Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám vele megbeszélni...

Unicorn Hunter kérdése:

Hogy tudnám vele megbeszélni vagy rendbe hozni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy tegnap mentünk rokonokhoz és indulás elött 20 percel irt internet friendem hogy lejön hozzám. Mikor ezt elmondtam a szüleimnek teljesen kiakadtak és azt mondták hogy öket ez nem érdekli akkor is rokonokhoz megyünk. Aztán a rokonoknak elmondtam hogy mi a helyzet. Unokatesomék voltak olyan rendesek és elvittek hozzá.Úgy volt velük megbeszélve hogy ha végeztem a sráccal hívjam fel őket és visszamegyünk rokonokhoz.Azt azért hozzá teszem apu egész vegig kiabalt velem hogy nem csinálhatom ezt. Aztán én tök jól elvoltam a sráccal mikor apum üvöltve hívott fel hogy hol vagyok mert uncsitesomék már nagyon sokszor hívtak miközben egyáltalán nem.Mondta hogy menjek haza nem sokára jönnek ők is haza. Anyum is kicsit furcsán viselkedik velem de ő legalább hozzám szól. Apum ugy néz rám mint valami sz*rra. Nem szól hozzám. Csináltam kaját oda viszem neki és mondja hogy nem akar tölem semmit. Anyum mondta hogy beszéljem meg vele, de félek mert tudom hogy csak üvöltene velem.

Mit csináljak?



2018. ápr. 2. 10:23
 1/7 anonim válasza:
33%
Hány éves vagy?
2018. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
15
2018. ápr. 2. 10:51
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Apád elég gyerekesen viselkedik. Majd megenyhül. Amúgy jogosan haragszanak. A "friend".. Wtf?! -al gondolom bármikor tudsz találkozni, illet volna előrébb helyezni a családi összejövetelt mint a "friend"-et.
2018. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
288kmtert utazott és meglepetésnek szánta. Én is megmondtam neki hogy nagyon aranyos hogy megakart lepni de tenyleg jobb lett volna ha szól elötte
2018. ápr. 2. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Normális ember megérti, hogy mégiscsak 288 km-et utazott érted. Majd legközelebb elmész az összejövetelre.

Amúgy csak azt tudod csinálni, hogy bocsánatot kérsz. Mondanám, hogy kérd meg, hogy egy kicsit a te szemszögedből lássa a dolgokat, de főleg az internet friended szemszögéből (nem tudom, hogy reagált volna a haverod ha 288 km után azt mondod neki, hogy bocs, de mehetsz is vissza), de kétlem, hogy megértené.

Kérj bocsánatot és mondd, hogy megbeszélted a friendeddel, hogy legközelebb majd szól.

2018. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
En is pont ezt mondtam. Ertem en hogy csalad meg minden. De ritka szemetseg lett volna visszakuldenem
2018. ápr. 2. 23:20
 7/7 exelant válasza:
Nehéz dolog. Nyilván a szüleid úgy gondolják, hogy 15 évesen még nagyon fiatal vagy, nem tudsz még jól mérlegelni, nem akarják, hogy valamit elhibázz, s ezzel elrontsd az életedet, kis túlzással, legalábbis, ahogy ők ezt látják, ha kicsit eltúlozva is. Nem egy ismerősömnek sajnos így csúszott be gyerek, emiatt hagyta ott az iskolát, nagyon fiatalon vált így szülővé, s valaki be sem fejezte egyáltalán azóta sem az iskolát, mindenféle képesítés nélkül egy gyermekkel a nyakán lóg valahol, s alkalmi munkákat kap maximum.Ettől félthetnek a szüleid, nehogy hibázz. De ha ez meg is történne, ha akarnál, utána talpra állhatnál, igaz persze ehhez már az ő segítségük is kellene, lehet, hogy ezzel a viselkedéssel kicsit magukat is úvni akarják most az esetleges olyan szituációktól, hogy nekik addig míg te gyermekes anyaként iskolába jársz, nekik unokázni kelljen, mindent a maga idejében címszóval próbálnak most még rád és kicsit magukra is vigyázni. Na meg persze a rossz szájú emberektől is féltik magukat és téged is. Mondhatod igaz, hogy tudsz magadra vigyázni, de sokszor nagyon nehéz ellenállni, főleg ha valaki nagyon akar tőled valamit, s addig nem mond-csinál valamit neked-veled, míg el nem éri azt, hogy meg nem teszed, amit szeretne, s aztán meg megtörténik épp a baj, pedig te úgy gondoltad, hát épp miért ne, egyszer élünk.Szerethetnek is téged a szüleid nagyon, de kicsit önzőek is (lehet nem épp ez a legjobb szó), vagy túl szigorúak. Nem könnyű toleránsnak lenned neked sem feléjük, még ha tudd is, hogy úgymond némileg csak jót akarnak neked. Utólag lehet, évek múlva majd ki tudja erre is hogyan emlékszel erre is vissza. Nekem is volt ehhez hasonló szituációm anno , mint neked most, én is haragudtam a szüleimre emiatt, nagyon túlféltettek engem is.
2018. ápr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!