Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy kipróbáltam a drogot? (többi lent)

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy lehetőeg normális válaszokat várnék.

Téhát egy 16 éves fiú vagyok és szüleimmel mindig jó volt a kapcsolatom, általában mindent megtudunk beszélni.

Múlthéten elmentünk egyik haveromhoz nyaralni 3 napra és kipróbáltatta velem a drogozást. Többet nem csinálnám, csak egyszeri alkalomból próbáltam ki.

Mint említettem, a szüleimmel jó a kapcsolatom, de biztos vagyok benne, hogy nagyon rosszul fogadnák, így arra gondoltam, hogy titkoban tartom, de közben bűntudatom is van..


2016. jún. 27. 18:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Ne mond el. Cirkusz lesz, es a haverodat elfelejtheted. Lehet, h az o szulei is belevlesznek vonva. Merlegelj. Valogasd meg a barataidat, ne engedd magad belerangatni ilyenekbe. Mindenki igy kezdte...Igerd meg magadnak, h ilyent nem csinalsz tobbe. Gondolom jofej szuleid vannak, nem ezt erdemlik.
2016. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

Tudod hány ember szokott rá a drogokra, aki csak "kipróbálta"? Én is ismertem ilyet.


Mindegy, ha már eszed nincs, őszinte még lehetsz. Bár a kapcsolat és a bizalom mindenképp romlani fog.

2016. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Háát.. Hogy is mondjam.. Nem javasolnám.

Hallgathatnád a sok hülyeséget, meg hogy így a drog, meg úgy a drog, mintha az bármin is változtatna utólag. Meg ha te ettől függetlenül sem akarod folytatni, akkor meg méginkább felesleges.

Aztán utána nyaraláskor is csinálnák a műsort, ha a haveroddal akarsz menni valahova, esetleg akármelyik haveroddal nyaralni, mindig elő lehetne jönni ezzel.


Esetleges plusz pont, hogy akkor jöhetsz ezzel hogy tényleg megbízható vagy mert el mondtad nekik.


Ha tényleg nagyon megértőek meg minden akkor lehet hogy érdemes volna elbeszélgetni velük erről hogy kipróbáltad, de soha többet.

2016. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

Amiről nem tudnak, nem fáj nekik. Most miért rontanád el a kapcsolatod velük? Nem biznának többet veled.

Van amiről nem kell tudni a szülőknek. Kipróbáltad, nem tetszett, nem csinálod többet, szerintem nem szükséges elmondanod.

2016. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

"kipróbáltatta" - na ilyen nincs, ha te nem akartad volna, nem csináltad volna

Ha a te szempontodból nézem, ha többet nem csinálod én nem mondanám el inkább. Mert nagyon fognak aggódni és nem fognak benned megbízni ezután, félteni fognak.

Viszont ha kiderül (nem tudom, van-e rá esély) akkor az nagy csalódás lesz nekik, hogy nem tőled tudták meg.

De ha a szülő szempontjából nézem, akkor örülnék, ha elmondanád, és értékelném, hogy ennyire megbízol bennem. Persze aggódnék, hogy lesz-e még ilyen, de azért mégiscsak jobb tudni.

2016. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
attól függ milyen drogról van szó.. egy füves cigi éppen még nem a világ vége, de ha bármi keményebbet.. nos akkor én nem mondanám el a szüleimnek, több lesz belőle a probléma, mint a haszon.
2016. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez egy olyan dolog, amit nem kell tudni a szülőknek. Úgyis csak valószínűleg túlreagálnák.
2016. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
Ne mondd el
2016. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha ugyanazt a tűt használtátok hozzá, akkor egy HIV tesztet megérne.
2016. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%

Mond.

Ha ezt meg kell kérdezd, rossz szüleid vannak.

Drogozást??? xD

Ilyen nincs, ez egy fogalom.

2016. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!