Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebből, hohy...

Szerintetek ebből, hohy lehetne kikerülni?

Figyelt kérdés

Nos én nem egy átlagos család fia vagyok. Szüleim nagyon tanultak és nem szegények... Van 1 nőverém és vagyok én. Engem tudni, kell, hogy lánynak akartak mindig. Édesanyám nagyon sírt napokig mikor a nőgyógyásza közölte vele.

Lényeg a lényeg nagyon rossz a szüleimmel való kapcsolatom. Nem vagyunk egy boldog család. Van 1 nővérem akivel sose volt jó a viszonyom. Ő mindig jobb helyzetben volt nálam, a segge ki volt nyalva ebben a családban.

Engem anyukámék mindig olyannak akartak amilyennek ők szerettek volna hogy legyek. Kicsi koromban a karatétól kezdve, a furulyáig mindent rám akartak erőltetni. Ezt ötödikes koromig sikerült csak. Szégyellem de nagyon szemtelen vagyok a szüleimmel. Ma iszonyatosan megint összevesztem velük. Ők mindig azt mondják rengeteg dolgot megtettek értem és hogy én még is egy szemtelen tahó lettem aki a nevelés csődje. Én sosem voltam boldog ebben a családban, mindig szekáltak míg a testvétemnrk arany élete volt. Az apámmal a kapcsolatom az a legémelyítőbb. Nagyon rossz volt mindig én szemtelen voltam mindig és neki mindig a testvérem számított csak. És ezt nem tagadhatja le mert minden rosszat elnézrtt neki, ő volt a drága édes kislányka. Édesanyámmal kiskoromban volt jó a kapcsolatom azóta nagyon megromlott. Szerinte egy szemtelen beképzelt gyerek lettem amiben van igazság de úgy gondolom ebben ők is hibásak. Anyun kívül sose ültem le igazából egyikkel se őszintén beszélni , mert mindig veszekedésbe torkollott. Folyton azzal fenyegetőznek, hogy elküldenek kollégiumba meg nem finanszírozzák a továbbtanulásomat. Most tudtam meg 1 nappal ezelőtt aki már 1 éve halott , hogy azt mondta hogy igazából mindig a nővérem volt neki a kedvenc unokája.

Bevallom sose kellett volna velük pofátlannak lennem dee valaki engem is megérthetne. Nem vagyok egy jó gyerek dee senkise hallgat meg soha nekem sosincs igazam, mindig én vagyok a nevelés csődje a kis beképzelt lakli paraszt. Az már biztos ha nekem diplomám lesz akkor go külföld és csak max 1 évben 1szer találkozok majd velük. Ő szerintük is így lesz a legjobb.

Csak még addig van kb 10 évem. Így is most nem megy jól a gimi tanulok ezerrel de nincs semmi eredménye. Pár hete kiderült, hogy szívritmus zavarom van és nem örvendek amugy se nagy egészségnek és nem szeretnék betegebb lenni se lelkileg se fizikailag. És a velem egykorú (16) éves kamaszoktól szeretnék tanácsot kérni, hogy ti hogy bírkoztok meg ezzel és van-e aki hasonló problémákkal küzd. Mindenki azt hiszi rólam, hogy jajj a gazdag gyerek milyen jó neki, de közben az osztályom legszegényebb gyerekei sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak mint én. Elegem volt a szüleimmel való harcból.


2018. ápr. 21. 16:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Innen is szeretném tudatni a nagyravágyó emberekkel, hogy a baráti társaságunkban is nagyon sok gazdag , ember van dee szinte a 90%a lelki nyomoronc és boldogtalan.
2018. ápr. 21. 16:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze h már testi tüneteid is vannak(Sziv),ilyen szerető családban,szerető Anyával,az irónia remélem átjön,ez betegit ez a közeg,sose értem h miért nem mindegy a gyerek neme,de h napi szinten zuzza a gyerek lelékét büntetésül a szülő,az már undorito,más meg meddő. Mielőbb válj le érzelmileg,albérlőként ridegen élj velük,16 vagy vállalhatsz diákmelót,kollégiumba menj inkább,aztán 18 éves korodig bird ki és tünj el előlük..
2018. ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy minden nap ezzel zúznak. Nem ezzel van a probléma.
2018. ápr. 21. 17:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Valahogy én más vagyok mint a családom és ők nincsennek ehhez hozzászokva.
2018. ápr. 21. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:
A szegényebb gyerek azért tünik boldognak,kisegyensulyozottnak,mert ott valódi érzelem van a családtagok közt szeretet amit pénzen nem vehet meg a gazdag..
2018. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs veled semmi baj. a 16 éves fiúk általában belekóstolnak az apjukba: " ki a legény a gáton?"

A szegény családokban ez a fizikai munka beli kitartás- ügyesség terén le is rendezhető. Ha a gyerek felhasogatja és behordja a téli tüzelőt éppoly hatékonyan mint az édesapja, akkor ő jó fiú, meg ember a talpán, és senkit se érdekel az iskolai előmenetele, csak meg ne bukjon.

Látják, hogy van ereje, kitartása, nem büdös neki a munka, megdicsérik. Neki se lesz kedve az apával ki az okost játszani,visszabeszélni mert a fárasztó munkában kiadta a feszkót, megfogadta a tanácsot, merre forgassa a görcsös fát, tehát hallgatott az apjára, és mindenki boldog.

De ha egy tizenéves fiú jó körülmények között él, akkor az ilyesfajta férfias erőfeszítések, amik összekovácsolhatnák lelkileg az édesapjával nem fordulnak elő az életben. Marad a mi volt az iskolában, hova dobod a ruhád, hogy beszélsz jóanyáddal téma. A fiúban ott a ledolgozatlan férfierő, de fizikai terhelés nem éri, hát kirobban szóban beszél hülyeségeket. Na jó nem azt, hanem okosat, de tiszteletlen hangon és szavakkal, és áll a bál.

2018. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez így van , dee ilyen erőfeszítések elő se fordulhatnának nálunk mikor a nagyságos cégvezető este nyolckor méltoztat hazajönni. És amugy meg nem vagyok langya gyerek , sokáig karatéztam és kondiztam is.
2018. ápr. 21. 18:08
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Nem a noveredet irigyeld

2. Ulj le beszelgetni a csaladtagjaiddal

3. Nyilj meg felejuk

4. Legyel oszinte

5. 16 evesen miert harcolsz a szuleid ellen ?

6. Vizygald meg a novered es a te viselkedesed a szuleiddel szemben es vond le a kovetkezteteseket.

7. Valtozztass a viselkedeseden nyiss a csaladtagjaid fele

8. Valald fel a felelosseget a viselkedesed miatt

2018. ápr. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Megértelek. Sajnos sok szülő ilyen. Én középszintű családbol származok dee nekem is irányitani szerették volna az életem. Az a baj, hogy nem mondják ki de titokban tény hogy a gyerekeik közül valamelyiket mindig jobban szeretik. Ez tény csak egy szülő se mondja ki. Az a baj, hogy azt hiszik ha ők szültek minket akkor már ők uralják az életünket. Pedig nem. Szerintem harcolj velük. Tedd őket tönkre ahigy csak tudod. A vagyonukból forgasd ki majd hagyd őket ott. És sose látogasd meg. Az én nővérem egy kis hercegnő volt mert orvosi diplomája lett. Én meg nem és máig megvagyok ezzel bélyegezve.
2018. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!