Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet bàrmilyen módon...

Hogyan lehet bàrmilyen módon "beadagolni", hogy otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
2018. márc. 29. 12:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Rosszul választottál és nem akarsz több időt és pénzt pazarolni, inkább dolgozni szeretnél és amint tudod visszaadod a pénzt, amivel támogattak. Reméled megértenek és támogatnak a döntésben most is.
2018. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem beadagolni kell, hanem oda állni egyenesen a szülők elé, és közölni, hogy " ott hagyom az egyetemet, mert..."
2018. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Anya, apa nem tetszik a szak, nem folytatom tovább.


Egy hónapon belül keresek munkát, hogy ne élősködjek rajtatok. Enny, nagyjából.

2018. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
határozottan!!
2018. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

Egy reális kész terv nélkül, hogy mit fogok helyette csinálni, neki se állnék.

Nem muszáj egyébként bejelenteni, hagyd ott, aztán mikor kérdezik, akkor mondd meg, hogy már nem jársz.

2018. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
Már kész tervvel előállni, hogy már megvan a munkahelyed ahol jövő hónapban kezdhetsz, és már nézegeted az albérleteket ahova költözni fogsz és saját lábadra állhatsz.
2018. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Témához nem kapcsolódik közvetlenül, de én ismerek olyat, aki nem merte elmondani és ezért 4 évig úgy csinált, mintha járna egyetemre :D de dolgozni se dolgozott
2018. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Tavaly 3-szor beverte apám az arcom, mert újra felvettem egy tárgyat... Szeptemberben nem engedték meg, hogy átjelentkezzek máshova.

Most itt tartunk. Minden kis szarért ordítozik velem.

Onnan is sírva jövök haza, meg itthon is csak ez van. Még most is zeng a fülem, mert épp az előbb őrjöngött, hogy nem ettem virslit,pedig ők hazaszóltak, hogy azt kell ennem.

2018. márc. 29. 17:24
 9/20 anonim ***** válasza:

Először gondold végig, hogy biztos vagy-e benne, miért csinálnád és, hogy milyen terveid vannak a jövőre nézve (legalább nagy vonalakban). Majd, ha ez megvan, akkor szerintem csak szimplán mond el nekik, hogy így döntöttél ezért és ezért. Szerintem érdemes elmagyarázni nekik, hogy mi miatt döntöttél így, mert akkor legalább ők is megértik a helyzetedet. Valamint szerintem azt is érdemes elmondani vagy legalábbis beszélni róla, hogy milyen terveid vannak pl. rájöttél, hogy más érdekel és ezért inkább egy másik szakon szeretnél tanulni, inkább szakmát tanulnál vagy nem tudom, amit szeretnél. Ennyi.


Én így csináltam. Az első évben már rájöttem, hogy én ezt nem akarom és rosszul döntöttem, inkább mást szeretnék tanulni. Én is féltem tőle, hogy "úristen, biztosan ki fognak akadni" stb., főleg, hogy itt is olvasgattam minden hülyeséget a témában, ami csak mégjobban beparáztatott...Jobb hamarabb túlleni rajta és felesleges a gyakorit bámulni, mert szerintem csak rosszabb lesz... Itt csomó olyan ember van, aki minden kis apróság miatt rögtön kivágná a semmibe a gyerekét, hogy dögöljön meg, megzsarolná, megverné meg jönne a hibáztatás, elhordanák mindennek stb., stb....Ezzel senkit nem akarok megbántani, de ez így van, rengeteg ilyen hozzászólást lehet olvasni és én ezt egyáltalán nem tartom helyesnek, sőt... Abba kell belegondolni, hogy teljesen mindegy, hogy idegen emberek mit írnak és mit reagálnak itt, névtelenül. Te ismered a szüleidet, te tudod, hogy hogyan reagálnának, úgyhogy nem az itteni válaszokból kell kiindulni.


Ha normális szüleid vannak, akkor le lehet ülni velük beszélgetni és megértik, támogatnak, segítenek. Nálunk ez így történt. Ők mindig kérdezgették, hogy mi van velem, hogy megy, tetszik-e stb., tehát azért valamilyen szinten tisztában voltak vele, hogy nem az a szak a szívem csücske...így mikor eléjük álltam, hogy otthagyom az egyetemet, mert mást szeretnék tanulni, akkor azért nem lepődtek meg rajta. Nyilván nem örültek neki, ahogyan én sem, mert ideális esetben már elsőre is sikerült volna olyan szakot választani, amit szívesen tanulok, nekem való és szeretem, de sajnos nem sikerült és ez van, utólag már nem lehet vele mit csinálni. Ugyanakkor nem voltak mérgesek, elmondták, hogy nincsen semmi baj, rajtam kívül még csomó más is járt már így, nem kell miatta szégyenkezni, nyugodjak meg stb. és abszolút támogattak abban, hogy megtaláljam a számomra megfelelő szakot. Nem dobtak ki, nem vertek meg, nem hibáztattak, semmi ilyesmi....sőt, még ők is segítettek tájékozódni, ha hallottak valamit a felsőoktatással kapcsolatban, akkor azt rögtön megosztották velem (ami tök aranyos volt, mert ők teljesen más rendszerben tanultak, nem egészen értik a mai rendszert, de jó volt látni, hogy próbálkoznak és érdeklődnek), elvittek nyílt napokra is, ha kellett és továbbra is ugyanúgy mellettem álltak, mindenben támogattak, eltartottak.

2018. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Oh, most olvastam a hozzászólásod, hát akkor ez nem az "értelmes, megértő és kulturált, szerető szülő" kategória...Ebben az esetben szerintem is az a jobb megoldás, ha előbb cselekszel és utána közlöd velük a tényt, valamint minél gyorsabban próbálsz elszakadni tőlük, mert így rengeteg kárt okoznak benned.
2018. márc. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!