Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim erőltetik a jogosítván...

Szüleim erőltetik a jogosítványt, de én még nem akarom megszerezni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
3-os gimis vagyok, most nyáron a szüleim szerint jogosítványt kellene megszereznem. Nagyon erőltetik,engem viszont nem érdekel a dolog, az egész vezetés-kresz lázba sem hoz. Én inkább dolgoznék nyáron, hoznék egy kis plusz pénz haza, mert évek óta az megy itthon, hogy nincs-nincs, csak ami nagyon fontos. Emiatt akarják, hogy most legyen jogsim, mert most van rá, úgymond, de én nem értem, ha dolgozok nyáron, eljárnék fesztiválra diákmunkára, vagy nem tudom (angol középfokú nyelvvizsga, németből is társalgási szint, csak arról még nincs papírom). Mikor mondtam itthon, szülők azt mondták, hogy jogsit csináljam, munkát tudnak adni itthon is (kertásás, falfestés, favágás, betonozás, törmelékhordás, mivelhogy épp építkezünk is).

2018. máj. 1. 11:41
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Ha egy 17 éves azt kérdezné hogy mit tanácsolok akkor én is azt tanácsolnám hogy tegye le a jogsit. Később mikor munka mellett kell lerakni sokkal macerásabb. Sok ismerősöm van akinek megvan de nem vezetett addig amíg úgy hozta az élet hogy nagyon nagy szüksége lett rá. Ekkor muszályból kezdtek el vezetni, de legalább nem kellett legelőről kezdeni mindent.

Nem csak a szüleid okozták ezt hanem az idegbeteg oktató is. Ha normális lett volna akkor nem lett volna traumatikis élmény az egész.

2022. jún. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
75%

Ha valaki nem akar jogosítványt szerezni, vagy bármilyen tanfolyamra járni, akkor valóban rosszul teszik a szülők, ha erőltetik. A mai vilagban sincs szükség minden áron jogosítványra, tehát nem tragédia, ha nincs valakinek.


Abból viszont kár volt ekkora ügyet csinálnod, hogy párszor leüvöltött az oktató. Nem egy nagy szám az, mindenkivel történik ilyen az életében. Ha meg mindenkit baromnak nevezel magad körül, akkor ne is csodálkozz, ha nem kedvelnek. A kérdést meg kár volt csak a háborgás kedvéért kiemelned.

2022. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%
Szeri tem a 27-es hozzászóló emelte ki azzal higy írt. Ilyenkor automatikusan kiemelődik a kérdés. Valószínű nem vette észre higy 4 éves a kérdés.
2022. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Figyelj, az amit te leírtál egy k*rva szomorú családi történet. A kérdés a jogosítvány megszerzéséről szólt, mélyebbre nem nagyon láttunk. Ahogy a válaszolók nagy többsége is írta, a jogosítványt szinte muszàj középsuli alatt megszerezni, mert utána hatalmas szopás, neked meg még fizették is... A kérdés kb itt zárulna. Az nem volt leírva, hogy ilyen giganagy f*szkakap szüleid vannak, de így a te esetedben ez nyilván más. Neked nem a jogosítványt kellett volna megszerezni, hanem le kellett volna lépned a francba.
2022. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!