Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig azok a szülők...

Miért mindig azok a szülők várják el a legtöbbet, akik nem jártak egyetemre?

Figyelt kérdés

Mármint, az egyetemi teljesítményt illetően a legtöbbet.


Az én szüleim sem jártak, fogalmuk sincs, mi az a kreditredszer, vagy hogy tényleg vannak tanárok, akik kb hangulatfüggően osztályoznak.

Vagy hogy az előadást ki lehet hagyni, és nem kell engedély (szeminárium esetén nálunk illik e-mail-t írni).

Nme támogatnak, évek óta nem élek otthon, rádásul külföldön tanulok, így nekem valamivel nehezebb az átlagnál.

Mivel dolgozom, alig van szabadidőm, és nem megy olyan tökéletesen az egyetem, mint szeretném. Már annak is örülni fogok, ha átengednek a következő szemeszterbe.

Tudom, nem vagyok odavaló, már én is rájöttem (3 év nyelvtanulás után nem kellett volna rögtön az anyanyelvűekkel együtt tanulni), de megpróbálok tenni, amennyit tudok.


A szüleim meg egyfolytában fenyegetnek, hogy lesz nemulass, ha kirúgnak, meg micsoda szégyen, meg hogy hogy te nem tudod, amit egy német tud, nem neveltünk mi ennyivel hülyébb gyereket...

Egyszer mondtam anyunak, hogy elmondom, mit tanulok, hátha akkor kicsit megérti, mire az volt a reakció, de ő nem tud németül. Hát, de én úgy gondoltam, hogy magyarul mondom el, természetesen.


Én is tudom, hogy elcseszem az életem, ha nem sikerül, épp ezért teszek meg mindent, de van egy szint, amit már nem bírok. 2szer annyi felkészülési idő kéne, mint amennyi jut


2018. febr. 3. 09:56
1 2 3
 1/24 Andizsuzsi ***** válasza:
95%

Nem csesztél el semmit, ha lassabban haladsz, akkor úgy, ne add fel!

Az én gyerekem dupla idő alatt végzett, mert nem tudtuk anyagilag támogatni, a versenysportot nem akarta abbahagyni, és mellette el kellett tartania magát. Tegnap volt a diplomaosztója, mérhetetlenül büszkék vagyunk rá.

Ne a szüleidért és másokért, magadért csináld. Sikerülni fog.

2018. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%

Pontosan azért várják el, hogy belőled több legyen, mint belőlük. Hogy neked több lehetőséged legyen az életben, mint nekik volt, hogy jobb helyekre, jobb keresettel tudj majd elhelyezkedni az életben, mint ahogy ők tették.

Viszont ha valami abszolút nem megy, akkor azt nem kell erőltetni. De ha megy, akkor meg küzdeni kell és végig kell csinálni. És nem mások miatt, hanem saját magad miatt.

2018. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%
Azért, mert belül tudják, hogy ők is elcseszték, hogy kihagyták az egyetemet és féltenek téged.
2018. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert minden értelmes szulo azt szeretné, hogy a gyereke többre vigye mint ő.

Ha külföldön élsz és amugy se támogatnak anyagilag, akkor nagy sokk akkor se fog érni, ha kirugnak

2018. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk ez nem megoldható (a dupla idő), mert ingyenes az egyetem, nincs olyan, hogy fizetem és lassabban haladok. Pedig esetemben jobb lenne.

Annyi van csak, hogy a második szakomat (2 szakos vagyok), 3 szemeszterrel halaszthatom, de azt is csak akkor, ha az első szakomon minden tárgyból átmentem.

Ha az elsőbő hiányzik egy tárgy (4 van), akkor azonnal kitesznek.

2018. febr. 3. 10:11
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, mert elvárásokat támasztani a másikkal szemben, az a legkönnyebb, azt minden idióta tud.
2018. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
7%
Mindig azok panaszkodnak a tanárokra, akik lusták tanulni...
2018. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
7, nem panaszkodom a tanáraimra, csak megjegyzetem, nincs úgy megkötve a kezük, mint középiskolában, nem feltétlenül azt fogják osztályozni, ami az anyaggal kapcsolatos (tapasztalat)
2018. febr. 3. 10:21
 9/24 anonim ***** válasza:
10%

4 tárgy per szemeszter? Röhej.


Egyébként meg általánosítasz. Szüleimnek nincs diplomájuk, de már kisiskolás koromban is azt táplálták belém, hogy magamnak tanulok, nem neki.

Cserébe tanultam is. Külföldön is teljesetítettem 4 félévet.

2018. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

9, Nevess nyugodtan, legalább egyikünk jól szórakozik.

8 tárgyam van per szemeszter, 4 az első, 4 a második szakomból, ami két, teljesen különálló dolog, és témailag sem kapcsolódnak egymásra (2 idegennyelvű nyelvszakon tanulok)

2018. febr. 3. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!