Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyton kontrollt gyakorló...

Folyton kontrollt gyakorló anyuka ellen mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Valamikor írtam ki kérdést arról, hogy anyát irritálja, ha mozgás van a házban, a lényege az volt, hogy mindenkinek kötelező a szobájában maradnia, mint egy növény, nem lehet mozogni a házban, mert az idegesíti. Azóta sikerült kideríteni, hogy ez azért van, mert anya szeretne mindenki felett a családban felügyelettel rendelkezni. Tehát ha kijövök a szobámból és meghallja, akkor egyből ordítani kényszerül, hogy én

hova akarok menni, mivel kell kiszolgáljon, miért nem hagyjuk békén... Nem csak vele, az egész családdal, apával is. Tehát elmondta, hogy miért csinálja, megpróbáltuk ezt vele beszélni, de azt mondja, hogy ő ilyen, fogadjuk el, ő mindig felkapja rá a fejét, ha mi elkezdünk járkálni a házban és nem tudja, hogy mit szeretnénk , ezért nagyon ideges lesz. Kénszere van arra, hogy mindent az irányítása alá vegyen. Még magunknak kaját sem csinálhatunk, mert ő akarja megcsinálni... Van erre gyógymód?



2018. ápr. 30. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő szakembert kell keresni
2018. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Orvoshoz vinni,v lelépni mielőbb a környezetéből.
2018. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Kicsit fura,hogy a szobádból se mehetsz ki

Rendezzetek egy party-t,legyen kb 50-100 ember

Annak örülni fog

2018. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Éljen egyedül, jobb lesz neki.
2018. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Most mondanám, hogy egyedül a pszichiáter segíthet, de még az sem :)

Anyám kiskoromtól kezdve mindig az intézettel fenyegetett, ha nem értem haza percre pontosan a suliból. Nem mehettem sehova, nem csinálhattam semmit, csak amit ő jónak látott. Ha öt percet késtem, mert beszélgettem egy barátnőmmel útközben hazafelé, akkor szerinte kválkodtam valahol, napokig nem szólt hozzám. Még 18 után is meg akarta szabni minden lépésem, ki akart tagadni amiért barátom lett, hát fogtam magam és elköltöztem a pcsába. Még ő volt megsértődve :D

Ugyan gyógyszeres kezelés mellett az öcsémet már elengedi, képes bárhol bármikor megállás nélkül hívogatni, ha nem veszi fel, hússzor is megcsörgeti. Nem hagyja magától felkelni, ő kelti, ő csinál kaját, felnőtt ember létére kikíséri a buszhoz. Mindig mindenről tudni akar, ha valami nem úgy alakul ahogy azt ő eltervezte, akkor mindenki szemétláda, hülye, csak ő a helikopter.

Ássátok el a hátsó kertben, jobbat nem tudok.

2018. ápr. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Szuri és pszichiáter. Ez elég konkrét személyiségzavar.
2018. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak orvos segíthet. Vagy ő sem...
2018. máj. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg gyógymódot keresel, már nyilván voltatok vele orvosnál. Ő mit mondott?
2018. máj. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Akik orvost meg kezelést javasolnak, azok belegondoltak abba, hogy egy felnött emberröl van szó, akit nem vihet el senki orvoshoz és nem kezeltethet akarata ellenére?????
2018. máj. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlandó kezeltetni magát, akkor nem neked kell ezen gondolkodni, majd az orvos megmondja.

Ha nem hajlandó, akkor viszont le kell szarni. Semmiképp sem szabad alkalmazkodni hozzá, be kell keményíteni. Olyan nincs, hogy ő ilyen és fogadjátok el, mert egyrészt mi a bánatért lennétek kötelesek, másrészt az ő betegségén se segítetek. Immunitást kell kialakítani a hisztijére.

2018. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!