Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 1973-ban milyen törvényi...

Enkidu kérdése:

1973-ban milyen törvényi szabályozás volt érvényben arra vonatkozóan, hogy egy anyának pontosan a csecsemőjének mely életkorában kellett beadnia a gyereket a bölcsődébe? Úgy tudom, hogy akkor kötelező volt a bölcsőde és vissza menni dolgozni.

Figyelt kérdés

2017. júl. 16. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
A bölcsöde NEM volt kötelezö, csak az anya nem maradhatott otthon akármeddig a gyerekkel, ha jól emlékszem, hat hét (vagy három hónap - nem tudm, melyik volt érvényes) után vissza kellett mennie dolgozni.
2017. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, tehát egészen biztos, hogy 1973-ban így volt? Ha akart volna sem maradhatott otthon? És vagy rábízta valakire a gyereket, vagy beadta bölcsődébe?
2017. júl. 16. 20:17
 3/12 babyboom567 ***** válasza:
100%
Azt nem tudom 73-ban ,hogy volt(szerintem akkor már volt gyes),de apám 1954 ben született, akkor nem volt gyes meg ilyesmi,nagyi mondta hogy 6 hét szülési szabi volt,meg még rendesek voltak vele fél évig fizetés nélküli szabin volt,utána beadta bölcsibe, de mivel nem bírta apám a bölcsit, fel kellett mondania a munkahelyén.Nem volt kötelező,csak ugrott a munkája szerintem.
2017. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 babyboom567 ***** válasza:
100%
Én sem jártam bölcsibe, sőt oviba is kb 5 éves koromtól,és anyám volt otthon velem. 76-ban születtem.
2017. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Ha valakinek még van információja arról, hogy 1973-1974 körül hogy voltak ezek a dolgok, miből választhatott egy anyuka, az kérem még írja meg.
2017. júl. 16. 20:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm 73-ban született, 3 évig otthon volt vele anyum, ez tuti. Biztos hogy nem csak úgy, nem volt munkanélküli, munkahelyről jött el szülni, és oda is ment vissza, ha akarod megkérdezem tőle hogy volt.
2017. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Családdal kapcsolatos jogszabályok 1970-es évek

Így keress rá!

Második PDF találat. KB. 24dik oldaltól.

2017. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 74-ben születtem. A testvérem 77-ben. Nem mehettem oviba, mert anyukám a kicsivel otthon volt. Így csak akkor mehettem óvodába, amikor testvérem 3 évesen kis csoportos lett , Így egy évet jártam oviba, iskola előtt.

Ebből következik, hogy volt gyes. Anyám gyesen volt otthon.

2017. júl. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyest 67-ben vezették be, és 5 hónap volt a szülési szabadság.


Az 50-es években tényleg valami 6 hét lehetett a szülési szabadság. De voltak nem kevesen, akik inkább otthon maradtak, és csak a férj dolgozott. Volt, akinél a nagymama vigyázott a gyerekre, amig az anya dolgozott.

Nem tudom, hogy hogyan éltek meg egy fizetésből, de nem látszottak másnak, mint a bölcsődés gyerekek szülei. Azt sem tudom, hogy mi más pénzt kaphattak a gyerekekre. Mert akkoriban, az 50-es években több gyerek volt a családokban, 3-4. Csak 57 után kezdődtek az egykék. Gondolom, ebből is van az, hogy olyan sok manapság a nyugdíjas.


De nem "kellett" beadni a gyereket a bölcsődébe. Sokan nem adták be. Talán fele-fele.

2017. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 73-ban születtem. Úgy tudom anyum másfél évig volt velem otthon, utána óvodáig a nagymamám vigyázott rám. Bölcsödés nem voltam.
2017. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!