Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne abbahagyni ezt...

Hogyan lehetne abbahagyni ezt az életmódot?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném, hogy az apám 12 órás műszakban dolgozik, míg az anyám otthon ül munkanélkülin. Elvárnak egyet s mást, amit tiszteletben tartok: kitakarítom a szobám, tanulok, sportolok stb.. Mi az emeleten lakunk és a földszinten laknak az anyukám nagynénije és dédapja. Akik 10 évvel ezelőtt össze is házasodtak, de abba ne menjünk bele mert úgyse értenétek. Az anyukám mindent megad nekem amit csak tud, viszont semmilyen kommunikáció nincs köztünk az utóbbi időkben. És nyilván az apukámmal sem tudok beszélni, mert este 8-kor jön haza a munkából, fáradtan. Viszont van egy kis probléma: pocsék ételeket eszek, mert anya nem főz, rendetlenség van a házban. És amikor haza jövök pocsék, tésztás olcsó kaját kapok. Nem akarom azt mondani anyukámról, hogy lusta, de valamennyire igaz rá, mert az apa azért dolgozik, hogy kitudja fizetni a számlákat, az adót, és az ételt. ALig várom, hogy hétvégén elmenjek a nagyszüleimhez, mert ők kedvesek, beszélnek velem, és legalább normális ételt is kapok. Barátaim sincsenek, mivel zárkózott típus vagyok. Még talán annyit a dédi papám se beszél velem, mert ő egész nap tévézik, és az anyukám nagynénije csak kertészkedik, és nem érdeklik, hogy mit csinálok. Kezdem megunni, hogy egyedül vagyok hétköznap, és hogy pszichológushoz járok a depresszióm miatt.

2018. máj. 26. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Hány éves vagy? Én bemennék kollégiumba.
2018. máj. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

Arra nem gondoltál, hogy anyud fozne finomabbat is, ha lenne rá pénz? Valószìnűleg erre telik.

Hány éves vagy?

2018. máj. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nem a főzés a problémája, hanem, hogy nem törődik vele az anyja.
2018. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, amíg apád hagyja, hogy anyud élődköjön és valarja, addig nem tudsz mit tenni, sajnos :(


Ő ilyen, szerezz bartáokat.

2018. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
16/F vagyok
2018. máj. 26. 11:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Anya rendelni szokta a kaját, nem szokott főzni. Apa szerint azért nem ment érettségizni, mert félt, hogy megbukik és inkább ápolásin marad a dédipapámnál + még a családi pótlék.
2018. máj. 26. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Menj beszélgetni anyukádhoz, miután hazajöttél. Mondd meg neki, hogy szeretnél vele picit több időt tölteni, beszélgetni. Annyira örülnél neki, ha főznek neked, vagy akár javasold, hogy főzzetek együtt.

A dédidhez menj le nyugodtan, nem gond, ha tv-t néz, tuti szívesen beszélget veled.

Nyiss feléjük. Lehet hogy azt hiszik, hogy ez jó neked, kamasz vagy és nem akarsz velük lenni.

Anyukád biztos örülne neki, ha időt töltenel vele. Akár csak sétálni is, vagy a nappaliban beszélgetni

2018. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kovpet ***** válasza:

Sajnos az ember a családját nem választhatja meg. De a barátait igen. Próbálj barátokat szerezni, jobb lesz kicsit.

Esetleg megtanulhatnál főzni. Az jó dolog, egész életedben jól fog jönni, a jövendőbeli partnereid is örülni fognak neki.

Nem sokára felnőtt vagy, nem tart ez a helyzet örökké. Lépj le, amikor tudsz. Kollégiumba először.

2018. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!