Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok ahhoz, hogy...

Ti mit szólnátok ahhoz, hogy ha épp meghallanátok, , ahogy apátok azt mondja anyátoknak, hogy inkább visszacsinálná és nem vállalna gyerekeket, a gyerektelenek boldogabbak?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 15. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Semmit, mert látom rajtuk, nem kell ezt hallani. Aki gyerekként magába néz, az észreveszi a szülőkön ahogy haladnak a korral előre, hogy már nem minden olyan mint régen.


Boldogabbak a gyerek nélküliek főleg Magyarországon, ahol lehet vállalni gyereket, de akkor a szülő sok dologról lemondhat, mert ilyen pénzekből nem lehet mindent megvalósítani.


Közeli ismerősnek jött a gyerek, eladta a motorját, a kis autó mellé meg vettek egy másikat, hogy felváltva járjon a nő és a férfi autóval ha kell. Pedig élete volt a sebesség, és anyagilag megtehette volna hogy nem adja el.

24F

2017. ápr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
elmondjam, hogy hallottam?
2017. ápr. 15. 23:57
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem mondd, könnyebb lenne "feldolgozni", ha tudnál velük erről beszélni. Legalábbis én magamban nagyon kiakadnék ilyen miatt.
2017. ápr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Itt valami más lesz a háttérben. Ilyen szinte minden szülőnek megfordul valamikor a fejében, mert a gyereknevelés nehéz meló, de fura, hogy apukádnak ilyen későn. Mármint a többség ezt akkor gondolja, amikor már három hónapja nem aludt a család végig egy éjszakát.


Ha én ilyet hallanék, vagy hallottam volna, akkor biztos én is nagyon megijedtem volna, de ettől valószínűleg szeret téged apukád. Tudom, ez most nem segít rajtad, de üljetek le megbeszélni. Már hallottad, úgysem fog hagyni nyugodni a kérdés. Inkább most nyugodtan, mint 3 hét múlva a pillanat hevében, ha összevesztek valami jelentéktelen ügyön. A kérdésfeltevés alapján minimum felső tagozatos vagy, szerintem le tudtok ülni beszélni. Lehet, hogy apukád is megbánta azóta ezt a mondatot. (vagy az is lehet, hogy épp 5 tárgyból állsz bukásra és graffiti bandát vezetsz és nem tudnak veled mit kezdeni :P ) Ennyi információból nehéz kérdés, mert apukádnak tényleg nem szabadott volna ilyet mondani és teljesen jogos a te reakciód is, de annyi ismeretlen van ebben az egyenletben. Még ha komolyan gondolta, akkor sem te vagy feltétlenül a hibás. Érezheti úgy is, hogy ő rontott el valamit és azért magát hibáztatja valamiért amit most csinálsz és ezt így fogalmazta meg hirtelen.

2017. ápr. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a szemembe mondta anno apám hogy bárcsak ne anyádba vertem volna bele a ...... Jól esett, rosszul viseltem és vége. Az emberek sokszor mondanak olyat amit nem úgy gondolnak, főleg ha mérgesek vagy ittasak vagy ezek kombinációja és varióciója. Ne tulajdoníts neki különösebben semmit. Felejtsd el. Ne görcsölj rajta, nem éri meg.
2017. ápr. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

1-es jó nagy baromságot mondtál! A gyereknevelés, és a boldogság NEM pénzfüggő!!


Sajnállak, mert már most tojáshéjjal a valagadon megkeseredett örök pesszimista és depressziós alkatú vagy!


Változtass ezen, mert nagyon nehéz életed lesz így, de szerintem már most is az van! Saját magad miatt.....

2017. ápr. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Utolso te még nagyobb marhaságot mondasz ,mert gyerekvállalás elégé pénz függvénye mert bizony még alapszinten is nem kevés pénzbe kerül.boldogság viszont nem állandó,viszont nem is függ feltétlenül pénztöl ,ez igaz.
2017. ápr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Jó hülye egy ember.... ezt megmondhatod neki, nyugodtan, hogy sajnálod, hogy elrontottad a boldogságát.

Mondjuk te igazán nem tehetsz róla.

A gyerektelenek max nagyobb jólétben élnek. Akinek egy nagyobb fagyi többet jelent, mint a gyereke - ááááá a legalja.

2017. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Egy duhos ember sok mindent mond.

Nem kell vele foglalkozni.

Gyerekvallas onzo dolog szulni a sajat oromere szul az ember.

Ha nem jott be visszacsibalni nem lehet.

2017. ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%

Díjaznám az őszinteséget de ezen a gyerekvállalás előtt kellett volna gondolkodni. Amúgy az én faterom sem ugrált a boldogságtól amikor megszülettem, le is szar azóta is magasról. Anyám is akkor kezdett értékelni, amikor kiderült hogy földönkívüli intelligenciám ellenére k.va jól tanulok és sorra nyerem a versenyeket, így remek trófea vagyok a családi vitrinbe. Ha nem lennének a papírjaim, szerintem ő is leszarna. No de nekem legalább a szemembe mondták, hogy nélkülem könnyebb lenne és hogy ha újrakezdhetnék, akkor apám inkább kihagyta volna azt a szexet. Nem igazán lepett meg a dolog.

De hogy a ti esetetekben mi van, azt a szüleid tudják megmondani.

Nem mindenkinek való gyerek, nem is mindenki akar, csak van ahová becsúszik és bevallani ciki, hogy ezt nem gondolták át. Ha bánt a dolog, akkor hozd szóba nyugodtan, legalább kiderül, hogy komolyan gondolta apád vagy csak épp rossz napja volt. Ha egyébként normálisan bánnak veled és nem éreztetik, hogy teher vagy, akkor inkább az utóbbi.

2017. ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!