Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim egyre jobban bezárna...

A szüleim egyre jobban bezárnak hiába vagyok egyre idősebb. Úgy érzem, túl szigorúak és én ezt már nem bírom. Mit tehetek ez ellen? Szerintem nem látják át a helyzetem.

Figyelt kérdés

Lassan 15 éves vagyok és ott tartunk,hogy második éve mentem el általános iskolából egy gimnáziumba ami 30-35 km-re van az otthonomtól, úgyhogy arra gondoltam, hogy jó lenne kollégiumba járni és egy órával többet aludni minden nap. Természetesen nem engedik, mondván túl önállótlan vagyok és úgyse tanulnék. Ez még nem is lenne baj ha esetleg segítenének önállósodni (bár szerintem elég önálló vagyok) hanem inkább még azt is megszabják, hogy mikor tölthetem a telefonomat és hol... Az üzeneteim is olvassák és leszidnak ha programot tervezek úgy hogy előbb a barátaim kérdezem és aztán őket. A telefonomon nem kapcsolhatom ki a gps-t mert ugy nem látják hogy hol vagyok,nem regisztrálhatok engedély nélkül sehová. 2-3 éve csináltam egy 2. e-mail címet, hogy az a játékokhoz és ne minden vacak egy helyre menjen de ma apa törölte, mondván én ne rejtegessek előle semmit. Most telt be a pohár! Elég volt ebből. A hármasér már leszidnak de nagyon pedig nem vagyok rossz tanuló (4-5-re állok kb mindenből). A szomszéd faluba két nap veszekedés után engednek át egy pár órára csak mert nem ismerik az odavalósiakat (ugyan ez az osztálytársaimmal is). Gondolom ezek után egyértelmű, hogy a fiúkra nem is nézhetek, ha 2 fiúval irogatok (haverokkal nem több) akkor már ribi vagyok...

Már nagyon kész vagyok ettől, mit csináljak? (Próbáltam már közölni velük)


2018. jan. 23. 16:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, hogy az internetes barátkozás egyértelmű NEM.
2018. jan. 23. 16:35
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Elégé egy ódivatú, begyöpösödött, túlféltő, analóg, őskövület szüleid vannak. Aztán meg nagy csolálkozásba lesznek ha egyre több titkod lesz előttük. Mert sajnos ez az út marad csak, hisz megváltozni nem fognak sőt!
2018. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 k.szandy válasza:
15%
Egyértelmű hogy féltenek, csak azért csinálják ezt! Rengeteg olyat lehet láttni a tvbe, meg tapasztalni hogy fiatal lányokat raboltak el, sajnos. Próbálj meg velük le ülni szépen és jelentsd ki hogy nem veszekedést szeretnél hanem kompromisszumot keresni ami neked és nekik is jó, hallgasd meg őket miért féltenek ennyire, te pedig próbáld megérteni őket, gondolj bele ha te leszel majd szülő egyértelmű hogy te is félted majd a gyerekedet! Pl; ha van rá lehetőség akkor vigyenek el a barátaidhoz ha találkozni szeretnél velük, ne maradjanak ott! :D de beszélj meg velük egy időt mikora mennyenek érted :) így jó lesz neked is nem kell buszozni és ők is nyugodtabbak lesznek, hidd el előbb fogják ők megunni az állandó kísérgetést mert látják nincs értelme és meg lehet bízni benned, vagy mindig küldesz nekik egy smst ha oda érsz valahova vagy elindultál haza, attól a GPS nagyon jó ötlet! Kicsit gondolj bele ha bármi is történe veled, de soha ne történjen akkor egyből tudnak segíteni tudják hol vagy! Vagy ha el lopják a telód akkor is nagy segítség :) szurkolok
2018. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Majd kamilláznak mikor 18 évesen rájuk csapod az ajtót és eltünsz az életükből. Én alig vártam h betöltsem,bepakoltam ami kelett aztán jöttek értem néhány jó barát voltam munkászálon is,sőt utcán is. De azota se néztem vissza,otthon folyton beteg voltam,rémálmok rosszullét,elmúlt amikor eljőttem,az első nap aludtam a legjobban gyerekorom óta, pedig földön aludtam táskán. :D Ők betegitettek meg. Csinálh másik emailt,aztán várd te is h elusse a 18 at a mutató,de tervezd meg jol h lépsz le,h ne kelljen vissza menni. És ha azzal riogatnak h haza visz majd a rendőr 18 után is, nem visz max igazoltat cimet nincs joga kiadni én fen voltam az eltűntek közt is egy évig,hála szüleimnek pedig jol tudták h nem eltüntem,csak megpattantam előlük,de előadták a mintaszülőket. :( :D
2018. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
93%

A kérdésből arra gondoltam volna, hogy már húszon túl vagy, mert általában azok szoktak ide jönni segítségért ilyen problémákkal.

De, hogy reagáljak is rá valamit, sajnos a szüleid tényleg nagyon szorosan fogják a gyeplőt, de ebben a korban nem igazán tehetsz ellene semmit. Fiatalkorúnak számítasz, ami azt jelenti, hogy még köteles vagy azt csinálni, amit a szüleid mondanak. Maximum annyit csinálhatsz, hogy valamelyik családtagoddal megbeszéled, akivel nagyon jóban vagytok, hogy hadd költözz hozzájuk addig, ameddig be nem töltöd a 18. életévedet, bár ehhez is az ő beleegyezésük szükséges, amit a leírtak alapján kétlem, hogy megtennének.

Valahogy próbáld meg átvészelni ezt a három évet, addig is törekedj arra, hogy minél hamarabb el tudj költözni tőlük. Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak, sosem fogom megérteni, hogy miért csinálják ezt egyesek a gyerekükkel. Jó, mondjuk nagyon valószínű, hogy te is kicsit felnagyítottad a dolgot, mert ilyenkor hajlamos erre az ember, de akkor is az a véleményem, hogy ez már túlzás. Kitartást kívánok, egyszer úgyis minden rendbe jön!

2018. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
11%
Az nem lehet, hogy némileg talán igazuk van és tényleg nem látni az önállóságodat és határozottságodat (csak Te úgy érzed, hogy önálló vagy) ??
2018. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
17%

14 éves kislány vagy, mi az, hogy elég volt?!


Mert féltenek? Bocsi, hogy ebben a szar világban, ahol felnőtt nőket is simán megerőszakolnak nem csoda, hogy paráznak.

Gyerek vagy, tudom, érettebb, stb - egy frászt -, akit simán kihasználhatnak.


Netes ismerkedés: 26 évesen erőszakolt meg majdnem a neten megismert randipartnerem, pedig nyílt helyen találkoztam vele.

2018. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Egy kollégiumi szoba és egy PRIVÁT facebook nagy kérés? :D Amúgy mindenem meg van anyagilag, mindent megkapok amit akarok kivéve ezt a kettőt
2018. jan. 23. 17:14
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmi nagy dolgot
2018. jan. 23. 17:15
 10/22 anonim ***** válasza:
9%

A szülők zöme már csak ilyen..nem azért aggódnak, hogy jól tanulsz-e, vagy nem tudsz főzni, esetleg nem mosod ki az alsóneműd amikor kell, hanem -(ha nem is mondják)- attól tartanak, hogy bekapod a legyet, és ott állsz terhesen...aztán nevelhetik a kis ártatlant, mert rájuk fog maradni.

Senki nem tart ribinek, csak ők tartanak egy nem várt unokától.

ez ilyen egyszerű.

2018. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!