Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám feldolgozni,...

Hogyan tudnám feldolgozni, hogy nem szeretnek a szüleim?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt sokan vannak olyanok, akiket a szülei bántanak, nem szeretnek.

Azt látom, hogy mások sokkal jobban viselik ezt az egészet. Engem teljesen kikészít, és most eljutottam a mélypontra, annyira fáj az, ahogy a szüleim viselkednek velem.


Az apám nem a vér szerinti apám, de ő nevelt fel kiskoromtól fogva. Mindig nagyon szigorú volt velem, sokszor megvert, megalázott. Sosem mondhattam ellent neki semmiben. Így egy elnyomott ember lett belőlem, szociális fóbiával.

Az anyám szeretett ugyan, de apu sokkal fontosabb volt neki, így inkább a verések alkalmával úgy csinált, mintha semmi sem történt volna. Utólag mindig elbagatellizálta ezeket, sőt viccet csinált belőlük.

És ez most is így van. Őket okolom azért, hogy most az életben nem tudok boldogulni, mert hiába vagyok okos és tehetséges, az emberekkel nem tudok bánni, mindenki utál engem, mindenkinek ellenszenves vagyok. Én pedig félek az emberektől, nem szeretek köztük lenni, nem szeretek emberekkel foglalkozni. Soha sehol nem tudok beilleszkedni, nem tudok az emberekkel miről beszélni, mindig én vagyok a kívülálló, a magányos farkas.


A szüleim közben meg vannak róla győződve, hogy ők tökéletesek, mindent kiválóan csináltak.


Amitől most kikészültem, hogy otthon voltam húsvétkor, és amikor szóba kerültek ezek a dolgok, az anyám simán letagadta, hogy bántottak volna engem, megint viccet csinált az egészből, meghazudtolt, sőt amikor mondtam neki, hogy mennyire fájt, amikor annak idején apám rendszeresen elszíjalt, vagy pofon vágott, vagy a fülemet tépte és rángatta, akkor erre az volt a reakciója, hogy "miért nem szóltam, hogy fáj". Jó vicc... És volt képe azt állítani, hogy ez max. 3 alkalommal történt meg, holott rengetegszer megtörtént.


Már tök régen voltam otthon, de most sem volt egyetlen kedves szavuk sem. Apám minden mondatomba belekötött, mindenben én voltam a hülye.

Anyám beszólása után azonnal eljöttem onnan, de azóta is teljesen ki vagyok készülve, pedig már eltelt egy nap és én sosem szoktam ilyen sokáig keseregni, de most teljesen kikészítettek. Azóta legszívesebben folyamatosan sírnék és fáj a szívem (nem átvitt értelemben, hanem ténylegesen fájdalmaim vannak).


Nem tudom, mit csináljak. Annyira fáj ez az egész.


Szerintetek van értelme annak, hogy felkeressek egy pszichiátert? Van valaki, aki képes volt valahogy túljutni ezeken a dolgokon, kicsit meggyógyulni? Bele lehet ebbe törődni, hogy a szülei nem szeretik az embert? Én nem tudok :(

Sajnos már a normális hétköznapi életvitelemre is rányomja ez a bélyegét. A férjem vigasztal és mellettem áll, nem akarom, hogy állandóan a depressziós pofámat kelljen néznie, de saját magamon nem tudok már segíteni.


Köszönök minden ötletet, és köszönöm, hogy elolvastad!


34N



2018. ápr. 1. 17:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
46%
Azt hittem ezt a kerdest egy 14 eves irta ki.
2018. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
53%
Elnyomnak téged?
2018. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%
#1 Ne legyél már ekkora patkány!
2018. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
23%
Hát pszichiáter az tényleg kellene neked. És bocs, hogy ezt írom, amikor amúgy is ki vagy borulva és lehet, hogy irdatlan parasztok a szüleid, de te nem attól vagy rossz fej, mert megvertek néha. Van olyan is, akit szintén vertek, de jófej lett. 34 évesen pedig ezzel jönni, teljesen nonszensz, már ezerszer változtathattál volna, felnőtt vagy, nem a gyerekkorodra kellene fogni mindent.
2018. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Az 1-es felvetése sajnos még jogos is, mert a szüleim semmivel se bánnak velem másképp, mint egy 14, vagy akár 5 évessel. És a mai napig egy szaros kisgyereknek érzem magam mellettük. Az apám nem hallgat meg, a szavamba vág és a kioktatáson kívül egyáltalán nem kommunikál velem. Semmi sem változott gyerekkorom óta, hiába vagyok már 34 éves. Felnőttem, a saját életemet élem, de a szüleimmel való kapcsolatom ugyanolyan, mint volt.
2018. ápr. 1. 17:13
 6/30 anonim ***** válasza:
63%
Pszichoterápia segít, de valószínűleg évekig kell majd járnod. De túl leszel rajta!
2018. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
"Van olyan is, akit szintén vertek, de jófej lett.", tudom, én is ismerek ilyeneket. De nekem nem sikerült.
2018. ápr. 1. 17:20
 8/30 anonim ***** válasza:
64%

Ha gondolod,írj! Engem állandóan zaklat egy megalomán,önmagát mindenek felettinek képzelő,parancsolgató,agresszív,elnyomó szemétláda!

Pontosan tudom,milyen elnyomva,agyonkontrollálva lenni. Nem lehet egy szabad döntésed sem,mindenne beleugat.

2018. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
16%

34????

16 éves korom óta le se fosom, 28 vagyok

2018. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképp keress szakembert, ezt a helyzetet feldolgozni.

Az anyádnak fontosabb volt, hogy megtartsa az új pasit mint a gyereke.

Ezek lelketlen emberek. En a közelükbe sem mennék.

2018. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!