Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt a helyzetet hogy tudnam...

Ezt a helyzetet hogy tudnam megoldani?

Figyelt kérdés
Anyukám mindig addig provokál, amég vagy elkezdek sírni, vagy visszaordítok. Ha egyszer elkezdi, akkor biztosan a ketto kotul valamelyik lesz a vege. A legkisebb aprosagokon is olyan ideges lesz, hogy kepes fel oran at orditani velem, akkor is ha nem en voltam a hibas, mindenert attolja ram a felelosseget. Nem szeretnek kollegiumba menni, se elkoltozni, megoldast keresek a problemara. Az a baj hogy ha megkerem hogy maskor ne mondjon ilyeneket, akkor en leszek a tulerzekeny, akinek semmit sem lehet mondani, es akkor inkabb o mar szoba se all velem, es kezdodik az egesz elorol. Szerintetek mit tegyek? Hogy tudnam ezt megoldani? Mar eleg nehezen birom, hiszen ahogy novok fel, mar nem turok el annyi sertegetest a semmiert, es sajnos mar 1x-2x elofordult hogy mikor ordit akkor en is visszaorditok neki, ami nem jo, es szeretnem elkerulni ahanyszor csak lehet, de amugy altalaban akkor abbahagyja. De ez igy nem normalis hogy hetente tobbszor sirok orakon at a sajat anyukam miatt. Es nem, nem vagyok tulerzekeny, tenyleg addig folytatja a lelki zsarolast, ha kell orakon at ameg el nem kezdek sirni. Valaki volt hasonlo helyzetben? Ha igen hogy tudtad megoldani?

2017. okt. 29. 15:48
 1/7 A kérdező kommentje:
15/L vagyok, nemtudom szamite.
2017. okt. 29. 15:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Apukád? Kérdezd meg tőle, mit lenne érdemes, ő ismer mindkettőtöket.
2017. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Apukam nem tud a dologrol, elotte nem mer orditani velem, ha mas is ottvan ugy csinal mintha semmi baj se lenne.
2017. okt. 29. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Régen jó volt a kapcsolatotok? Anyud mindig ilyen volt, vagy csak most lett ilyen? Ha csak most, akkor nem történt valami amitől anyukád kikészült? Munkahelyén valami durva, esetleg apukáddal valami?


Esetleg a te életedben nem változott valami amitől érzékenyebb lettél erre? Pl 15 évesen amúgy is elég rázós érzelmi hullámvasúton ül az ember, szóval elég magyarázat az is, hogy most kezdted magadra venni, de ha ez kiskorodtól így van, akkor nem fog csak úgy megváltozni.


Hogyha ennek nincs valami oka, amit meg tudtok oldani, vagy túl tudtok lépni rajta, akkor nagyon sajnálom, de anyukádnak az a normális, hogy folyamatosan üvöltöztök egymással. Amúgy szólj apukádnak. Mondd el neki, ne félj. Azért van, hogy segítsen rajtad.

2017. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor majd megtudja most. Tényleg ő van leginkább olyan helyzetben, hogy tanácsot tudjon adni.
2017. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom, a segitseget, majd beszelek apukammal. Nem most kezdotott, mar kiskoromtol ezt csinalja, csak akkor meg nem tudtam, hogy csak ramtol mindent, ami elromlik, tenyleg elhittem, hogy en vagyok minen fennallo problemaert a hibas. Ezert akkor nem zavart, mindig szegyelltem magam, azt hittem hogy tenyleg ennyire rossz vagyok, hogy ennyi bajt okozok. De igy most, hogy mar tudom hogy a sajat es mas emberek hibaiert is engem hibaztatnigy kezdett el zavarni a dolog.
2017. okt. 29. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Most, hogy már tudod, hogy nem arról van szó, hogy te ennyire rossz vagy, próbálj meg rájönni, hogy mitől lehet ilyen, hátha akkor kevésbé fog zavarni, mert könnyebb lesz elnézni, megbocsátani neki, könnyebb lesz türelmesebbnek lenned vele.
2017. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!