Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire természet...

Szerintetek mennyire természetes, hogy azért nem szeretnék saját (vér szerinti) gyereket mert nem szeretném, ha a rossz tulajdonságaimat örökölné?

Figyelt kérdés

Sokkal szívesebben fogadnék örökbe gyereket. Rossz tulajdonságok alatt ne azt értsétek, hogy bűnöző vagyok vagy valami nagyon erkölcstelen ember. Nehogy azt higgyétek hogy nem vagyok megelégedve magammal mert megvagyok elégedve teljes mértékben azzal amit elértem. Viszont vannak olyan tulajdonságaim amelyet nem szeretnék tovább adni mert felelőtlenségnek tartanám.

Nektek erről mi a véleményetek?



2018. jún. 4. 19:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Hülyeség. Mi a biztosíték arra, hogy az örökbefogadott gyerek tökéletes tulajdonságokkal rendelkezik? 50-50 százalék az esélye. Akkor inkább a saját génjeimet örökölje, minden rossz tulajdonságával együtt.

Nem írtál örökletes betegségről, csak tulajdonságokról. Ezért írom azt, amit. A rossz tulajdonságaidat meg úgy szerezted az életed folyamán, életkörülményeid által esetleg, szóval lutri. Semmi garancia nincs arra, hogy az örökbefogadott gyerek tökéletes lesz.

Inkább saját gyerek, és őt majd jól neveled, ahogy kell.

2018. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem természetes, de ezért én nem foglak elítélni.
2018. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
100%

És azt miből gondolod, hogy az örökbefogadott gyerek valami szuperárja, hibátlan transzhumán lesz?

Elég nagy a valószínűsége, hogy valami retardált cigánysuttyót kapsz.

2018. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
92%

#9

Rommelnek milyen rossz tulajdonságai voltak?

2018. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem akkor természetes, ha azok a bizonyos "rossz tulajdonsagaid" valojaban psziches betegsegek es tudható, hogy a gének suerepet jatszanak a kialakulasukban es ezert tovabb tudod őket orokiteni (pl. bipolaris depresszio).

Mindenert felelosek a genjeink, de a viselkedesunket a nevelessel lehet jobbitani (alakitani).


Ha igy erzed, akkor nincs gond, fogadj nyugodtan orokbe gyereket. En erzek abban raciot, hogy jobban elviselheto szulokent az a tudat, hohy az orokbefogadott gyerekem azert olyn nehezen kezelheto, mert hozott bizonyos geneket, mint az, hogy jaj ne tőlem orokolte ezeket a geneket es bar ne adtam volna tovabb oket.


Ha roszz tulajdonsag alatt onzoseget vagy beszologatos stilust ertesz, akkor azt majd szulokent "orokited" a nevelesen es az altalad mutatott mintan keresztul. Sajnos ha pl. vita kozben besertodsz es felrevonulsz duzzogni, akkor ha a gyereked kiskorodtol ezt latja, ezt sajatitja el es akaratlanul is alkalmazza o is felnkttkent. Ilyenkor edesmindegy kinek a kisgyereket neveled. Ezekben az esetekben, ha tudod mi az amit szerinted rosszul csinalsz, azt sose szabad a gyerek elott csinalnod.

2018. jún. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan milyen tulajdonsagokrol van szo?
2018. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
53%
Az menhelyi, tehát örökbefogadható gyerekek 99%-a cigány vagy degenerált, mert apu-anyu drogos alkoholisták voltak és jó eséllyel anyuka minden szart tolt a terhessége alatt is. Ezek általában kitett gyerekek, akiket a kedves anyuka ott hagyott a kórházban, vagy a gyámhivatal vette el őket. Ha akarsz rossz tulajdonságot magad körül, válogass csak a selejtből!
2018. jún. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
22%

Azért nem akarsz vérszerinti gyereket, mert elkerülni akarod a várandossággal (nálad inkább 'terhesség') és a szüléssel járó 'kellemetlenségeket' - és vélt vagy valódi rossz tulajdonságaid átörökítésének megelőzésére fogod.

.

Az ógörög bölcs szerint: "Tanítani betűből is, de nevelni csak példamutatással lehet!"

Örökbefogadott gyerek, aki hozzád kerül, hiába hozza a legjobb génjeit, a te példádat fogja követni.

Ha kiabálsz, ő is fog, ha te átvered, ő is át fog verni téged - így tovább.

.

"Nehogy azt higgyétek hogy nem vagyok megelégedve magammal mert megvagyok elégedve teljes mértékben azzal amit elértem."

Megelégedettséggel tölt el, hogy amit elértél, az a te érdemed.

"Viszont vannak olyan tulajdonságaim amelyet nem szeretnék tovább adni mert felelőtlenségnek tartanám."

Amit nem sikerült elérned, vagy hátráltat(ott) a több elérésében, azt a génekre fogod.

Kibúvó a felelősség alól.

2018. jún. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Nem mindegy, hogy pl. lusta vagy, idegeskedős típus, vagy erősen szuicid hajlamaid vannak.


Másrészt, ha örökbefogadsz, elveszed más elől a lehetőséget a saját hülyeséged miatt, és kár lenne, ha összejönne.

Az írásod alapján komolytalan vagy még, és semmilyen gyerek vállalására nem vagy felkészülve.

2018. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

# 18 Most kapaszkodj meg!


Férfi vagyok!

2018. jún. 5. 09:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!