz magaddal, akkor tanulj meg ellenállni a kajának, akkor is, ha az orrod előtt van 5 csomag chips meg kakaós csiga. Emiatt ne anyukádat hibáztasd.

DE. Neki meg kell mondanod, hogy nem jó, amit csinál. Ezen nincs mit szépíteni. Bizonyos határokon belül nincs gond egy kis túlsúllyal, ahogy NÉHA a nassolás is normális. De a tartós elhízás és szemétevés gusztustalan és egészségtelen. Ha anyukád ezt nem érti meg és megsértődik, akkor szakember segítségét kéne kérnetek.

Nem kell durvának lenned, nyilván ne vágd a szemébe, hogy te dagadt disznó, de azért legyél csak határozott, mert ezekszerint neki semmi akaratereje nincs. Nem hiszem el, hogy jól érzi magát... akkor nem chips és csokievéssel töltené a napjait. Komoly lelki gondok lehetnek nála, első körben ezeken kéne segítened.

De ez a dolog oda-vissza szokott működni, ha valakinek kiegyensúlyozottabb lesz a lelkivilága, akkor könnyebben adja le a kilókat, szívesebben sportol stb., és fordítva... a fogyás, egészséges életmód sokat dob az ember hangulatán.

2017. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és egyet kell értenem veletek.:) Valóóban semmi kitartásom nincs néha. Abszolút igazatok van, nem hivatkozhatok folyton rá. Ha döntenem kell, hát döntök, és ha másért nem, hát magamért megcsinálom.

Kedves utolsó, veled is végképp egyet értek. Sajnos ez már nála tényleg nem esztétikai hiba hanem már az egészségére is ráment nagyon. Valamit megpróóbálok kitalálni, elrángatom őt sétálni elsőkörben, aztán lesz, ami lesz. Azzal meg főleg egyet értek, hogy nála is lelkiekben is vannak dolgok, amiket rende kell tenni. :/

2017. jan. 15. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Másra próbálod fogni, hogy nincs akaraterőd.
2017. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak elmondhatod, hogy félted, és örülnél ha jobban vigyázna magára,mert ebbe szépen bele lehet halni. De. Felnőtt ember, és sem eszközöd sem jogod nincs ahhoz, hogy ezt elvárd tőle. Ha így akar élni, akkor ez van, muszáj lesz elfogadni. Magadért viszont már te felelsz és gratulálok az elhatározásodhoz, hogy látod, hogy ez nem jó és változtatni próbálsz. Ne legyél magaddal nagyon szigorú, baromi nehéz úgy fogyózni, hogy ott a csoki az asztalon, ez komoly gond szerintem is. Én azt csinálnám, hogy arra próbálnám rávenni a családot, hogy a chips csoki, stb külön fedett dobozban legyen a hűtőben és lakásban is. Ha van rá mód, jobb ha nem is tudod hol van. Aztán van a neten olyan oldal, ahol egy közösség együtt próbál fogyni, és mindenki megírja a chat oldalra a heti eredményt, tapasztalatot. Ez nekem anno sokat segített, mert ad egy motivációt, hogy ne kelljen megint azt írni, hogy hát nem bírtam ki és megettem egy tortát. Ezen kívül én nagyon javasolnám, hogy ne akarj hirtelen sokat fogyni, inkább apránként változtass életmódot, olyat amit hosszú ideig is tartani lehet. Ne nézd a kilókat túl sűrűn, hanem célozd meg az egészséges ételeket. Már az is rengeteget fog segíteni, ha a cukros dolgokat kihagyod teljesen. Össze kell állítani egy olyan alternatív étrendet, ami nem jár komoly éhezéssel, és még jól is érzed magad tőle. Rendszeres kíméletes mozgás, ezt se vidd túlzásba!! mert akkor nem fogod rendszeresen csinálni, ha nem tudod kicsit sem élvezni. Aztán fél év múlva nézd meg az eredményt, garantáltan látszani is fog!! Sok sikert!
2017. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!