Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudom megbeszélni anyával...

Hogy tudom megbeszélni anyával, hogy ha szervez nekem valamit, akkor ne az utolsó pillanatban mondja el?

Figyelt kérdés
Az a baj anyuval, hogy nem tiszteli mások idejét. Ha valamit ő kitalált, akkor annak úgy kell lennie. Ezzel nem is lenne probléma, ha nem az utolsó pillanatban szólna, vagy lepne meg, hogy mennem kell valahova, hanem jó lenne 3-4 nappal előbb szólnia, hogy mit tervez, mert akkor nem ütközne bele semmibe. Például: Holnapra pár napja beígértem magam egyik barátomhoz 1-re mert át kell vennem valamit tőle amit már régóta átszeretnék és eddig nem volt rá lehetőségem, most meg ezt nem tudom megtenni, mert anya szólt, hogy mennünk kell 60 km-re arrébb egy másik városba 11-re egy doktorhoz, hogy megnézesse a cisztámat, mert nem akar hinni az itteni orvosoknak, hogy tényleg ki kell operálni, meg akar győződni 10 orvos szájából, hogy igaz-e a dolog. Ezzel még semmi baj nem lenne, ha nem most szólt volna, hanem mondjuk 2-3 napja, hogy így tervezzek, így most le kell mondanom ezt a fontos találkozót :( Sokszor beszéltem vele erről anyával, hogy 18 évesen már illene nekem szólni ezekről, mert volt, hogy 5 perccel előtte szól, hogy akkor indulás és nem érdekli mit terveztem mára vagy van-e bármilyen programom. De egy beszéd sem hatott rá, mindig csak legyintgetett, hogy rendben majd betartja, de sose teszi meg. Nem csak velem csinálja ezt amúgy, hanem az egész családot így irányítja. Mit tudok tenni?

2018. jan. 26. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

megtagadod és kész


kitartasz amellett hogy márpedig te most leülsz a fotelba és olvasni fogsz és nem mész sehova mert ezt tervezted be

2018. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Legközelebb ha kitalál valamit megmondod, hogy bocs anyu, programom van, legközelebb szólj időben. 18 évesen azért már csak nem fog erőszakkal berakni a kocsiba, hogy elmenj vele. :D Nem mész el, és kész. Állj bele a konfliktusba.
2018. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak magasról letojja, hogy programom van, amíg a gyerek vagyok, addig úgy kell ugrálnom, ahogy mondja. örüljek, hogy törődik velem és fogjam be a pofám... Meg hogy nem lehet becsapni az orvost, hetek óta szervezgeti az orvosokat sorjában, hogy ide meg oda is kell majd menni, de ő persze ezekről is majd csak az utolsó pillanatban fog szólni...
2018. jan. 26. 21:03
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
15 évesnek hittelek. Pf. Áll még most a sarkadra vagy úgy jársz mint a 25 28 évesek akik helyett a dokinál is Anyuka beszél. Látom,egészségügyben dolgozom. Szánalom,Anyukák beszélnek felnőtt nők férfiak helyett,és még az orvost is lehülyézik jo formán. :O
2018. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Igen, csak magasról letojja, hogy programom van, amíg a gyerek vagyok, addig úgy kell ugrálnom, ahogy mondja. örüljek, hogy törődik velem és fogjam be a pofám..

Nem vay gyerek ,18 vagy,30 évesen is ugrálni akarsz? Az egész család ugrál neki,talán ezt kéne beszüntetni. És inkább ne törödjön veled igy h kb fogd be a pofád.. Amugy lehet Munchausen szindromája van.

2018. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Autóval mentek? Ha 11-re van időpontod (gondolom szombaton kizárólag magánorvos fogad, ott nincsenek kétórás csúszások hirtelen esetek miatt) 11:30-kor már kint is vagy, másfél óra alatt odaérsz 60-km-re. Kérd meg anyut, hogy a haverodnál tegyen ki. Útközben pedig próbáld megbeszélni megint vele ezt.
2018. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak az orvos után Nagymamámhoz szeretne egyből menni és még oda is elvisz engem, majd csak estére szeretne hazajönni.
2018. jan. 26. 21:27
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindig a programjaidra szervez? Lehet nem akarja h külön programod legyen.
2018. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
18 éves vagy nem 5, nem fog be rángatni a kocsiba. Tudni kell nemet mondani,"bocsi anya most nem jó mert programom van légyszíves szólj legközelebb előbb" vagy leülsz vele és egy hosszabb beszélgetésben elmondod neki hogy ez miért nem jó.
2018. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%

Ebben a konkret esetben, ami miatt nalad a kerdezesig fajult a dolog...(hogy a baratodhoz el kell menni valamiert..."most meg ezt nem tudom megtenni, mert anya szólt, hogy mennünk kell 60 km-re arrébb egy másik városba 11-re egy doktorhoz, hogy megnézesse a cisztámat, mert nem akar hinni az itteni orvosoknak, hogy tényleg ki kell operálni, meg akar győződni 10 orvos szájából, hogy igaz-e a dolog.")

Abszolut nincs igazad.

Teged nem aggaszt egy operalando ciszta? Nem tudom hol van a cisztad es milyen, de egy operacio az nem annyira rutindolog. Ha altatnak, ha felnyitnak, de ha "csak" egy laparoszkopia is, akkor is veszelyes. Mondom ezt ugy hogy nalam orvosi muhibat csinatak egy egyszeru csak kikapjuk a cisztajat asszonyom muteten (es majdnem meghaltam). Anyadat most kivetelesen nagyon becsuld meg es ne az a valami legyen mar fontos, ami nagyon regota raert mar neked, mint egy orvosi vizsgalat, amire mas heteket/honapokat var akár. Ha anyad 60 km-re beszervezte, akkor rohadt fontos vagy neki TE ES A TE EGESZSEGED.

Lehet 18 evesen te ezt nem fogod fol, hogy neked is az egeszsegedet elorebb kellene helyezned es miert is nem te jarsz utana a ciztadnak (???), akkor ne csodalkozz, hogy anyad folyamatosan iranyitgatni akar. Tudod a kisgyerekeket viszik orvoshoz, mert azok még nem fogjak fol, hogy a betegseg nem jatek.


Minden egyebet meg anyukaddal kellene megbeszelni. De akik meg azt irtak ne menjen a kerdezo az orvoshoz...haaaat, azok se komplettek.

2018. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!