Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha öregek a...

Mit csináljak ha öregek a szüleim? 18/f

Figyelt kérdés
Én 18 vagyok, édesapám 59, édesanyám 55. Olyan mint ha szülők nélkül nőttem volna fel, felfogásban, gondolkodásban, nevelésben nagyszülőknek elmennének. Nemtudok velük a mai dolgokról beszélgetni (társadalom, tinédzser kor, barátnő, suli) csak a kert érdekli őket meg ami a faluban történik.
2018. máj. 27. 19:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Változtatni nem tudsz rajtuk, az a lényeg, hogy téged szeretetben felneveltek.

Ezeket a dolgokat pedig barátokkal/barátnővel ki tudod vesézni.

2018. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Mit csinálj, itass velük fiatalító elixírt. Most erre mi okosat lehet tanácsolni?
2018. máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Az én szüleimmel se lehet okostelefonokról, appokról (Instagramról, Tumblr-ről, stb.), kibervilágról beszélgetni.


Ebben nincs semmi. Ne velük akarj ilyesmiről beszélgetni. Fogadd el, te Z generációs vagy, ők meg még nem ennek a hipermodernizálódott, extrafelgyorsult világnak a szülöttei. Ilyenekről beszélgess a haverjaiddal, a anyuddal arról, hogy milyen finom a főztje, apuddal meg az aktuális focimeccsről, meg ami érdekli.

2018. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%
Na,én 30 felett ezért nem szülök!Ezt már nem lehet áthidalni.
2018. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem öregek a szüleid, bár elhiszem, hogy 18 évesen annak tűnnek... :D Egyszerűen csak begyepesedtek, meg más az érdeklődési körük, mint neked.
2018. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikről írsz, nem korfüggő. Rengeteg 55 év feletti embert ismerek, akik még nagyon is nyitottak a világra, érdeklik a fiatalok, tudnak velük beszélgetni. Én pl online marketinget tanulok, a facebook-ot elsősorban arra használom, hogy pénzt keresek általa (a szakmámról blogolok és rengeteg ügyfél megkeres így), ez pl a fiatalokat is szokta érdekelni, gyakran kérdezgetik, mit-hogy csinálok. És amúgy 57 éves leszek.
2018. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Ne csinálj semmit.
2018. máj. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy öregek, hanem a gondolkodásmódjuk, ami nem feltétlen adódna a korukból. Ráadásul faluban elszigeteltebbek az emberek, más a mentalitás, főleg, ha ott is nőttek fel.


A barátnő, suli dolgokat beszéld meg mással. Ha felnőttel akarod és nem haverokkal, akkor esetleg nem találnál a rokonok között egy fiatalosabb szemléletű valakit?


Nekem pl. nagynéném 10 évvel idősebb, mint anyu, de vele tudok mindent megbeszélni, mert olyan a személyisége.

2018. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nekünk is, próbáld elfogadni, hogy velük nem tudsz erről beszélni. Én mondjuk nem is szerettem a fiúkról beszélni soha, mert mindig zavarba jöttem volna szülők előtt.
2018. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Metionin ***** válasza:
100%
Nem tudsz velük mit csinálni. 18 éves koromban anyám 44 volt és apám 60. Mindenki azt hitte, hogy a nagyapámmal lakunk. De ha ez vigasztal, annyira emberfüggő, hogy a 60 körüli tanárommal tudtam beszélgetni, anyámmal meg nem, pedig ő nem volt még idős. Apámat meg kb. semmi sem érdekli, ami rendszerváltás óta történt.
2018. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!