Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy így kiakadt azon,...

Jogos, hogy így kiakadt azon, hogy a nagyszüleim kifizetnék nekem az egyetemet? Ti támogatnátok a gyereketek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, orvos szeretnék lenni.

Ez lehet, hogy azért is van, mert apukám és a nagyszüleim is orvosok, kisgyerekként is sokat voltam a kórházban és már akkor is érdekeltek ezek a dolgok.


Viszont engem minden Budapestre köt és nagyon félek, hogy csak vidékre vennének fel...

Tanulok rendesen, járok különórára biológiából, fizikából, matekból és magyarból is, kitűnő voltam az elmúlt 3 évben is. De ugye őrült magas a ponthatár és félek. A nagyszüleim (anya anyukája és a férje) viszont felajánlották, hogyha második helyen megjelölöm a SOTE-n az önköltséges szakot, kifizetik nekem.

Anya férje viszont nagyon kiakadt, hogy mit képzelek magamról, hogy ezt kierőszakoltam, meg ha nem vesznek fel, akkor meg is érdemlem és menjek el eladónak, nem vagyok egyetemre való, stb. Őrjöngött, két és fél órán át ordibált velem. Ma nem mentem suliba (lázas voltam reggel, fáj a fejem és a torkom) és elkezdett ezért is veszekedni, hogy 'hát igen, minek bejárnom, mikor a diplomát is megveszik majd'.

Nagyon rosszul esett ez, mert nem vagyok sem lusta, sem elkényeztetett. És mikor mondta anya neki, hogy fejezze már be, akkor is csak hajtogatta, hogy nem fejezi, mert akkor is igaza van...

Két ismerősömnek is fizetik az orvosit (az egyik állatorvosin van) és ettől függetlenül ugyanolyan keményen tanulnak, mint azok, akik költségtérítésesen vannak. Szerintem nem ettől függ, hogy kiből milyen szakember lesz.


2017. okt. 25. 11:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, hogy ezt mondom de sokat elárul az, hogy anyukád férje mondja ezt. Ne.foglalkozz vele. Ő nem az apukád és lehet, hogy rendes veled de nem érez ìgy irántad és ez most kiütközött. Normális, hogy a nagyszülők támogatnak ha megtejetik. Ne érezz bűntudatot emiatt, hiszen mindent megteszel az egyetemért. Ha beteg vagy vagy valamiért mégsem sikerül nem a te hibád lesz. Biztos vagyok benne, hogy ilyen hozzáállással jó orvos lesz belőled. Ne add fel egy irigy mostohaapuka miatt aki sajnálja tőled a pémzt meg a sikert. Szerencse, hogy a nagyszüleid bíznak benned. Ez a fontos ☺
2017. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%
Nem jogos. A nevelőapádnak semmi köze hogy a nagyszüleid mit fizetnek. Ne hagyd magad. Szerintem féltékeny a pasi hogy az apád is orvos meg a nagyszülők is. Kissebbségi érzése van.
2017. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Nyaranta is ez megy... Akkor azért, hogy miért nem megyek el dolgozni, meg "bezzeg a többi korombeli".

Hiába mondtam már el neki többször (meg anya is), hogy a szüleimmel megbeszéltük, hogy amíg tanulok, meg nyelvvizsgákra, osztályozókra, előrehozott érettségikre készülök, nem akarják ők sem, hogy dolgozzak.

Meg pl. az nem sokat lendítene a későbbi karrieremen, ha elmondhatom majd, hogy 16-17 évesen fagyit árultam, vagy mosogattam valahol... A kórházban semmi érdemleges munkát nem végezhetnék, ezt apa is megmondta. És az eddigi nyaraim sem a lustálkodásról szóltak, vagy nyelvvizsgára készültem, vagy előrehozott érettségire, vagy a jogsit csináltam, vagy külföldön voltam nyelvet tanulni. Erre meg csak az a válasza, hogy hát vannak olyan munkák is, amiket este kell csinálni...

2017. okt. 25. 11:55
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul nincs köze hozzá, hogy a nagyszüleid mire költik saját a pénzük, ha rád, akkor rád, ennyi a történet.
2017. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy ne foglalkozz a "kedves szavaival".

Ők a nagyszüleid, el tudják dönteni, hogy megérdemled-e, és vállalják-e a kifizetést.

Ha igen, fogadd el.

Senki másnak nincs ehhez köze:)

2017. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, van esetleg féltestvéred, akinek a mostohaapád az apja? Mert ha igen, akkor egészen nyilvánvaló, miért bukott ki, gondolom a saját gyereke nem számíthatna ilyen támogatásra.

Úgy gondolom, amíg lelkiismeretesen és szorgalmasan tanulsz, pláne ezt a jegyeid is tükrözik, addig nem kell felvenned az ilyen irigy kirohanásokat. A kitűnő bizonyítvány magáért beszél. Semmi okod azt hinni, hogy nem vagy való egyetemre, és ne vesztegess el egy évet sem azért, ha esetleg csak az önköltséges jönne össze. Úgy tudom egyébként, persze ez helytől, szaktól függhet, hogy a későbbiekben lehet lehetőség államilag finanszírozott nappali tagozatra átmenni a következő felvételi időszakban, ha akkor sikerül. tehát nem is biztos, hogy végig a nagyszüleidnek kellene finanszírozni a tanulmányaidat.

Én ha tudnám, hogy a gyerekem komolyan gondolja, szorgalmas, és persze van anyagi keretem, támogatnám, mert sajnos saját bőrömön tanultam meg, hogy milyen rossz évet veszíteni a tanulmányokban.

2017. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%
Ki nem sz.rj. le anyád férje mit mond. Hihetetlen milyen férfira cserélte anyád le az apádat. Láthatóan nem az esze, kedvessége miatt választotta őt.
2017. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan küldd el melegebb éghajlatra, a mostohád. És anyukád álljon ki jobban érted.
2017. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 vonószenekar ***** válasza:
24%

Utána néztél a tavalyi ponthatárnak?

Ha igen, láthatod, hogy az államilag támogatotton kevesebb pont kellett a felvételhez, mint a költségtérítéses oktatáshoz.

Én is az orvosira készülök egyébként, nyáron 5 napot dolgoztam, én sem vittem túlzásba, de a keresetből kifizettem a felsőfokú nyelvvizsgám árát, pedig az én szüleim sem szegények.

2017. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
49%

Hagyjad már ezeket a hülye gazdaglányos kamukérdéseidet.

Ha tényleg orvosira akarnál járni, akkor tudnád, hogy idén is, mint ahogy eddig minden évben, magasabb volt a ponthatár önköltségesen a SOTE-n.

2017. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!