Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van anyának,...

Szerintetek igaza van anyának, hogy lusta vagyok dolgozni?

Figyelt kérdés
Tavaly szakmunkásvizsgáztam, most érettségire járok, jövőre fogok érettségizni. Azt mondtam anyáéknak, hogy ha úgymond jól fog sikerülni az érettségim, akkor megpróbálnék továbbmenni és elvégezni egy felsőfokú szakképesítést. De anya szerint már így is sokat élősködtem a nyakukon és nem azért dolgoznak, hogy én a nehezen megkeresett pénzüket elherdáljam! Csak a lustaság beszél belőlem azért akarok tanulni. Meg hogy nem ilyenkor (20 éves leszek pont amikor érettségizek) kell tanulni, hanem gyerekkorban kellett volna elkezdeni.
2018. jún. 6. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

felsőfokúra tudsz járni levelezőn is

bár szerintem nem vagy még öreg tanulni, de ha szüleid nem akarnak eltartani

2018. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Menj el nyáron diákmunkára, akkor látni fogják, hogy nem azért akarsz tanulni, mert lusta vagy.
2018. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Lehet,hogy valoban jo lenne,ha besegitenel kicsit.

Csak egy keveset.

Pl.hetvegi munka vagy van napi 2-3oras irodatakaritas is stb.

De gondolom ezt nem szepen kozolte veled!

Na az viszont nem szep dolog!

2018. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Igen, valószínű azt hitte, hogy szakmunkás után dolgozni mész és még nem kell eltartania. Aztán most rájött, hogy még tanulni akarsz, így ergó el kell tartania, ami gondolom nem tetszik neki.


Abban egyetértek vele, hogy már gyerekként jó elkezdeni tanulni, így ilyen korban már egyetemen lennél. Számomra furcsa, hogy ha szakmunkást végeztél, akkor miért nem dolgozol. Annak épp az az értelme, hogy akinek nem túl jó az esze vagy nem érdekli semmi, kikerül a suliból és mehet munkát keresni.


Ezekből leszűrve tűnhet úgy, hogy te meg nem akarsz dolgozni, hanem inkább húzod a dolgokat. Persze, lehet, hogy most találtál olyan dolgot, ami tetszik, előfordul. Csak szerintem ennek kicsit korábban és több ideig kellett volna lennie. Aki hipp-hopp dönt a továbbtanulás mellett, 90%, hogy otthagyja. Nem egy ilyen ismerősőm van.

2018. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
A pénzt nem elherdálod hanem tanulásba fekteted. Engem is sokáig segítettek a szüleim mert későn diplomáztam, lassan alakult ki bennem hogy "mi leszek ha nagy leszek". De jó befektetés volt nekik, mert mikor idősek lettek, fizetni tudtam nekik a gondozónőt és számos költségüket. Ha a szülőktől nem is, de idegenektől én is sokat hallottam hogy lusta vagyok. Mert az ugyebár kívülről nem látszik feltűnően ha valakinek az agya keményen dolgozik, csak az ha például teljes erőből csákányozik.
2018. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
A szüleid nagyon rossz indulatúak, de eseeg tudsz dolgozni egyetem mellett is. Viszont azt ne hidd, hogy egyetemre egyszerű bekerülni államilag támogatott helyrekre, ami pénzes az viszont nem olcsó.
2018. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Sose értettem azt ahol 18 éveg eltarják a gyereket utána egyből egy nap mulva akkora teher lesz,v előtte is megvolt játsztva a dolog és törleszteni kéne a popsi krémet is,az ilyen minek vállal? Én önként lépnék ilyen közegből ha megszakadok is,é végig dolgoztam kozépsulit,az egyetemet is,leginkább h minél ritkábban kelljen hazamenni,de legalább volt pénzem és nyugalmam,jo légkör..
2018. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

Jó lenne hallani a másik oldalt is, hogy ezt eldöntsük. Nagyon sokan mennek úgy tovább tanulni, hogy nem is érdekli a szak, el se lehet vele helyezkedni, de addig is van mire hivatkozni, hogy miért nem dolgozik.

Mások meg munka és gyerek mellett is ledoktorálnak.

A munka és a tanulás nem zárja ki egymást.

2018. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Munka és a tanulás nem zárja ki egymást előző,én végig dolgozam,igy legalább nen kelett hazajárni,és több pnzem volt,nálunk nem volt divat támogatni se pénz se lelkileg, De sok helyen a szakot is a szülő választja persze h beleszarik a gyereke..
2018. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen igaza. Az más, ha a szüleid nem tudják megengedni maguknak, ha eltartsanak (bár egyébként igen, nekem is mindig furcsa, mikor 18 éves korig minden oké, aztán hirtelen már egy forint sincsen a gyerekre, de van ilyen) és ezért megbeszélitek, hogy a lehetőségeidhez mérten dolgozol és szerzel magadnak egy kis pénzt, amiből legalább a költségeid egy részét finanszírozod. Ez teljesen rendben van, megbeszélés kérdése. Ugyanakkor azzal már nem értek egyet, hogy a tanulás lustaság és nekem egyáltalán nem szimpatikus az, hogy ennyire nem támogatják azt, hogy tanulj. Azt pedig abszolút nem értem, hogy mégis miért ne lehetne 20 évesen is tanulni... Én 18 évesen érettségiztem és utána kezdtem az egyetemet. Viszont csomó ismerősöm van, aki később jutott el odáig, mert pl. évvesztes volt, egy évet meg kellett ismételnie, öt éves gimnáziumba járt vagy esetleg elsőre nem vették fel, újra kellett érettségiznie stb. Szerintem semmivel sincsenek lemaradva pl. hozzám képest vagy azokhoz képest, akik "időben" érettségiztek, egy-két év nem számít semmit. Valamint eleve nincsem korhatár, rengetegen vannak, akik még felnőttként is tanulnak és a mai világban szerintem már egyre nagyobb szükség is van arra, hogy az ember mindennel lépést tudjon tartani és folyamatosan képezze magát. Szerintem kifejezetten becsülendő, ha valaki tovább szeretné magát képezni, tanulni szeretne és nem tartom lustának azt, aki így dönt. Miért lenne az? Persze, vannak olyanok, akik csak "melegedni járnak be" legyen szó szakképzésről vagy egyetemről, de nem hinném, hogy ez általános lenne és szerintem neked sem ez a terved a leírásod alapján. Viszont, ha az ember ténylegesen komolyan veszi és folyamatosan tanul, bejár az órákra, készül stb., akkor azért nem olyan egyszerű, lazulós és pihentető a dolog...
2018. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!