Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kötelezővé tennétek a gyerekne...

Kötelezővé tennétek a gyereknek az ének versenyt, ha szép hangja van?

Figyelt kérdés
A nővérem kislánya nagyon szépen énekel és most első osztályos ének tagozatos osztályban. Nagyon félénk és nem szeret szerepelni, a társaival is alig beszél és akkor is halkan. Pár napja az énektanár azt mondta nekik órán, hogy aki szeretne indulni az iskolai ének versenyen menjen ki a táblájoz es énekeljen valamit. A nővérem kislánya nem mert kimenni és rajta kívül még másik kb. 3 gyerek sem, de a többiek mind kimentek. A nővérem mérges lett, leszidta és mondta neki, hogy mostmár ha nem is indulhat azért menjen oda szünetben a tanárnőhöz, hogy legalább hallgassa meg.... Szerintetek ez normális? Jogos lenne, ha megmondanám a nőcéremnek, hogy szerintem nem így kéne bátorítani egy félénk gyereket?

2018. márc. 27. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Biztos nem szidnám le. Máskülönben kötelezővé sem szabad semmi ilyet tenni. Ha az osztály előtt nem mer énekelni, majd a kierőltetett kötelező enekversenyen meg pláne nem, és első élménynek fantasztikus lesz felsülni 500 idegen előtt. A végén még az énekléstől is elmegy a kedve. A szereplési vágynak belülről kell jönnie
2018. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Az önbizalmát kellene erősítenie valahogy a nővérednek. Semmiképp nem jó, amit csinál. Egyébként sincs semmi baj azzal, hogy nem szeret szerepelni. Ha nem, hát nem.
2018. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Semmit nem teszek kötelezővé,azzal csak megutatáltatom vele amit szeretne talán,inkább azon gondolkodnék h a félmét segitsem leküzdeni, de nem nyilvánosan való ráripakodással. Lehet pont a nővéred indukálja a félénkséget a kislánnyál.
2018. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Biztos, hogy nem tenném ki ilyennek a gyerekemet. Először foglalkozzon vele úgy, hogy ne legyen félénk. Mi az, hogy leszidja? Szerintem ez csak olaj a tűzre. Bátorítani kellene, nem szapulni.

Igen, beszélj a nővéreddel!

2018. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Amugy szokszor az anyuka akar valójában szerepelni,a gyerek nem cirkuszi mutatvány.
2018. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ez szabad dontes, a lanyom regen zarkozott volt, ma mar siman kiall barhol.
2018. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem tennék kötelezővé a gyerekeknek, a teljesen evidens dolgokon kívül. Nem is értem, amikor erőltetik mindenfélére, ha akarja, ha nem. Nem helyeslem sehogysem :(
2018. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tenném kötelezővé. És nem erőltetném. Miért szeretné valaki, hogy a gyereke rosszul érezze magát? Inkább gondolkodjon el a nővéred, hogy miért lett ennyire visszahúzódó a kislány. Biztosan van valami oka. És amit csinál, azzal csak ront a helyzeten.
2018. márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nincs gyerekem, de ha lenne, soha nem kötelezném semmilyen versenyre. Engem annak idején mindenféle tanulmányi és egyéb versenyre küldtek, senkit sem érdekelt, hogy akartam-e vagy sem. Gyűlöltem az egészet, mert születetten nincs bennem versenyszellem és utálok szerepelni, ugyanolyan visszahúzódó vagyok, mint az unokahúgod. Nem szabad ilyen traumának kitenni egy félénk kisgyereket.
2018. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem világ életemben szerepeltetni akartak a tanárok. Kiselőadás, éneklés, versmondás, színházi játék. Én meg egyszerűen rühelltem és a mai napig gyűlölök emberek előtt beszélni.


A ronda külsőm miatt igyekeztem mindig meghúzni magam, háttérben maradni. Ha ki kellett állnom, akkor konkrétan cirkuszi majomnak éreztem magam.


Az anyukát meg kétszer orrba verném, mert ezzel csak rontja a gyerekben lévő szorongást.

2018. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!