Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esik rosszul, hogy a...

Jogosan esik rosszul, hogy a szüleim így reagáltak az eljegyzésemre?

Figyelt kérdés

A barátom két hete megkérte a kezem egy utazás során, igent mondtam neki. A héten jöttünk haza, szerdán elmondtuk a szüleimnek is. Akik azonban nem örültek egyáltalán...


Hogy minek sietjük ezt el, nyárra már biztos terhes leszek, tönkreteszem a jövőmet, stb.

Ők is csináltak már olyat, ami nekem nem tetszett (pld. anya mikor 'elfelejtette' apa többedik megcsalását), mégsem rágtam folyton a fülüket, hogy igenis cselekedjenek úgy, ahogy nekem tetszik. És valahol rosszul esik, hogy képtelenek örülni az én boldogságomnak.


2018. máj. 20. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Ha apád többedik megcsalásában benne van, hogy ők annak idején meggondolatlanok voltak, elsiették, szerintem érthető, hogy óvni próbálnak attól, hogy te is elkövesd ugyanazt a hibát.
2018. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Ne foglalkozz vele, mindig könnyebb beleszólni más kapcsolatába, mint rendbe tenni a sajátodat. Az a lényeg, hogy boldogok vagytok együtt. És az is csak rátok tartozik, ha teherbe esel.
2018. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
88%
Nagyon sajnálom, hogy így reagáltak a szüleid, teljesen jogosan esik ez rosszul neked. Anno mikor a férjem eljegyzett az ő szülei reagáltak így. Egész ebéd alatt csöndbe ültek és csak rosszallóan rázták a fejüket. Aztán még a szüleimmel is közölték, hogy nem akarják ezt a házzasságot, mert tul fiatalok vagyunk, értlenek, nem tudjuk hogy mibe vágunk bele stb stb Egy szóval rohadt megalázó volt. Azóta se tudtam megbocsátani nekik. Hál istennek a szüleim, a rokonság, barátok nagyon örültek, ők tudták, hogy mennyire szeretjük egymást. Te is koncentrálj erre, örüljetek egymásnak, és legyetek boldogok! A szüleid lehet irigylik a boldogságod, sajna vannak ilyen emberek :/
2018. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
hát elég baj, ha az embernek a saját szülei így reagálnak a boldogságára, de sajnos van ilyen. ha az apád folyton megcsalja az anyádat, ott valószínűleg más gondok is vannak a kommunikációban, és nem tudtok jó családként működni. ez nem a te bajod, hogy beleszülettél egy ilyen közegbe, de ezért javaslom, hogy amennyire tudsz, ne rájuk koncentrálj, hanem csak kettőtökre, és a közös jövőtökre. tudom, hogy ez baromi nehéz, hiszen a saját szüleidről van szó, de mégis... majd megbékülnek ők is a helyzettel, ha rájönnek, hogy muszáj.
2018. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom hány évesek vagytok, esetleg mennyire támaszkodtok a szüleitekre. Fizetnek e a lakásotok fenntartásába stb.

Ha még nagyban segítségre szorultok, minimális szinten érthető a kritika, bár az eljegyzést nem feltétlenül kell azonnal követnie az esküvőnek, lehet vele várni is.


Más esetben teljesen jogosan esik rosszul, te választod meg a párod, illetve hogy ki mellett akarsz boldog lenni. Nem a szüleid.

2018. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én 22 éves vagyok, a vőlegényem 34.

A lakásomat a nagyszüleimtől kaptam, azt fizették a szüleim, amíg ott laktam (közös költség, rezsi). De az már augusztus óta ki van adva, akkor költöztünk össze.

2018. máj. 20. 11:46
 7/19 anonim ***** válasza:
27%
És mióta vagytok együtt?
2018. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Vagyis az ingyen kapott lakásodat sem bírod önállóan fenntartani, és hozzámész egy 14 évvel idősebb fickóhoz, aki 9 hónapja eltart.

Nos, ez a te dolgod, a szüleid párkapcsolata meg az övék. Mindenesetre gondoskodj magadnak valami végzettségről, amivel - ha netán úgy alakul - önállóan is megélsz, és gyereket is tudsz nevelni belőle.

2018. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

Mióta vagytok együtt?

Dolgozol vagy még tanulsz?

Gyermekvállalást említettétek az eljegyzés során?

2018. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hogy tudtam volna egyetemistaként, munka nélkül fenntartani a lakást?

Jövőre diplomázok, nehéz szakon, tehát a szorgalmi időszakom sem a lábam lógatásával telik.

Esélyem sem volt az egyetem, és a gyakornoki állásom mellett olyan munkahelyet találni, ahol annyit kerestem volna, hogy eltartsam magam.



Nyáron lesz a 2. évfordulónk.

A baba még nincs tervben, én először szeretném letenni majd a szakvizsgát, meg a párom sem vágyik még gyerekre. Majd 4-5 év múlva esetleg.

2018. máj. 20. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!