Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért engem hibáztat, hogy...

Miért engem hibáztat, hogy nem ismerem a gyerekeket, mikor én ott sosem voltan szívesen látva?

Figyelt kérdés

A szüleim 14 éves elváltak. Apa új felesége kimondottan nem szeret engem, már régen is baj volt, ha apa felhívott, vagy elvitt ide-oda. Mert hogy hogy képzeli ezt, ő már nem azzal a családdal él, stb.

Irigy, féltékeny rám, konkrétan volt olyan, hogy nem mentek be mamáékhoz a családi ebédre, mert megtudta, hogy én is ott vagyok... Mikor lakást kaptam az érettségi után, hetekig hisztizett, hogy akkor tatáék vegyenek a másik két unokájuknak is azonnal, mert ami nekem jár, az nekik is (időközben lett két féltestvérem, 9 és 4 évesek). Rengeteg ilyen volt, a házukban kb 3-szor voltam, a gyerekekkel is csak Karácsonykor találkozom, a 4 évesnek pl. most lett mondogatva, hogy én amúgy a testvére vagyok. Szóval nincs velük szinte semmilyen kapcsolatom, ami úgy gondolom, hogy nem az én hibám.


Erre tegnap mondja mama, hogy hát apa panaszkodott, hogy a barátom testvéreire miért vigyázok ennyit, miért hozzuk el őket Pestre napokra, mikor a saját testvéreimmel nem is beszélek... A barátomnak van egy 5 éves öccse és két 3 éves húga. Már születésük óta ismerem őket, ők is engem és szeretek velük lenni, a legédesebb kisgyerekek, akiket ismerek. Néha van, hogy elhozzuk őket Pestre 1-2 napra, ilyenkor játszóházazuk, állatkertbe megyünk, stb. A szülei is örülnek ennek, mert az utóbbi években nem sok szabadidejük volt, meg mi is jól érezzük magunkat velük. Ráadásul ismerem is őket, a testvéreimet pedig egyáltalán nem. Pl. a 4 éves öcsémet beszélni egyszer sem hallottam még szinte, mindig csak csendben ül az anyja ölében.


És sokkal inkább érzem a barátom családját közel magamhoz, mint apáékat. Ezerszer inkább vagyok velük, utazom velük, minthogy apáékkal találkozzak. De úgy gondolom, hogy ez nem az én hibám, és nem értem, miért engem állít be rossznak, ráadásul a hátam mögött.


2018. ápr. 23. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Leírtál egy problémát (apád új felesége utál téged) de a mi kérdés ?
2018. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ezt amit ide leírtál írd le apádnak is.


Apa, én szívsen megismerem a testvéreimet, de ezt nektek kell akarni. A két kezem össze tudom számolni az utobbi idöben hányszor csináltatok közös programot nekünk. Hívj meg engem is a köv hétvégén és ottleszünk és játszok sz´visen a testvéreimmel.

2018. ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy én már nem is akarom őket megismerni.

Nincs jó véleményem az egész családról, számomra nagyon ijesztő, mikor beszélek egy 4 éves gyerekhez, kérdezek is, és nem válaszol, csak néz rám bambán, mintha nem értené, amit mondok...

Plusz az, hogy a nő úgy tiltja apát tőlem, mintha fertőző beteg lennék, beteges. Pl. tavaly volt a ballagásom és apa ilyet mond, hogy csak akkor tud eljönni, ha nem teszek fel semmilyen képet sehová, amin ő is rajta van, mert a felesége balhézni fog, ha megtudja, hogy eljött...

2018. ápr. 23. 12:04
 4/15 acelsziv ***** válasza:
98%

1: A kérdéssel kezdte. Hiszti helyett inkább szövegértést gyakorolj.

Kérdező: Ebben a kérdésbe sajnos apádnak van a legnagyobb sara. Eleve mocsok dolog volt elhagynia téged de az, hogy láthatóan nem védett meg az új asszonyánál... Hát csesződjön meg az ilyen papucs.

És nem, nem a te hibád. Elidegenítik tőled a kicsiket aztán meg csodálkoznak amiért nem érdekelnek téged. Egyék meg amit főztek.

2018. ápr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt elsősorban akkor az apád hibás. Sajnálom, de a felesége papucsként tartja őt, és te lettél a második a sorban.

Igen, a nő egy szemétláda, de apáddal kéne elbeszélgetned, mert ő legnagyobb felelős ezért.

2018. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 Akkor apád egy utolsó csicska a kapcsolatában, semmit nem tudsz tenni. Válaszott a nő és közötted, értelemszerűen nem téged.
2018. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt kizárólag apád a hibás, mert ő volt az, aki nem törődött Veled, és hagyta, hogy az elmebeteg felesége irreális módon korlátozza a kapcsolatotokat. Most, gondolom már jól jönne egy ingyen babysitter, akire rá lehet lőcsölni jó programokra a gyerekeket, már böki a csőrét mindkettőnek, hogy más gyerekekkel vagy,de nem is értem, hogy meri egyáltalán kinyitni a száját azok után, hogy ő nem gondoskodott arról, hogy az új családjának is ugyanúgy a szerves része legyél, mint az oda született gyerekek. Szégyellje magát, Te meg sz...d le magasról!
2018. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A hétévesem csinálta kisovisként, hogy nem szólt, nem válaszolt idegeneknek, kellett egy óra, mire feloldódott.

Viszont apád se neked mondja, csak kívülállónak panaszkodik, szóval szvsz tojd le.

2018. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt apád a hibás,nem te,meg az nő. Nem kell eröltetni ami nem megy,az nem férfi akinek az uj nő megszabja h tarthat e a gyerekével kapcsolatot,az papucs,és jobb nélküle.
2018. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha apád NEKED tesz szemrehányást, majd akkor foglalkozz a témával, addig tojd le!

Akkor meg megmondod, hogy:

- Nem értem a problémádat, én csak úgy viselkedem, ahogy szocializáltatok. Igaz, hogy kellett hozzá idő, hogy elfogadjam, hogy nem vagyok a család tagja, de mára már sikerült, tehát maradjon is így, részemről lezárva, nincs harag!

2018. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!