Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kötelezővé tennétek a gyerekne...

Kötelezővé tennétek a gyereknek az ének versenyt, ha szép hangja van?

Figyelt kérdés
A nővérem kislánya nagyon szépen énekel és most első osztályos ének tagozatos osztályban. Nagyon félénk és nem szeret szerepelni, a társaival is alig beszél és akkor is halkan. Pár napja az énektanár azt mondta nekik órán, hogy aki szeretne indulni az iskolai ének versenyen menjen ki a táblájoz es énekeljen valamit. A nővérem kislánya nem mert kimenni és rajta kívül még másik kb. 3 gyerek sem, de a többiek mind kimentek. A nővérem mérges lett, leszidta és mondta neki, hogy mostmár ha nem is indulhat azért menjen oda szünetben a tanárnőhöz, hogy legalább hallgassa meg.... Szerintetek ez normális? Jogos lenne, ha megmondanám a nőcéremnek, hogy szerintem nem így kéne bátorítani egy félénk gyereket?

2018. márc. 27. 16:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs is jobb módja hogy megszerettesd a gyerekkel az éneklést mint traumának kitenni...

Ha tényleg nagyon szép hangja van de fél a szerepléstől megpróbálnám a kórust, csoportosan nem olyan para de itt gondolom arról van szó hogy anyuci villogni akar hogy az ő gyereke milyen egyedi különleges tehetség.

2018. márc. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Ha úgy gondolnám, hogy szép a hangja, bíztatnám, bátorítanam, hogy ne legyen félénk, de semmiképpen nem tenném kötelezővé szamára.
2018. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred egyébként nem rajong az "X faktorért" meg a hasonló "tehetsegkutató műsorokért? Mert ha igen, akkor nem irigylem szegény kislányt...
2018. márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
4%
Te kije vagy a gyereknek, hogy mindenbe bele vau vau?
2018. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Már írta, hogy a kislány anyjának a húga. Vagyis az anya a nővére a kérdezőnek.


Első oldalon már válaszoltam..

2018. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
A leheto legrosszabb reakcio... Ez egy kisgyerek eleteben egy nagy stressz helyzet .. Sajat magaban kell , hogy megfoganjon a dontes , hogy en mar pedig igen is akarok szerepelni igen is ki akarok allni a kozonseg ele es igenis bizonyitani akarok magamnak a szuleimnek a barataimnak es a tanaraimnak... Ha ez a dontes megfogan benne akkor tud jo szajizzel elmenni es elvezi a dolgot. Szorongasnak es eroltetesnek ilyen helyen azt gondolom , hogy nincs helye. Anyuka pedig ne akarjon onmegvalositani a gyereken keresztul.
2018. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Na ne már. 7 éves gyereknek a fogmosás legyen a kötelező meg a sapka-sál télen meg szétnézni a zebrán, ne az énekverseny. A szakkörök, versenyek, különórák, ha nem ő választja, kifejezetten károsak. Volt nem egy ismerősöm akit vagy az osztályfőnöke vagy az anyja nyomatott mindenhova, és 10-12 éves korára zenélt, táncolt, sportolt, kórusba járt, angoltanárhoz, némettanárhoz, matekversenyre, helyesíróversenyre, futóversenyre, rajzszakkörre, mindenhova el lett küldve akarata ellenére. 18-19 éves korukra ők vagy megutálták ezeknek a 90%-át és most szrnak mindenbe, vagy olyan szép megfelelési kényszert növesztettek hogy még a tárgyfelvételt is a mama intézi egyetemre, mert nehogy neki ne tetsszen az órarend.
2018. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan félénk kislány voltam, ha éneklésről volt szó. Aztán elkezdtem gitározni, és azzal együtt énekelni. Majd lettek zenekaraim. 22 éves vagyok, és kb fél éve járok énektanárhoz. Az iskolai kórus nem rossz ötlet, de érheti csomó attrocitás a gyereket. (Láttátok a Mindenki című magyar kisfilmet?)

Egy zeneiskola/magán énektanár szerintem simán jó ötlet lenne, DE CSAK HA a kislány szereti is a zenét, az éneklést. Ha szereti, akkor később nagyon hálás lesz érte, hogy fiatal korában elkezdett zenét tanulni.

Egyébként az előttem leírtakkal egyet értek, hogy semmit sem szabad kötelezővé tenni, viszont szerintem meg kell találni azt, hogy mi az, ami érdekli a gyereket és olyan különórára járatni, amit ő szeretne. Ha ez az éneklés, akkor egy hirtelen énekversenytől nem lesz ügyesebb. Hanem attól, hogy valaki játékosan megtanítja neki, hogy hogy bánjon a hangjával. :)

És szerintem vigyázz, hogy hogyan közlöd az anyukával, hogy rossz, amit csinál. Nem tudom milyen kapcsolatban vagytok, de ez egy érzékeny téma.

2020. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!