Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van akkor, ha én stewardess...

Mi van akkor, ha én stewardess szeretnék lenni, de a szüleim nem engedik?

Figyelt kérdés

Mondjuk még fel sem vettek. Egyetemre járok 3 éve, de 2 év csúszás lesz. Részben mert sokat voltam beteg, részben az itthoni gondok miatt.

16 évesen ott akarták velem hagyatni a gimnáziumot és kicsináltak. Utána meg beirattak ide.

Én el akarok menni és ez érdekel is, oké nem álom meló, de 3-4 év múlva lenne pénzem l, addig meg élvezném ezt.


2018. máj. 16. 20:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Pont most tervezek lelépni, ha nem tűnt volna fel.
2018. máj. 16. 20:58
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
Mi az, hogy a szüleid írattak be egyetemre? Mire egyetemre kerül az ember, nagykorú. Ha nem akarja nem írja alá a papírokat és kész. Valóban nem könnyű egy érettségivel és semmi támogatással leválni a szülőkről, de ha már egyszer beirattak, elvégezhetnéd azt az egyetemet. Utána még mindig mehetsz stewardessnek, de jó, ha tudod, hogy a képzés elég sokba kerül. És nem véletlenül nincs mindenkinek 700 ezres fizetése az Emiratesnél. Ha nem vesznek fel (mert nulla tapasztalattal miért tennék), akkor ugyanúgy mehetsz a Ryanairhez, vagy ahova sikerül. Sajnos ez nem olyan egyszerű ahogy itt leírtad. Jobban járnál, ha inkább az egyetem mellett gyűjtenél egy kis pénzt, hogy legyen miből elindulni, ha a szüleid egy nem tetsző döntésed miatt nem támogatnak tovább.
2018. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Olyankor az van, hogy azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit a szüleid megengednek, mivel elmúltál 18. További kérdés?
2018. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
66%
Én is akartam lenni és nem engedték, de ma is jó ötletnek tartom. Pár év alatt tényleg komoly tőkét össze lehet gyűjteni. Szerintem ne ragaszkodj hozzá, hogy egyetértsenek Veled. Valaki mással beszéld meg, aki Téged támogat. Rá kell jönni, hogy nem a szüleink a legjobbakaróink sajnos.:( Ők saját maguknak akarnak jót, hogy te ne menj el messzire. Hogy te mennyire teljesedsz ki az életben, az nekik sokadlagos.
2018. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

"Én az Emiratesre gondoltam, 700.000 forint minimum, pár év alatt egy lakás ára."


Ugye nem gondolod, hogy kiesve az iskolapadból oda fognak felvenni?


Mi van akkor, ha nem engedik a szüleid?

Keresel munkát, elköltözöl és beiratkozol a suliba.

Az egészséged most hogy van? Csak mert a stewardesseknek pszichésen és fizikailag alkalmasnak kell lennie és komoly orvosi vizsgálatok vannak.

Az egy dolog, hogy a suliba felvesznek, azzal is több a bevételük.

2018. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
Szóba sem fognak állni veled. Még ha bejutnál is egy interjúra, amikor megkérdezik, hogy miért csúsztál 3 évet mindennel, és te közlöd, hogy téged “idegileg kicsináltak” akkor már küldenek is el. Ideggyenge személyzet a repülőn, ezt te sem gondolhatod komolyan. Jó, hogy nem hivatásos sofőr akarsz lenni, esetleg katona. Örülj, ha földi pincérnek sikerül felvetetni magad, ne akarj te a felhők felett italt kínálgatni. Nyelvekkel amúgy hogyan állsz? Sejtem, hogy sehogy, csak álmodozol itt.
2018. máj. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy miért csúsztál 3 évet???? Ez amúgy sem igaz. Meg amúgy is érettség i kell.

Meg oda 21. év a korhatár. Az ismerőseim se voltak stewardesek, ergo nulla munkatapsztalatok, mert csak ügyfélszolgálati, vendéglátós dolgokat venrnak el, de az is egy év, nekem diákmunkával megvan.

Interjúra bárki elmehet, utána az ő képzüseket kell megcsinálni. Ennyi a minimum fizezés ott.


Nem értem mit beszéltek.

2018. máj. 17. 04:59
 18/21 A kérdező kommentje:

Jól állok a nyelvekkel, felsőfok amgul, mert amúgy is kell a diplomáhiz, meg a német is jól megy.


Meg ti sem bírnátok, higgyétek el, egy hét után sírva jönnétek el tőle.

2018. máj. 17. 05:01
 19/21 anonim ***** válasza:
92%
Ismerősöm Emirates-nél van, szereti, jó a fizu. Tanfolyamot szoktak hirdetni, semmi különösebb előképzettség nincs, nyelveket kell jól tudni, ennyi. Azt hiszem a magasságra van vmi határ, hogy elérd a csomagokat. Próbáld meg, semmit sem veszítesz vele.
2018. máj. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jaj, aj persze. Szegény kicsi a pszichopata apuval. Itt a kamaszok kilencven százalékának pszichopata az apja, legalábbis állításuk szerint... Ők meg az ártatlan báránykák, áldozatok. Tudod kiket szoktak a szüleik beíratni iskolába kérdező? Azokat, akik csesznek bármit is csinálni maguktól. Majd pont te kellesz stewardessnek...
2018. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!