Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogomban áll boxzsáknak...

Jogomban áll boxzsáknak lenni? Egy szülő verheti a gyermekét? Szót kell fogadni akkor is ha az káromra van? Több dologban is kiemelkedően teljesítek pl. sakk, irodalom, tanulás.

Figyelt kérdés

A jogaim mégis padló alatt vannak. Pl. Jogomban áll boxzsáknak lenni. Nem kütyűzhetek (este) 10 után, tévézni persze lehet éjfélig is. Nem kelhetek fel hat körül mert kell az alvás. Hétvégén is ha valami értelmeset akarok csinálni “hétvége van, pihend ki magad! ”+ Azt is meg akarják mondani, hogy mikor mennyit sakkozzak. Pl.8 után már ezelőtt kihúzták a gépet s hisztiztek. Ezen kívül úgy bátorítanak, h. ne írj mert nincs tehetséged, azért díjaznak mert nincs jelentkező. + egy kis tudományt se hallgathatok v. nézhetek neten mert kell sakkozni s, h. ott hűlyeségeket írnak.Ha valami szabály meg akarok beszélni velük: “Kötelességed szót fogadni, azt csinálod amit mondunk. A nagynak mindig igaza van... Majd mikor 18 éves leszel elköltözöl ha nem tetszik, de akkor is tanácsot adhatunk...Majd te a gyerekedet úgy neveled ahogy akarod, nekem is ezt mondták a szüleim... . Ezért nem lesz belőle senki. Alázat” stb. Semmit nem lehet megbeszélni. Mindent amit nem ismernek elítélnek pl .tudatos álmodás, alvás tudományága, pszichológia. Azt hiszik, h. a tulajdonuk vagyok pl. üthetnek, büntethetnek, tönkretehetik az életemet. Születésnapomon is menekülnöm kellet. Azt is akarják ellenőrizni, hogy 7-ig legyen meg a házim s pakoljak be, pedig már rég megszoktam hogy reggel pakolok és idáig is remekül ment a tanulás. Ezenkívül mindig azt mondják, h. a nagynak van igaza, rá kell hagyni nem szabad, h. igazad legyen stb. . Ja és, hogy Petőfi s más hőseink hűlyék voltak, hogy harcba mentek s kiálltak az igazáért. De a románok ők okosak voltak, mert ők mindig elárultak mindenkit (nem rasszizmus, ne értse senki félre, vannak rendes románok sőt vannak olyan ismerőseim is, de ez volt a történelemben) Már vagy 5 éve egyébként a folyamatos hiszti megy, s hogy még ők mocskolnak s akarnak elvitetni.

Köszönöm a válaszokat elnézést ha hibákat ejtettem!



2018. ápr. 28. 15:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
A mentális gátak mondatják ezt veletek. Mármint, hogy egy ilyen kérdésnél hazudik a gyerek. Mert nem akartok az öntudatnak azon a szintjén lenni, hogy felismerjétek és elismerjétek, hogy ti is ilyen kártékony szülők vagytok, vagy titeket is az efféle nevelés vágott haza... Az ember nem szeret szembesülni az ilyen nagyobb horderejű dolgokkal.
2018. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
16%
Tökéletesen hihető hogy csúnya-gonosz szülő nem hagyja tanulni a gyereket, de a tévézés oké, meg baszlatja hogy hétvégén pihenjen tovább. Mi sem természetes? Hisz minden szülő azért küszködik hogy lusta, tévétől elbutult, tudatlan gyereke legyen. Itt akkora kamu van mint az állat.
2018. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
#12: Lehet, ez szinte minden kérdésnél benne van a pakliban, ahogy az is, hogy nem. Én azért nem szoktam találgatni, hogy kamu- e egy kérdés, vagy sem, mert ennél durvább szülői "hozzáállást", viselkedést is láttam már. Nem a GYK- n, hanem a valóságban. Nyilván azokra is rávágnád, hogy kamu, ha kérdést írnék ki róla és még érthető is lenne, ha te még nem láttál olyat és ezért számodra, elképzelhetetlen.
2018. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
38%

"Ja és, hogy Petőfi s más hőseink hűlyék voltak, hogy harcba mentek s kiálltak az igazáért. De a románok ők okosak voltak, mert ők mindig elárultak mindenkit " Ez az egyik kedvenc részem ebből a bájos szösszenetből....


Szóval lehet itt azzal jönni, hogy igaz lehet, de számomra egyértelmű hogy a kérdésnek egyetlen célja van:? hülyének beállítani, és szidatni a "szülőket". Végtére is majd csak akad aki nagymagyarkodva hazaárulózni kezd a kiemelt részre...

2018. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
46%
"érthető is lenne, ha te még nem láttál olyat és ezért számodra, elképzelhetetlen." Láttam én elég ocsmány dolgot az agresszív alkesz nevelőapám mellett. Ezt a kérdést viszont alaposan túljátszották. Még hihető is lett volna ha nem akarta volna túlokoskodni a kérdező.
2018. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
#15: Túljátszotta volna? Lehet, de az a helyzet, hogy a Petőfiékről, a szabadságharc hőseiről, hallottam én már mástól is hasonló véleményt. És igen, a románokkal kapcsolatban is hallottam már olyat, hogy ők sokkal okosabban "helyezkedtek" amikor kellett. Felreértés ne essék, felnőtt magyaroktól hallottam ilyeneket...
2018. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ha csak 1-2 év van húzd meg amagd laposkúszásban, aztán amint lehet rongyolj el, ha külön élsz akár arcon is köpheted őket és mindent elmondhatsz, pl hogy tanácsot adhatnak csak épp azt se tudod hogyan s..rd telibe ezek után, SEMMIT nem fognak tudni tenni.
2018. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

KEDVES VÁLASZÍRÓK!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat minden jó szándékú kommentelőnek.

#1 Sajnos a gyámügy lehet, hogy többet ártána mint használna, mivel lehet még rosszab helyre kerülnék... lehet ez lenne a jó döntés, de nem merem meghozni. Minden esetre nagyon köszönöm megértésedet és tanácsodat.

#2 Először is nagyon köszönöm a véleményed és a segítséged! 14 de mindjárt 15. Nagyon jó ötlet, kipróbálom. Miért ütnek? Pl. ha becsapom az ajtót, mert már nem bírom a folyamatos hisztit, meg az értelmetlen szabályokat. Vagy ha én is annyiba veszem a munkájukat mint ők az én munkámat (de ez hosszú történet, inkább nem mennék bele)... . Igen, van tesóm. De ő is folyton ellenem van... “hagyd rájuk, majd elhallgatnak, meg se szólalj, direkt csinálod a hisztit, te vagy a pszichopata, el fogod vitetni magad, el kell vitetni!, ha összetöreti a SAJÁT kütyűjét többet nem ülhet a géphez” (a sajátom amit mindig a tesóm használ mert neki fontosabb). És egyébként a szüleim is folyamatosan azt mondják, hogy ő milyen szótfogadó , jó gyerek volt,őt csak egyszer kellet megverni abból tanult, a tánárokkal is mindig jó viszonyba volt...

2018. máj. 1. 14:32
 19/26 A kérdező kommentje:

“Fontos”*. De amúgy inkább gyáva, megalkuvó, igazságtalan hazug alak, előtted feldicsér, mögötted lehord kb. . Ezen “érdemekért” kapott 8-as helyett 9-est (Erdélyben élek/vagyis inkább csak próbálok túlélni), ezért szeretik annyira őt a szüleim... . S, hogy engem már a tanárok is utálnak. Nem csoda hisz én nem vagyok oda azért, hogy engedjek minden zsarolásnak csak mert tanár mondja... . Vagy, hogy mindig igazat adjak mert tanárok....

Kisagi0704 először is nagyon köszönöm a válaszodat, nagyon köszönöm a bátorítást és a sok megfontolt mondatodat :). Nos én is megpróbáltam már érvelni a tanároknak az igazam mellett... Egy mondatban az ellenség helyett ellent használtam mert nem akartam ismételni + költőiesebb kifejezés. A tanárnő elkezdte, hogy ez így nem helyes stb. Mondtam neki, hogy megnézem neten, s ő elkezdte, hogy a neten annyi hülyeség van s jobban bízok az internetbe meg minden. Utána interneten bebizonyítottam az igazam s még ő állt az erdő felé, hogy merem kioktatni, ő amúgy is ismeri a szónak a jelentését (megint ordított velem egy fél napot)... . Már azért is szidott le engem ugyanaz a tanár, hogy megkérdeztem egy másik tanártól, hogy egy teljesen más tantárgyat ő (egy másik tanár, a kérdezett) fog e tanítani. + mindig velem verekedhetnek a suliba mert én vagyok a hibás. Szóval nem elég, hogy otthon állatkert de még a suliba is (tisztelet a kivételnek, nem soknak) Nos ez volt az én történetem... . Ez szokott leni ha én kiállok az igazamért. Amúgy igazad van :). És véleményem szerint azzal, hogy jó vagy történelemben is csak több vagy a többieknél, csináld azt amit szeretsz, csak irigyelnek szerintem :). Köszönöm a támogatást, sok sikert a kémiához és a vegyészethez!

2018. máj. 1. 15:14
 20/26 A kérdező kommentje:

# 5 Köszönöm szépen válaszodat, tanácsaidat.“ Azt javaslom, csalj és hazudj ahol csak tudsz, különben nem éled túl. ” - szerintem teljes mértékben igazad van. A jó célért megéri ezt tenni, szemet szemért... Jó ötlet az IT amúgy is arra akarok menni, szeretnék az infóval foglalkozni. Az angollal is igazad van mivel nagyon fontos a világnyelv ismerete, haladok is vele mert neten az ellenfelekkel rengeteget szoktam chatelni angolul.

Ami Petőfiéket illeti szerintem ebbe az egybe nincs igazad, legalább is ha a harcokra gondolsz nincs. Először, még régebb én is így gondoltam, de utána rájöttem mekkora beszűkült elmélyű, tudatlan gyerek voltam. A szabadság értékét akkor veszed észre mikor nincs. Ők a szabadságért harcoltak, s lehet meghaltak de miattuk van történelmünk, hősök voltak... . Bár ez már más téma, elnézést.

2018. máj. 1. 15:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!