Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt kell a...

Benedit kérdése:

Mennyi idő alatt kell a jogosítványt megszerezni?

Figyelt kérdés

"B" kategóriás jogosítványról van szó.

KRESZ vizsga,valamint a VEZETÉS (vizsga is) is megvan már,azonban az ELSŐSEGÉLY vizsgám még nincs. A sikeres KRESZ vizsga óta majdnem eltelt egy év,azonban,mint már korábban írtam a VEZETÉS (vizsgával) együtt megvan,pipa. Mennyi időm lenne még az elsősegély vizsgára? Hallottam olyat,hogy 1 éven belül kell a komplett jogosítványt megszerezni a sikeres KRESZ vizsga után. Ez mennyire igaz? Mert,már hallottam mást is,és nem tudom,hogy melyik "mendemondának" adjak igazat,és nem szeretném az egész mindenséget újrakezdeni,ha már egy közel 160-70ezret "beleöltem". Mert,ha tényleg így van,hogy egy éven belül kell megszerezni a komplett jogosítványt mindennel együtt,akkor eléggé sürgetne az idő,és jelenleg sajnos idő szűkében vagyok,azonban,ha tényleg szorít az idő,akkor belesűríteném valahogy a mindennapokba azt a fránya vizsgát.


Nagyon röviden dióhéjban,tehát:


Mennyi idő alatt kell a KRESZ vizsga után a komplett jogosítványt megszerezni? Van erre valamilyen szabály?


Előre is köszönöm mindenkinek,aki érdemleges választ ad!



2017. nov. 13. 10:41
 1/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Én tudom, hogy a kresz vizsga megszerzésétől két éven belül kell befejezni.

De pontos információért hívd fel az iskolát ahová jártál. Ők naprakészek ebben az ügyben.

Egyébként az elsősegély oktatás általában 1 nap. (én 10-18-ig voltam kb.)

Aztán kérsz egy vizsgaidőpontot, ha szerencséd van, pár nappal később, mint ahogy beadod az igényt (én 2 nap múlva mehettem).

Ne várj vele sokáig.

Az újraélesztést, stabil oldalfekvést mindeképpen tudni kell.

2017. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kresz vizsga érvényessége 2 év.

Vezetni meg úgy vezethetsz ha érvényes kresz vizsgád van.

Ergo a sikeres kresz vizsgától számítva 2 éved van hogy megszerezd a jogsid.

2017. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hosszú szövegből jól hámozom ki, akkor az elméleti- és gyakorlati vizsgád is megvan.

Ettől kezdve nincs határidő. Bármikor megszerezheted az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító igazolást. Csak, amíg nincs meg, addig nem igényelhetsz vezetői engedélyt.


Ha kéred, megírom, hogy melyik jogszabályban és milyen határidők vannak az elméleti vizsga, illetve a gyakorlati vizsga vonatkozásában. De, felesleges, mert neked ezek már megvannak; legalábbis én ezt értettem ki a hosszú magyarázatból.

Az elsősegély-vizsga határidejére vonatkozó jogszabályhelyet nem tudok írni, mert nincs. Azt kérd azoktól, akik szerint van.

2017. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. nov. 13. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Beiratkozástól számítva 9 hónapon belül kell az első Kresz vizsgának lennie és 12 hónapon belül kell lennie ebből egy sikeresnek. A sikeres vizsgától 24 hónapon belül kell lennie egy sikeres forgalmi vizsgának. Ennyi van csak, neked ezek megvannak.


Az elsősegély független mindentől, évekkel később is megcsinálhatod akár, de vezetni addig nem tudsz.

2017. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Diego94 válasza:
Ez a 2 év az A korlátlan motor jogosítványra is igaz?
2019. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!