Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt még rajtam kivül,...

Van itt még rajtam kivül, akinek a szülei akartak ártani a legtöbbet?

Figyelt kérdés
2018. márc. 31. 07:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
A szulok (tobbnyire) a javat akarjak a gyermekeiknek, amit tini korban még felre ertelmezunk es azt hisszuk ok a mi "osellensegeink", majd idovel rajovunk, hogy ok mindig a jot akartak, megha akkor rossznak is tunt. Persze sajnos vannak kivetelek is
2018. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Írj példát léci.
2018. márc. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Az egyik dolog, hogy mit akar a szülő és másik, hogy mit tesz.

Szeretetből úgy pofán vágni, hogy vér folyjon a füledből.

Szeretetből nem engedni télen be a gyereket a lakásba, hogy legyen önálló 14 évesen.

Szeretetből vizes lepedőbe csavarni és ököllel ütni, hogy megegye a mocsingot.

Szeretből úgy magadhoz kötni, hogy ne tudjon önállósodni, de minden nap számon kérni rajta, hogy miért nem kezd valamit az életével.

Szeretetből szembe fordítani a másik szülővel, hogy a bíróság kevesebb gyereketartást kérjen.

Szeretből elmenni egy életben először előforduló, ritka eseményre (esküvő, diploma áradó) és félelmet kelteni nem csak a gyerekben, de a többi résztvevőben.


A szeretet önző, a szeretet vak, a szeretet nem ismeri az igazságot, a szeretet fáj, a szeretet rombol, a szeretet megfullaszt.


16eves korom óta magamról gondoskodok, mert apám el akarta adni a házat a fejünk felől. Azóta spórolok, dolgozom, hajtok a saját céljaim felé.


Néha megbánásból közeledik felém anyám és apám is, de a vége mindig az, hogy én hálátlan vagyok, mert amikor ő megvert, akkor az életre tanított, amikor a bíróságon hazudott rólam, hogy milyen dolgokat tettem és nem kell, hogy fizessen ezért gyereketartást, akkor értem tette.


Szóval. Vannak mérgező szülők. Van is egy könyv ezzel a címmel. Mérgező szülők. Olvasgassad, ha érteni akarod, mi viszi rá az embert, hogy sz.r alak legyen azzal, akit szeret.


De tovább léptem. Nélkülük is van élet. Illetve csak nélkülük van élet. És itt én irányítok. Nem miattunk lettem ilyen erős, hanem annak ellenére, hogy őket kellett elviselni. És nem használom őket kifogásnak. De mocskosul irigylem azt, akit a szülője átölel, aki számíthat rájuk, ha hülyeséget csinált, akinek adnak autót, házat, vigyáznak a gyerekekre...

Én örülök hogy nem kell velük találkoznom.


De azt is tudom, hogy én is SZ.R szülő leszek.

2018. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Minket annó anyám semmizett ki ( apánk, nagyapánk halála után) és minden eladott ingatlan és ingóság árát az új házasságába öntötte. Lakások, telkek stb, óriási vagyonról beszélünk. Mit mondjak..már nem állunk vele szóba. Albérletben élünk mindannyian. Innen nehéz sajátba továbblépni. Ez az ártalom nem csak az anyagi felére vonatkozott. Az új férje vert minket, cselédként kellett kiszolgálnunk az új “családot”. Borzasztó volt.
2018. márc. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
#3 hu sajnalom, hogy ilyen gyermek korod volt, de ha tudod igazan, hogy milyen lelki sebeid voltak\vannak, mennyit szenvedtel, akkor miert nem mas eletet akarsz megadni a jovobeli gyerekednek? Miert allsz igy hozza, hogy rossz szulo leszel? Miert nem akarsz neki azt a gyerekkel megadni, amire te mindig vagytal?? O nem tehet majd arrol, hogy neked mit kellett atelned!! Te tehetnel arrol, hogy neki meg te legyel a legjobb szulo akit csak kaphatott, hiszen tudod jol hogy mit eltel at, neki is ezt szeretned? :O remelem ha valoban hasonloan rossz szulo akarsz lenni akkor nem lessz gyereked!! De nagyon sok olyat ismerek akinek rossz gyermekkora miatt lett pont jo szereto szulo, hogy a gyereke ne elje at azt amit o!!!
2018. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%

"Vannak mérgező szülők. Van is egy könyv ezzel a címmel. Mérgező szülők. Olvasgassad, ha érteni akarod, mi viszi rá az embert, hogy sz.r alak legyen azzal, akit szeret. ... De azt is tudom, hogy én is SZ.R szülő leszek."


Nem törvényszerű. Van egy másik könyv is: Az elég jó szülő. Te meg azt olvasgasd. :)

2018. márc. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Szeretetből úgy pofán vágni, hogy vér folyjon a füledből.

Szeretetből nem engedni télen be a gyereket a lakásba, hogy legyen önálló 14 évesen.

Szeretetből vizes lepedőbe csavarni és ököllel ütni, hogy megegye a mocsingot.

Szeretből úgy magadhoz kötni, hogy ne tudjon önállósodni, de minden nap számon kérni rajta, hogy miért nem kezd valamit az életével.


Innen minden. Meg cifrábbak is.

2018. márc. 31. 09:31
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez még jelenleg is tart, kérj segítsget, pl egy tanárodtól, akiben megbízol. Jelezni fogja a gyámhivatalnak. A gyermekbántalmazás bűncselekmény, akár el is vehetnek a szüleidtől, ha a gyámhivatal úgy ítéli meg. Nem vagy köteles tűrni a bántalmazást. Persze kérdés, hogy mikor sérülsz jobban: ha kiszamítanak a családodból, vagy ha továbbra is bántalmaznak. Ezt én nem tudom megítélni.
2018. márc. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kerj segítseget, ettol a helyzettol barmi jobb.
2018. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%
Hány éves vagy egyáltalán?
2018. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!