Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus családtag. Mit...

Nárcisztikus családtag. Mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

A férjem családjából az egyik személy (szerintem, mivel nagyon sok tünete stimmel rá) nárcisztikus elég erős szinten. Én áldozata lettem, sokat elszenvedtem tőle, viszont a család ajnározza - akik csodálják őt a semmiért is. (Úgyis bánik velük, mintha a cselédei lennének, de ők semmit sem vesznek észre, minden hazug szavát beveszik és a legjobb érv mellette: családtag.)


Sok cikkben olvastam: kerüljük el. De hogy, ha bármilyen családi program van, 50%-ban úgyis összefutunk vele.

Ez engem folyton idegessé tesz, ha menni kell, nehogy összefussak vele, mert nem tudom elnézni a dolgokat neki. De engem utálnak ki, ha ezért amit most leírtam, elmondanám: nem megyek. Bár mondjuk eddig mindig én húztam a rövidebbet ezzel a családtaggal szemben, mert rettenetesen jó manipulátor. Én még ilyet nem láttam eddig egész életem során...


Valakinek tapasztalata van ilyen családtaggal, emberrel? Akinek van, meséljen hogy bírja! Vagy megtalálta e a gyengepontját, amivel kicsit sikerült helyre tenni?


Mivel lehet leleplezni őket mások előtt?



2018. jún. 7. 07:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet veluk mit kezdeni. A pszichologusom szerint se. Eselytelen. Az ilyentol menekulni kell
2018. jún. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a menekülés résszel vannak a gondok. Ahogy irtam, nem tudok 100%-ban.
2018. jún. 7. 08:10
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem AKARSZ, nagy a különbség.


100% kerülni, leszarva a konfliktust másokkal.

2018. jún. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké.
2018. jún. 7. 10:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Leleplezni? Esélytelen. :) Ezek az emberek olyan szintű manipulátorok, gátlástalan hazudozók és aljasok, hogy szinte lehetetlen őket kigáncsolni. Tudod az a baj, hogy a nárcisztikusoknak máshol vannak a határaik, sokszor nincsenek is, ezért erkölcsös módszerekkel nem mész semmire. Ahogy írtam, gátlástalanok, akármeddig képesek elmenni, és nyilván felmerül az emberben, hogy "de hát ez igazságtalan", meg "de hát hazudott", de ezeknek ilyenkor nincs létjogosultságuk. Sajnos amíg a család elnéz mindent, sőt, legitimálják a viselkedését és részt vesznek a színházban, addig nincs esélyed.

Minimálisra kell szorítani a találkozásokat, és minden egyéb kontaktot kerülni. Ha még tényleg nem találkoztál ilyennel soha, és valóban súlyosan nárcisztikus az illető, akkor lehetnek még meglepetésben részeid. Én is úgy voltam naivan az ilyen emberekkel, hogy na ennél nagyobb patkány nem lehet valaki, de aztán újra és újra rám cáfoltak. Egész egyszerűen nem ismerik az erkölcs fogalmát, a legdurvább hazugságokat és karaktergyilkosságokat is bevállalják. Sajnos ha nagyon látja rajtad, hogy nem imádod és ajnározod őt te is, akkor előfordulhat, hogy a végén téged hoz ki gonosznak, ő pedig mártírkodhat akár örök időkig, viszont akkor készülj fel, hogy teljesen ki fog csinálni.

Sajnállak, egy valóságos rémálom ilyen emberekkel az élet. Kitartást!

2018. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Célzott kérdésekkel bombázni, amíg bele nem zavarodik a saját hazugságaiba. Én mondjuk magasról leszarnám, annál jobb módszert még nem találtak ki a manipulátorok ellen.
2018. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem a családtagom hanem pár éve a főnököm volt ilyen. Borzalmas volt vele dolgozni, pár hét alatt felmondott mindenki alatta. Amíg vele dolgoztam én is elkerülni igyekeztem, kimentem a szobából amíg ő bent volt és nem vettem részt azokban a beszélgetésekben/programokban amikben ő is. Neked is csak ezt tudom tanácsolni, illetve egy idő után valamilyen szinten én élveztem is a vele való vitatkozásokat amikor már nem tudtam kerülni. Igazából sokat tanultam tőle abból a szempontból, hogy hogyan kell ezekkel az emberekkel bánni.
2018. jún. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Nekem az anyósom az. Hát gondolhatjátok!! A másik menye ellen már sikerült az egész családot ellene fordítania. Amíg jóban voltak és imádta őt addig ő volt a legjobb. Aztán egyszercsak nem értettek egyet és a csaj nem dícsérgette. Azóta nem tartják a kapcsolatot, de anyósom még mindig folyamatosan mindenért őt hibáztatja. Gondolok én itt a testvérek közötti háborúra, utálatra, amiéről valójában anyósom manipulációja tehet. Nekem is sokszor bekevert és én sem igazán találkozom vele és tudom, hogy a férjemet is manipulálja ellenem is talán.
2018. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minimális kapcsolat fentartása illetve a szürke kő technika. Fnet van youtube-on hogy hogyan kell használni.
2018. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már az egész családja engem hibáztat azóta. Hátam mögött ezt beszélik mindenkinek, előttem meg jatszák az agyukat, hogy minden rendben, ők szeretnek engem...

Azóta is mindenki neki hisz rendületlenül, én meg a gonosz szemét vagyok teljes mértékben. Már bármi van, már szinte mindegy miről van szó ami pl. valahogy a férjemmel kapcsolatos, azért is mindenért én vagyok a hibás.

Bárcsak a férjem észre venné, hogy ilyenek velem... mert előtte kisangyalok, a nárcim meg, maga a tökéletesség. De a háta mögött...


Nyár óta nem nagyon találkozok velük és nem is akarok. Kerülöm őket.

2018. nov. 16. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!