Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Üdv! Van egy 2,5éves kisfiam...

Atron1990 kérdése:

Üdv! Van egy 2,5éves kisfiam akinek az apjával 1,5 éve nem vagyunk együtt? Voltunk gyámügyőn a gyerek kapcsolattartás céljábol ott megszabtak neki heti 3 alkalmat h jőhet a gyerekhez egy egy órát?

Figyelt kérdés
Kizárólagos szülüi felügyelői jogott átadtta az én jogomra a biroságon ! Mit tehetek ilyenkor ? Egy ideig mükődőtt is de kb 4 honapja havi egyszer jőn 20 percet? . Ha gondol eggyet felhiv és azt mondja h elviszi hétvégére de viszon errőlvégzés nincs?

2018. ápr. 11. 19:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%

Nem viheti el hét végére, csak annyi időre, amennyit a bíróság megítélt! Ha kevesebbet van a kicsivel, az csak az ő hibája, te ne egyezkedj vele.

Nagyon jó, hogy átadta a szülői felügyeleti jogot, de ne élj ezzel vissza. Ha rendesen látogatja és normális, akkor lehet többet engedni neki, de most még nincs így!

2018. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem viheti se hová,ha tiéd a felügyeleti jog,de ne élj vissza vele ahogy előző irja,mert végén havi 20 percre se fog jönni.
2018. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kőszőnöm a gyors válaszokat igazából eddig felhivót és kérte a gyereket a telefonhoz had beszéljen vele od adtam a gyerek kezébe a telefont de nem értette mit mond neki a fiam de viszont ilyenkor meg ugye megcsinálta azt h nem is jőtt egyátalán hozzá !! És persze arrol nem is beszélve h a gyerektartást is 15 -dike helyett 25 fel küldi! Eleinte ugy hivta mikor jőtt hozzá h apa mára meg csak gyuri lett a szemében és nem lett neki ez tanitva ...Arra lennék kiváncsi h a gyerekbe nem e okoz lelki traumát ha nem foglalkozik vele és igy jár hozzá ? Elgondolásom szerint azota mondja h elviszi miotta kezd szoba tiszta lenni és persze akkor hiv mikor nincs láthasaga de viszont h nem jőn nem jelenti be ! 🤬
2018. ápr. 11. 20:24
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Édesistenem, tanulj már meg írni! Rohadt nehéz kibogozni mit akarsz..
2018. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

1. Nem hiszem, hogy okozna traumát, tekintve, hogy mára teljesen idegen lehet neki az apja.

2,5 éves most a gyerek, másfél éve nem lakik vele, tehát 1 éves volt, mikor elváltatok -természetes, hogy semmilyen emléke nincs, semmit nem jelent neki a biológiai apja. Gondolom ezek a találkozások a jövőben még ritkulni fognak...

2. Nem viheti el sehova, 1 órára sem szerintem a 2,5 éves gyereket az anyja hozzájárulása nélkül, nemhogy mindjárt 1 hétvégére! Maga az ötlet is nevetséges (vagy siralmas), ezzel az erővel majdhogynem akármelyik idegen követelhetné ezt, a gyerek szempontjából ugyanaz lenne.

Ha azzal érvel, hogy fizet (azt is késve), akkor fel kell neki olvasni a bírósági végzésben meghagyott feltételeket. Ahhoz/azokhoz van joga, nem pedig az ő saját agyszüleményeihez.

3. Tartsa magát az időpontokhoz, mit képzel, az egész világ hozzá igazodik? Mikor a neki megszabott időben mehetne, akkor annyira nem méltatja a rá váró embereket, köztük a saját gyerekét, hogy dobjon egy telefont a távolmaradásáról, aztán gondol egyet, és mikor épp olyanja van, beállít -vagy hogy kell ezt elképzelni??

Én mondjuk biztosan nem engedném be....


A gyerek, ahogy nő (és esetleg az apja majd még itt-ott ránézne), ha ez így marad, sajnos megtanulja majd, hogy az apja egy megbízhatatlan, nem törődöm valaki, akire számítani nem lehet.

Az szerencse így, hogy a kizárólagos felügyelet a tiéd, mert tenni kb semmit nem tud, a bíróság által megszabott idő jár neki és ennyi.

Biztosan jobban tisztelne és komolyabban is venne téged is, ha a gyámügyön megkérdeznéd ugyanezeket, illetve, hogy mi a teendő, ha apuka azt képzeli, hogy a pici gyerek egy kabát, aki rá várva lóg a fogason.

2018. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És, hogy ezt én is így gondolom, egy gyermek nem játek, főleg hogy ő szeretett volna jobban gyereket. Azért is irtam le ezeket mert attól is félek, hogy egyszer csak jön azzal ha nem adom oda a gyereket elmegy a gyámügyre és azt mondja nem engedem be. Mert az elején ő ezt hazudta ott csak azért hogy nekem tegyen keresztbe és sajnos még velem volt bunkó a hölgy hogy engem ezért meg büntetnek,hiaba Mondtam hogy beengedem stb. Ott is kérdeztem azt se értem minek kellet ide jönni mikor nem is jön a gyerekhez és persze le lettem teremtve, mert,, maga nem engedi,, .A volt párom előadta magát, hogy ő az áldozat pedig ő csalt meg neki kellett más. Meg mondta később a szememben csak ki akart velem b.... ni. Őt ezért, hogy nem jár a gyerekhez és nem telefonál ide hogy nem jön őt nem büntik meg? A papíron úgy van az elmulasztott napokat pótolni kell!!! Sokszor már én hívtam, hogy nem. Jön a gyerekhez. De már úgy vagyok vele nem érdekel. Csak akkor később se jöjjöj követelje. A nagy szülők dettó,mint. Az apja szegény gyerek nem is tudja kik ők mert pici volt mikor latta őket és fél oranyira laknak.
2018. ápr. 12. 07:48
 7/19 A kérdező kommentje:
havi egy nap abból 20 percet szàn a gyerekre. Miközben ő követelte a heti 3 napot. És igen mikor igazából úgy jön ki hogy nekünk kêne hozzá alkalmazkodni mert pl ő hív vasárnap, hogy otthon vagyok e és mondom neki nem akkor leb... Sz, hogy miért hol vagyok. Mi köze van? Szerintem semmi. Mikor neki kêne jönni mindig otthon vagyok direkt. Én ugy sajnálom a kisfiam, hogy ilyen apa jutott neki és nekem van ez miatt lelismeret furdalásom. Pedig én még az elején jó fej voltam és én voltam aki mondta neki gyere légy a fiaddal vidd el kicsit, mi volt a válasz miért neked mi dolgod van. Na ezt. Meguntam és azóta semmi nem adom neki, ha Kivancsi rá jön mert a lakóhelyről amúgy se viheti el, ha a nagy szülők kivancsiak nem tiltom jöjjenek, de olyan emberek közé akik igazából egy betüt nem tudnak írni,, mi újság az unokammal,,? /nem szívesen engedem.
2018. ápr. 12. 07:49
 8/19 anonim ***** válasza:

6: Jaj, ne is mondd, úgy telt a gyerekkorom, hogy apám hamis tanúztatással folyamatosan kártérítésért perelt az állítólagosan miattunk elmaradt láthatásért, a teljes megélhetésünket elperelte emiatt.

Az exed szociopata, és csak a bosszúállásra megy.

Miért mentetek szét, Te kezdeményezted?

2018. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
neki más nő kellett, nem a gyerek meg én. Pedig minden meg volt neki adva. Főzve mosva volt rá mindennap. Pont ő volt az aki nem kezelt nőkent. Akkor a következő a kérdésem szeritnetek menjek el a gyámügyre és kérjem a gyerek lathatásának korlátozását épp ezt szeretném elkerülni, hogy ha most sz.. rik a gyerekre akkor későbbse keresse. Ezzel a fiam szeretném megvédeni
2018. ápr. 12. 12:29
 10/19 anonim ***** válasza:
Tehát ő volt, aki beadta a válást, nem Te?
2018. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!