Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amióta az eszemet tudom...

Amióta az eszemet tudom mindig engem hibáztat anya mindenért és ez nekem nagyon rosszul esik, miért van ez így?

Figyelt kérdés
20 éve azt hallgatom hogy ha valami nincs meg azt én raktam el, ha tönkre megy én tettem tönkre, ha valami van az miattam van, természetesen nem mindennapos dolog, de gyakran előfordul és ilyenkor legszívesebben bezárkóznék egy kicsit. Nem tudom hogy kezeljem ezt, és miért van ez.
2017. ápr. 3. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem beszélsz vele erről, akkor nem fog semmi sem változni. Persze ha beszéltek róla, az sem garantálja, de akkor legalább esély van rá.
2017. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Valószínűleg Ő is ezt kapta az édesanyjától/szüleitől.Mesélt neked a gyerekkoráról?

Felvetetted már neki, hogy úgy érzed mindenért beléd köt?Ha igen, mit reagált?

Ha bármi kérdésed van még ezzel kapcsolatban írj priviben! :)

2017. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülye és így próbálja levezetni a stresszt.
2017. ápr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám ugyan ilyen. Az a legrosszabb vele hogy mint egy pszichopata ha ő követ el valami rpsszat és én azt szóvá teszem mindig kifordítja a szavaimat és én leszek a hibás. Őt egyszerűen nem lehet kritizálni. Igazából nem is akarnék kritizálni senkit. Bennem van empátia Ha valaki elront valamit véletlenül én együttérzek vele. Előfordul az ilyen. Viszont az ő ilyen hozzáállása valahogy bennem is kiváltja az ilyen verbális agressziót ellene. Igazából én sem tudom hogy lehetne kezzelni ezt. Én próbáltam vele ezt megbeszélni de elhülyéskedte az eglszet. Igazából sz@rt bele amit én mondani akartam, mi t ahogyan ugyanúgy nem érdekli, ha van pontos indokom hogy mi történt, de mégis engem hibáztat. Pl tééen egy hó apon keresztül engem hibáztatott hogy eltüntettem a kesztyűjét. Egy hónap múlva megtalálta a kocsijában. Mi volt erre a válasza? Majd eltüntetek mást helyette. Közöm nem volt a kesztyűhöz, kiderült, hogy ő hagyta el, de továbbra is én vagyok a hibés.
2017. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
*Télen egy hónapon keresztül*
2017. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gábor, elvileg voltak összetűzések a szüleivel neki is és a testvérének is.

2017. ápr. 3. 21:12
 7/11 A kérdező kommentje:
nagyon szeretem őt, ő is engem, az övét adja hogy nekem legyen, de hát egyszerűen nem tudom miért jobb inkább rajtam levezetni a dolgokat.
2017. ápr. 3. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
figyu férjem családja most beszélt velem és lényegében mindenben én vagyok a hibás őket nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről, mert ők csak tökéletesek lehetnek és ha csak egy percre is valami az ellenkezőjét bizonyítja akkor egyszerűbb azt állítani hogy a másik a hülye. Ennyi, nincs esélyed mert az ilyen nem látja a fától az erdőt...
2017. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 44 éve hallgatom, most jutottam el odáig, hogy nem állok vele már szóba.


Energiavámpír [link] abból - az enyém - a hibát kereső. Egy az egyben.

2017. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az anyud tipikus kiállhatatlan mártír alkat.

Persze, az életét is adná érted, ha kéne, de normálisan nevelni, azt nem tud. Mindig te vagy a hibás, te vagy a sz r... tökéletes bűnbak vagy minden tönkrement, vagy eltűnt dologhoz, mindig kéznél vagy, amikor valakin ki kell töltenie szadista hajlamait, de azért nagyon szeret téged. Sok szülő ilyen vagy hasonló, meglepően sok. Lelki nyomorékot csinál a gyerekéből, DE meghalna érte. A régimódi nevelés az oka. Sok felnőtt szajkózza, hogy a "régi szép időkben" még "embert" neveltek belőlük. Embernek embert, na de milyet? Idegbeteg, elviselhetetlen természetűt. Mert olyan jót tesz a gyereknek, ha néha apuci a nadrágszíjával ad hangsúlyt a mondsnivalójának, meg úgy egyébként a kölyköket ingyen cselédnek meg feszültséglevezető eszköznek nézték. Aztán meg lehet nézni, milyen emberek lettek azokból, akik ilyen nevelésben részesülnek: legfőbb jellemzőik: csőlátás; tekintélyelvűség; türelmetlenség; agresszió; érzelmi zsarolás; empátia hiánya; előítéletesség; mindenért a környezete hibáztatása; önkritika hiánya; állatkínzás és gyerekbántalmazás támogatása... és még lehetne sorolni. Ezek aztán a jó

2017. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!