Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hova menekülhetek ha a szüleim...

Hova menekülhetek ha a szüleim vernek és lelkileg terrorizálnak itthon?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, érettségi előtt állok. Tavaly nagyon jó tanuló voltam,szinte kitűnő orvosnak jelentkeztem,de idén egyre depressziósabb letten amiatt ami itthon van,folyton csak sírok és úgy érzem képtelen lennék rendesen leérettségizni. Azon gondolkodtan nem megyek be érettségizni hanem új életet kezdek, egy évig a mekiben dolgozok majd és közben tanulok de nem tudom hiva szökhetnék el,hol lakhatnék amég megkapom az első fizetésem. Van ötletetek?

2018. ápr. 24. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Szia.

Elég röviden mesélted el a dolgot.

Ha gondolod privátba írd le részletesebben.

Lehet csak túl spilázod a dolgot. (Lehet nem)

2018. ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg csak ugyanaz van, mint eddig is, csak az érettségivel járó stressz miatt most rosszabbul viseled. Ha tavaly még nagyon jó tanuló voltál, akkor ne add most fel, most már csináld végig, érettségizz le. Járj el könyvtárba, tanulj ott, ha otthon nem lehet, már csak pár hét és kész. Bírd ki. Aztán majd ha felvesznek, mehetsz koleszba, ha nem, akkor meg jöhet a B terv a mekivel. De az még ráér.
2018. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nêz ki ez népbetegség a szülőknél, engem is vert és terririzált anyám, főleg miután elmúltam 18, és érettségi előtt álltam. Én bementem részegen érettségizni, előtte mindent átolvastam egy osztálytársamnál. Nem vesztesz semmit, max buksz tátgxakat, de ahhoz nagyon rossznak kell lenniük. Mondjuk előtte 2 nappal bevitt a mentő a pszichiátriára, mert elmentem "árulkodni" a családsegítőbe, és rám hívták a mentőt, mert azt hitték meg fogom ölni magam. Most egyetemista vagyok és a nagyszüleimnél élek, teljesen megváltoztam. Én azt mondom próbáld meg az érettségiket 💪
2018. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd le az érettségit az nagyon alap. És ha nagyon rossz a helyzeted utána dolgozhatsz mellette meg levelezőn sulit is csinálhatsz. Bérelhetsz szobát is az viszonylag olcsó. De a sulit mindenképp fejezd be!
2018. ápr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségit, szerintem semmiképpen ne hagyd ki, pláne ne azért, hogy elmenj a mekibe dolgozni.
2018. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el érettségizni. Én sose voltam jó tanuló, érettségire se készültem mégis jó lett az érettségim. Ha te meg jó tanuló voltál, biztos jól fog sikerülni.
2018. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi mindenképp legyen meg. Utána azért a mekinél jobbat is találsz,az mondjuk suli mellé még oké mondjuk,de suli helyett ne..
2018. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

3-as velem is ugyanez van! Csak annyi, hogy én nem tudtam meglépni.

Ki hívta ki a mentőket rád? Apádék vagy a családsegítő? Nekem is azt mondogatta apám állandóan, hogy kihívja rám a mentőket, aztán visznek a pszichiátriára, onnan nem jövök, ott majd kimosnak a hypóba, beadják a gyógyszert. És ez nem vicc. Tavaly május

2018. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 a családsegítő, bár a családom úgy tudja, hogy rosszul lettem az utcán.
2018. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!