Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha nem szeretem...

Normális, ha nem szeretem mikor szüleim itthon vannak?

Figyelt kérdés

Anya ma szabadságon van, és annyira nem bírom... Leültem megnézni egy 20 perces videót, közben háromszor hívott ki olyanokért, hogy a teraszra vigyem ki a cigijét (az ajtó előtt állt, az ajtón belépve az előszobaszekrényen volt a cigije), hasonlók.

Ha egyedül vagyok itthon, akkor olyan jól elvagyok, megcsinálom amit kell, nem ugráltat fölöslegesen, nem szólja le amit csinálok (ha nekiállok akkor takarítani mikor itthon van, akkor megállás nélkül morog velem, hogy nem jól csinálom, amúgy is miért most kell, stb)

Más is van aki nem szereti ha a szülei otthon vannak? Rossz ember vagyok emiatt?

21/L


2015. jún. 1. 12:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem, csak neked is van (lenne) igényed az intim szférára. Felnőtt ember vagy, lassan itt az ideje költözni.
2015. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát igen, kinek mi a nézőpontja. Imádom a gyerekeimet, de az agyamra megy, amikor mindent szétdobálnak a lakásban, otthagyják a mosatlant, mert rohanni kell a buszra, sáros cipővel baktatnak fel az emeletre és még sorolhatnám.....Az együtt lakás sohasem egyszerű, örök kompromisszum.
2015. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem. :D Ezért jó, hogy itt az egyetem szeptembertől én meg saját lakásba költözhetek. :D

20/L

2015. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

hát nekem is hasonló volt, szerettem egyedül lenni itthon, amikor azt főztem amit akartam, akkor keltem amikor szerettem volna. amikor itthon volt valaki akkor nem lehettem ilyen szabad.

aztán elköltöztem. azóta jobb a kapcsolatom a szüleimmel, kevésbé megyünk egymás agyára. a lakásomban is azt csinálok amit szeretnék , és akkor amit én akarom. sokkal jobb érzés, javaslom neked is, bár nem tudom , hogy dolgozol -e, vagy hogy állsz anyagilag.

20L

2015. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Kései Sirató ***** válasza:
30%
Nem vagy rossz ember, csak önállótlan. TAnulsz még? Ők tartanak el? Mi gátolja, hogy elköltözz?
2015. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"aztán elköltöztem. azóta jobb a kapcsolatom a szüleimmel, kevésbé megyünk egymás agyára"

Ismerős, bár én csak szorgalmi időszakban lakok koleszban, most itthon vagyok. Nem szeretem a nyarat :D

2015. jún. 1. 12:57
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

21 vagy, miért is hagyod ugráltatni magad?

Nem vagy rossz ember, csak egy otthon ragadt, önállótlan felnőtt-palánta. Ideje lenne albérlet, saját megélhetés, stb. után nézni!

2015. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tanulok, évközben az órarendemmel sehogy nem tudom összeegyeztetni a munkát :( Nyáron persze dolgozok, de abból nem tudnám fenntartani magam.
2015. jún. 1. 13:07
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem normális dolog, én pl. imádom a családomat, férj, gyerekek, mégis szeretem, ha nincsenek itthon. Olyankor tudok jól takarítani, alkotni, amikor nem zavarnak. Ez természetes.
2015. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan már, alapvetően normális, ha valaki 21 évesen a nyarakat még otthon tölti. Viszont sajnos szülője válogatja, mennyire tudja megadni a felnőtt gyerekének a felnőtt státuszt a családi kapcsolatrendszerben. Ma a fiatalok 18 évesen csak névleg lesznek nagykorúak (tudom, én is átmentem ezen.) A leszakadás-önállósulás időszaka a kora huszonéves kor, és ez bizony konfliktusokkal terhelt időszak.


Nem vagy rossz ember, kérdező, és nem is jársz egyedül ilyen cipőben. Ideje lesz tényleg kirepülnöd a fészekből, drukkolok, hogy tanulás után találj olyan állást, hogy ez sikerüljön! Addig próbálj a lehető legkevesebb súrlódással otthon lenni, ne mérgezze meg teljesen ez a családi életet... És mondjuk azt se feledd, hogy ez bizony közös felelősség. Szóval igyekezz te is alkalmazkodni, de megpróbálhatsz meghúzni bizonyos határokat is.

2015. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!