Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam a szüleimnek vagy ne?

Elmondjam a szüleimnek vagy ne?

Figyelt kérdés
Én ezt a dolgot úgy titkolóm mint más a homoszexualitását.Vettem egy bmw egy e36-ot 95-ös évjárat.Van már egy autóm,de kicsit autó b..zi vagyok és nekem ez a 2 autó a földön mindennél többet ér.Viszonylag olcsón jutottam hozzá mert egy barátom haverja árulta és kicsit alkudott vele.A mamám garázsába tárolom,23 éves vagyok,de félek hazavinni.Gyerekként is volt olyan hogy titokba vettem pl számítógépre játékot stb.Apa nem nézte jó szemmel a költekezést,de úgy gondoltam mind a két kocsiért én dolgoztam meg,de közben valamiért nagyon félek elmondani.Valamiért ha pénzt költők nagyon lelkifurdalásom van.A szüleimmel élek,de majd külön fogok költőzni pár én múlva,a szüleim is mondták amíg nincs kivel össze költőzni nem kell mennem,hiszen ketten egyszerűbb egy panelt fentartani mint egyedül.A fizetésemre nem panaszkodóm,persze nem állom fizetés,de jól elvagyok vele.Pszichológiai oka is lehet hogy ha pénzt költőm titkolom ?
2018. jún. 5. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy basszus, a saját fizetésedet arra költöd, amire szeretnéd. Én azt nem értem, hogy vagy annyira önálló, hogy megvegyél egy autót, ahhoz viszont már nem vagy elég felnőtt, hogy vállald a saját döntéseidet a szüleid előtt. Gáz!
2018. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gyerekként volt olyan hogy kaptam ha valamit vettem.Amúgy jó szüleim vannak,csak más mentalitással nevelték őket,főleg apát.De elmondom nekik.
2018. jún. 5. 12:31
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Ha hozzájárulsz a család költségeihez (rezsi, egyszeri kiadások), akkor szerintem nincs okod titkolni. Saját pénzből vetted, és abból is tartod fenn. Tény, lehetne értelmesebb dolgokra is költeni azt a pénzt, de ha megengedheted magadnak, hogy fenntartsd, akkor hajrá.


Én is két autót tervezek, bár azok jóval olcsóbban fenntarthatóak összességében.

2018. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

"Gyerekként volt olyan hogy kaptam ha valamit vettem."


A verést nem tartom megoldásnak, ennek ellenére bárki szülei kiakadnának, ha a gyerek titokban költené a pénzt... Most már nagykorú vagy saját jövedelemmel.

2018. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából más értelmes dolog nem jutott eszembe,házat azért nem veszek mert a mama rám hagyja,albérlet meg nincs sok a városba ami kiadó lenne mert kisvárosba lakunk.Nősülni meg nem tervezek.
2018. jún. 5. 12:38
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Add el az előzőt, két autó egy embernek hülyeség. Úgy meg lazan mondod, hogylecserélted, pont.
2018. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Mamád lehet még addig él, hogy 40-50 évesen sem lesz házad. Azért egy idő után szerintem nem árt, ha van saját fedele az embernek a feje felett. Nem egy álom a szülőkkel élni még 20-30 évet felnőttkorban. A párom is majd megörökli a nagymamája házát. 45 éves, a mama meg 90. Még szinte ereje teljében van. :-D


De ez csak a kitérő. Szerintem ne mondd el a kocsit. Ha meglátják, akkor kölcsön van egy haverodtól. Felesleges feszültséget kelteni, ha el is lehet kerülni.

2018. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Igazából más értelmes dolog nem jutott eszembe - mert egy második autó aztán NAGYON értelmes dolog ám... :D
2018. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
És majd az autóidban fogsz lakni? Mert most még jó neked a mamahotelban tudom, de valószínűleg különköltözésnél nagyon fog ám hiányozni ez az összeg a lakáshoz jutáshoz. 23 évesen eléggé gyerekesen gondolkodsz még mindig.
2018. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Annyi megtakarított pénzem van hogy albérletbe eltudjak majd költőzni,de kertes házam sose lesz,ahhoz a spórolás nem elég,hitelt meg nem akarok felvenni,amikor válság volt szenvedtünk vele,csak mert a szüleim nem akartak panelba lakni hanem kertes ház.
2018. jún. 5. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!