Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevesztem anyával, mit...

Összevesztem anyával, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy hete nem beszélünk anyával. A kapcsolatunk nem az igazi anya-lánya kapcsolat, ezt általánosságban tudni kell. Nagyon sokszor összeveszünk és általában tettlegességig fajul, rengetegszer üt-ver. Előfordult már hogy bevérzett a szemem mert belekarmolt, vagy hetekig nem tudtam az egyik oldalamon aludni, mert fájt a fülem (megzúzódott vagy megrepedt a porc, azóta sem tudom). A múlt héten összeveszett a testvéremmel, majd bejött a szobába és engem is szidni kezdett. Megint jött felém és elkezdett ütni, közben pedig gondolhatjátok, hogyan ócsárolt. Nagyon kis dolgokon is felhúzza magát. Befogta a számat és az orrom is, nem kaptam levegőt, plusz meg bőgtem is. Annyira felgyülemlett ez az egész és már nem tudtam mit csinálni, hogy önvédelemből megpofoztam egyetlen egyszer. Erre ő vérig sértődött és azóta nem szól hozzám. Másnap apámtól is megkaptam, hogy hogy tehettem ezt. Tudom, nem lett volna szabad és soha semmilyen körülmények között nem lehet kezet emelni a szülőre, de nem bírtam abban a pillanatban már gondolkozni se. Ő mellesleg véresre karmolta a nyakamat ismét. 18 éves vagyok és már régóta ez a verekedés megy nálunk, viszont még sosem ütöttem vissza. És annak ellenére hogy ő ver/vert, rettenetesen sajnálom a magam részéről a dolgot,mert úgy érzem, ez engem minősít.

A mai napon anyák napja van és gondoltam veszek neki egy doboz csokit és bocsánatot kérek tőle. Ez meg is történt, de azt mondta, ő megfogadta és megmondta apámnak is, ha idejövök hozzá el fog küldeni. Nem is figyelt rám igazából amíg bocsánatot kértem, hanem a telefonján nézett videókat. Azt mondta soha nem bocsájtja meg nekem hogy megpofoztam. Leraktam a csokit és annyit mondtam hogy azért nem felejtettem el. (Mármint az anyák napját).

Utána eljöttem és sírtam. Nagyon megalázva érzem magam.. nem tudom mit tehetnék. Nem szoktam ide kérdéseket írni de most nincs más ötletem. Tudnátok valamilyen tanácsot adni?



2018. máj. 6. 14:20
1 2 3
 1/23 piroska és a farkas ***** válasza:
95%
Jézus ereje, Te szegény. Még ha ezt is diktálja a lelkiismereted, ne alázkodj meg. Mert a leírtak ismeretében ez az. Meg kellett volna mondanod, h te sem bocsájtod meg. Nem ezt az egyet, hanem az elmúlt éveket. Igen, tudom, akkor azt éreznéd, nem vagy lülönb. Hát tudd, hogy az vagy. Önállósodj, amint tudsz, rendezd el magadban, h miért vagy hálás neki, bocsáss is meg magadban, de csak a te lelked békéje miatt. Anyukád ritka mérgező ember lehet, maradj távol, és Te legyél majd másmilyen.
2018. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

"Tudom, nem lett volna szabad és soha semmilyen körülmények között nem lehet kezet emelni a szülőre,"


Na ez NEM IGAZ!!!!


Igenis lehet, mert ez önvédelem, és már réges-régen meg kellett volna tenned!

Nehogy még te érezd magad rosszul ilyen utolsó, gané tetűládák miatt! A belét kellene kitaposni az ilyennek! Úristen, hát kapjál már a fejedhez...senki sem érdemli meg, hogy így bánjanak vele, ráadásul ahogy elnézem ok nélkül!

Apád is egy töketlen hülye papucs! Ő is rohadjon meg, ahelyett hogy megvédene, még ellened van.

Nem ismerlek téged, de látatlanban ki tudnám taposni a belüket!

Fúúú, de felhúztam magam!

2018. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Tanulj jól és menj valamilyen koleszos helyre, hogy elkerülj onnan...


A lelkednek pedig egy könyvet ajánlok, Mérgező szülők a címe. Nem könnyű olvasmány, de ha belerágod magadat, akkor rá fogsz jönni, nem a te hibád. Sajnálom.

2018. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Ennek a két ganénak már rég börtönben kellene ülnie. Ott aztán megkapnák a magukét, lehet, hogy nem is jönnének ki élve, mert a rosszfiúk igen szeretik azokat, akik gyereket bántalmaznak.


Komolyan kétségbe vagyok esve és ép ésszel nem tudom felfogni, HOGYAN LEHETSÉGES AZ, hogy valaki mindezt elszenvedi és még NEKI van lelkifurdalása, amiért védekezett?


Érthetetlen! Nem térek magamhoz!

2018. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Bszki, írd már meg a címeteket, én komolyan odamegyek és agyonverem őket. Hangulatban vagyok.
2018. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az együttérzést. Eléggé sokat jelent. Viszont nem önsajnáltatásból írtam ki, csak tényleg nem tudom,hogy mit csináljak. A koleszos helyet már elterveztem. Csak most az anyával lévő viszonyomat nem tudom, hogy tudnám rendezni.
2018. máj. 6. 14:39
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy, mert neki kellene hozzá megváltoznia.
2018. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Senki sem gondolja, hogy sajnáltatni akarod magad, ez jogos panasz, teljes joggal lehetsz elkeseredve és felháborodva.


Menekülj otthonról, és ne engedd, hogy többször megüssön. Bár szerintem ezek után meggondolja. Semmi joga nincs megsértődni és neki kell bocsánatot kérnie, nem neked. Persze sosem fogja megtenni. Sajnos az ilyen szülők nem fognak megváltozni, és nem lehet velük rendezni a kapcsolatot. Inkább lépj tovább, keress egy pszichológust (majd akkor, amikor lesz rá pénzed), és ha van valamilyen normális rokonod, akkor inkább ahhoz próbálj érzelmileg közelebb kerülni.


Kitartás, minden jót kívánok neked!

2018. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon rendesek vagytok! :(

A nagymamám egyébként segít nekem mindenben és támogat.(Anya anyukája) Ő is tudja, hogy milyenek. Viszont fogalmam sincs mit csináljak, ha ő már nem lesz. De szerencsére az elmúlt években és a ebben az időszakban itt volt nekem és most is itt van. Fogalmam sincs mihez kezdenék, ha ő nem lenne.

2018. máj. 6. 14:51
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb ha bántani akar, közöld vele, hogy látleletet fogsz felvetetni és feljelented. Ha pedig tényleg hozzád ér, tedd is ezt meg. Talán akkor végre rájön, hogy egyáltalán nem normális, amit csinál.
2018. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!