Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, hogy itthon nem...

Az normális, hogy itthon nem lehet semmit sem leejteni?

Figyelt kérdés
Világ életemben úgy neveltek szüleim, hogy ha elhibázol valamit akkor egy "kaki" alak vagy, semmit sem érsz és nem szabad hibázni. Például nem lehet itthon leejteni semmit véletlen, ételt, ruhát, bármi dolgot a kezedből mert ha anya meghallja, egyből odarohan leordítani a fejemet, hogy mit csinálok már megint, ilyen szerencsétlen balhere vagyok? Miért vagyok életképtelen, hogy egy csepp víz például lesett a földre? Vagy bármiért képes amúgy ordibálni. Apa egy ideig tűrte de eltanulta tőle és ő is ilyenné vált velem szemben. Tehát ha leejtek egy tankönyvet a szobámban pl, akkor halálfélelem fog el viccen kívül és várom mikor jön fel anya és ordít le. Ha meg nem jön senki akkor pedig olyan érzésem van mint ha megúsztam volna a halált. De itt van egy tegnapi példa, hogy ettem álvla, mert TV-t néztünk és leejtettem a kaját. Egyből apa ordított, hogy hogy leeht valaki lyen szerencsétlen, mit csinálok, most mond meg, normális vagy fiam? Erre elfogott majdnem a sírás de futottam a söprűért, mert anya ordított, hogy hozzam már a söprűt, még mielőtt ellep a hangyamoly bennünket. Sajnos siettemben beleütöttem a csillárba a söprűt, itt tudtam, hogy elér engem a pusztulás, halálba leüvöltik a fejem és ezt is tették. A következő párbeszédet már nem írom le, mert csak káromkodás az egész.... Amúgy ezen az egy dolgon kívül annyira nem szörnyű szülők de ez kicsit sok szerintem. Vagy lehet én reagálom túl és ez a normális hozzáállás?

2018. máj. 11. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Nem, ez nem normális. Ők már feladták, beletörődtek, hogy nekik ilyen hülye “gyerek” jutott, de úgy vannak vele, hogy ha már nem segítesz otthon semmit, akkor legalább ne is rombolj. Hangyamoly?
2018. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

hány éves vagy??

mi van akkor ha elkezd ordibálni?? na jó mondjuk a kajáért én is szóltam volna mert ha olyan akkor foltot hagy, meg azért a kaja ne essen már ki a kezdeből :D de ezért se ordibálnék veled csak szólnék hogy figyelj már oda :D

most mi van abból ha leesik egy könyv?? semmi, nyugi már..

én még szólnék is nekik hogy amúgy kúltúrált hangnembe nem lehet beszélni?? rossz a hallásotok?? ti talán még nem elytettetek le semmit?? soha nem hibáztatok?? vegyetek már kicsit visszáb, történt baj?? nem?? akkor meg :D és még sorolhatnám

emiatt ne stresszelj már, ha le is ordítanak abból még nincs semmi nem a lábad törik el, csak hangosabban beszélnek

2018. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Kettes, ne károgjál már kamut ide is.


Mostohaanyám ugyanez volt, ha bármit leejtettél, vagy akármi már üvöltött "hülye, béna, idióta, szerencsétlen..." stb.

Mindenkivel, a saját apjával nekiállt ordítani, mikor az véletlen elejtett egy poharat és a konyhai szőnyegre folyt belőle a kávé. Mondjuk én az apja helyében szájon is vágtam volna, ezerszer kiérdemelte.

A gyerekeivel kiabál, apámmal, velem, a szüleivel minden csip-csup hülyeség miatt, amire más max. a fejét csóválja.


Mit tehetsz? Dolgozol és elhúzol a francba.

2018. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
Pedig ha nincs kérdés, kreálnak a reklámok miatt. Csak egyre rosszabbakat.
2018. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem normális hozzáállás, a saját frusztrációjukat vetítik rád. Egy módon tudsz védekezni: hogy te szereted magadat. Megbocsátasz magadnak az ilyen hülyeségek miatt. És ha te nem gondolod úgy magadról, hogy elfogadhatatlanul ügyetlen, figyelmetlen, akármilyen vagy, hanem elkönyveled úgy, hogy upsz, ez most így sikerült, akkor már nem fog izgatni, hogy mit vágnak a fejedhez mások. Peregjen le rólad, ne add át magad az érzelmi viharának, jól van, mondjátok csak. És ennek varázsereje van: ha ők azt látják, hogy nem sikerült felizgatniuk, akkor már nincs műsor, és nekik nincs értelme cirkuszt csinálniuk. Előbb-utóbb erre rájönnek.
2018. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%

A szüleid még kétfelé tudnak figyelni.

Tudnak úgy tévézni, hogy esznek közben.

Te meg erre nem vagy képes, és ha tévézel, akkor nem tudsz az evésre figyelni, és leejted a kaját. Ha meg a sietésre figyelsz, a csillárra már nem jut figyelem és sietés közben levered.

Próbálj meg egyféle dologgal foglalkozni egyszerre.

Ha eszel, akkor egyél.

És NE tévézz közben.

Ha az evés közben az evésre figyelsz, nem ejted le a kaját.


[Sör, vagy szíkvíz üzembe, vagy porcelán-gyárba NE menj dolgozni!]

2018. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem, az ő hozzáállásuk beteges. Sok tanácsom nincs, bírd ki valahogy s ne egyél velük tévézéskor. Tanuláskor én metált üvöltetnék a szobámban, próbálják meghallani a könyvejtést :D Na jó, lehet, hogy ez nálad még rosszabb lenne. Annyira szívesen beköltöznék hozzátok egy kis időre. Szent küldetésemnek érezném, hogy minden percben leejtsek valamit. Ha nem ütné meg őket a guta (vagy vinnék el őket a rendőrök, mert megölnének), akkor utána hátha jobb szemmel néznének rád. NAGYON beteges a hozzáállásuk, nem is hallottam még ilyenről. Természetes, hogy nem vagyunk tökéletesek...
2018. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
18 vagyok.... Sokszor leejtek valamit, de nem azért mert figyelmetlen vagyok, az csak ritkán van, hanem mondjuk kicsúszik valami, mert csúszós vagy mert rosszul fogtam meg. Ők is sokszor leejtenek valamit, de akkor magukkal üvöltöznek (ez sokszor elég érdekes szokott lenni).
2018. máj. 11. 15:45
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
És megint csak a lepontozás megy, akármit válaszolsz. ssaa csinál ilyet
2018. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk ugynez volt, most pár év távolságából látom, mennyire abszurd és nem normális helyzet volt.

Nyugi, nem veled van a baj, ők a frusztráltak.

2018. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!