Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet feldolgozni egy...

Hogy lehet feldolgozni egy olyan anya halálát, aki lelkileg bántalmazò volt mindig?

Figyelt kérdés

Na most ez egy kicsit beteges kérdès lesz...

28 éves vagyok. Az anyám 58 èves, mèg nem halt meg, de folytonosan azzal terrorizál, hogy őneki már nincs sok hátra. Évek òta ezt hallgatom. Ezt leszámìtva is megnyomorìtotta az egész életem, tipikusan olyan nő akinek nem lett volna szabad gyereket szülnie, mert totálisan alkalmatlan a feladatra. (Regényt tudnék ìrni abbòl, hogy milyen mòdokon tett tönkre gyerekkoromtòl kezdve, mennyi szadizást kaptam. Főleg lelkit, de ebbe most nem szeretnèk belemenni) A lényeg, hogy viselem a nyomait; pánikbeteg, szorongò, depressziòs hullámok tarkìtják az életem, normális emberi kapcsolataim nem nagyon vannak. Apám sem volt, azt is anyámnak köszönhetem, hogy nem ismertem, mert utòlag kiderültek dolgok, hogy ő akadályozta gyerekként a láthatást, azòta már édesapám is elhunyt.

Szòval nekem anyámmal valò kapcsolatom olyan mintha ő egy jéghegy lenne, akiből időnként leszakad egy nagy jégcsap és belémvág. A mai napig, bár már évek òta nem vele élek, még mindig csapdában vagyok ùgymond. Még mindig tud bántani. Irogat facebookon baromságokat. Kb 2-3 hetente talalkozok vele 1-1 òrára. Igazábòl kur..vára fáj, hogy nekem nincs anyám. Van, de mégsincs. Inkább a keresztem mert folyton bánt. Szavakkal, tettekkel, anyagilag pumpolna folyton, sajnáltatja magát, közbe meg gonoszkodò és rosszindulatù. Valszeg sérült ő maga is. Annyit mondogatta az elmùlt időszakban, hogy ő hamarosan meg fog halni, hogy már beleképzeltem magam a helyzetbe, hogy mi lesz ha tényleg bekövetkezik és ùgy zárul le az anya-lánya dolog ezzel, hogy duplán tragikusan. Egyrészt a halállal, másrészt azzal a fájdalommal, hogy anyám sosem volt igazán az anyám és fájt egész életembe és fájni fog mindig. Nem gondolom, hogy ezen bármit is lehetne javìtani, mert köztünk SOHA nem volt igazi anya-lánya kapocs és anyám elég agybeteg dolgokkal üti el a mindennapjait, amibe szintén inkább nem mennék bele... Szòval attòl félek, ha meghal az nekem ùgymond egy dupla halál lesz (nem tudom ez ìgy mennyire érthető), és hogy fogom én azt ép ésszel kibìrni, vagy hogy ne dögöljek bele a fájdalomba ùgy, hogy mindigis egy fájdalom volt vele a viszonyom?


2018. febr. 23. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt magadnak kell eldöntetned, hogy veszítesz, vagy nyersz vele valamit, olyankor rengeteg érzelem dolgozik egy emberben, én is vesztettem el olyan rokont, akit néha lelöktem volna egy háztetőről. De nagyon szomorú voltam mégis, amikor meghalt. Hol a jó dolgokra, hol a rosszra gondoltam vissza.

Az meg, hogy miket mond, valószínű csak sajnáltatja magát, lehet, elég még vagy 30 évet.

2018. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Én is szemét anya vagyok. Az ilyeneknek élni sem volna szabad, de én sajnos nagyon sokáig élni fogok. Nem figyelted, hogy az aljasok, gonoszak sokáig élnek? A jók korán halnak. Az én szüleim nagyon jók voltak, hamar el is mentek. Én bezzeg élek, pedig csak egy púp vagyok a családom hátán. Ráadásul tudom, hogy a családom sajnálni fog, mert ők jók. De te is sajnálni fogod édesanyádat, mert a jók még az ilyen semmirekellőket is sajnálják. De hidd el, az ilyen, mint én, nem érdemli meg.

De lehet, hogy a te anyud is jót akart, én is mindig jót akartam, de valahogy mindig rosszul sült el(: Megvetem magam, próbálok változtatni, de nem megy. Egy sátán vagyok én is. Pedig nagyon szeretem a családomat, és mégis egy gonosz senki vagyok. Ja.Ja.Igen. Szomorú, de ez az igazság.

2018. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Én azért viseltem napszemüveget az anyám temetésén, hogy ne lássák az emberek, hogy nem vagyok összetörve... Igazából megkönnyebbültem. Na ezt meg nehéz időnként feldolgozni, de nekem a mai napig csak megkönnyebbülést jelent, hogy meghalt. Talán sok év múlva majd máshogy gondolom, most még nem.
2018. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Egy ünneplő sörözéssel? O.o

Miért... érdekel egy ennnnyire sérült, hiányos ember?

Miért nem tojsz rá magasról?

2018. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megkönnyebbültem.Mintha egy màzsàs terhet tettem volna le.

Azóta nincs a fojtogató érzés a torkomban,azóta érzem hogy élek.

2018. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Költőnő? ***** válasza:
Miért nem azon dolgozol inkább h ő helyre kerüljön benned? Hosszabb távon jót tennél magaddal.
2018. febr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Az ilyen "halni" készülők csak (?) érzelmileg zsarolnak, így akarnak szeretetet, törődést kicsikarni, bármi áron. Még akkor is, ha ezzel Téged tesz a sírba.

Nem lesz dupla halál, hiszen anyád, mint anya nem is volt, tehát elmenni sem tud.

Ha meghal, 30 év múlva, majd ő visz a sírodra virágot, ha ennyit törődsz vele.

Megfigyeltem a környezetemben, hogy mindig az ápolók halnak meg hamarabb. Nagybeteg férjet ápolja az asszony,ő megy el hamarabb. Vannak emberek, akik már életükben eltemettetik magukat. Nem fogsz beledögleni a fájdalomba.

2018. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!