Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus anyát hogy lehet...

Nárcisztikus anyát hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Már úgy érzem mindent próbáltam, mégis állandóan mártírkodik, áldozatnak állítja be magát, mindent a nemlétező, ál-szeretetébe csomagol. Sajnos nagyon közel lakik hozzánk, állandóan ürügyet akar arra, hogy "csak a szeretett kislányát láthassa". Ezért hajlandó magas vérnyomást hazudni, kérés nélkül süt-főz minden egyes nap, hogy aztán áthívhasson, energiámat leszívja, vagy az az ürügy, hogy internet elromlott nála.... Úgy érzem egyszerűen nem hagy élni, és most vagyok 8 hónapos várandós, meg fogok őrülni mi lesz majd a kisbabával. Alanyi jogon akar majd átjönni naponta. Megőrülök olyan terhet tesz rám, de persze ő csak látni akar. (légyszi ne írjátok, hogy ennyitől nem nárcisztikus, ontosan tudom, hogy az, még ezer tünetből. Hosszú évek sikertelen párválasztásai is igazolták, miért azokat az embereket kerestem.) Most rendben lenne az életem, ha nem érezném folyton azt, hogy nem vagyok elég jó, mert nem mentem át, nem ugrottam internetet szerelni, nem kávzunk minden nap együtt, nem megyek át a frissen szedett málnáért... Megőrülök, úgy érzem nincs életem. Beszéltem vele már sokszor erről, hogy kérem, hagyjon teret, felnőttem, szeretem, de kérem fogadja el, nekem saját családom (is) van. Azt hiszem a megőrülök szót túl sokszor írtam le, tényleg kilátástalan néha a dolog...

2018. jún. 6. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Messze költözéssel.

De komolyan.

2018. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

a messze költözés jó tanács de néha sajnos kivitelezhetetlen.

az én anyám is ilyen. én sehogy sem tudtam lerázni. pedig messze költöztem (1000 km) de akkor napi telefon(ba sírás hogy milyen szerencsétlen és senkije sincs) és eljárt hozzánk időnként látogatóba 3!!! hétre. nem, nem lehetett kitenni

az egyetlen ami segített az új pasi. a férfiakat mindig is jobban szerette a gyerekeinél. úgyhogy mikor újra elkezdett randizni rendbe jött a dolog. most hetente egyszer ír egy üzenetet facebookon

nem segítettem semmit ezzel, talán csak annyit hogy még reménykedhetsz te is -egyszer leszáll rólad

2018. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

"Nárcisztikus anyát hogy lehet kezelni?"


Tedd vázába.

De fejjel lefelé.

:)

2018. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Nekem a férjem segít... egyszerűen átvesz a terhekből. Sokat nem tehetsz egy ilyen anyával, kidobod az ajtón, visszamászik az ablakon. Ha van tesód, osszátok el, hogy mikor ki foglalja le, akkor tudtok felváltva pihenni. Esetleg ha van elég pénze, vegyétek rá, hogy utazgasson, addig se a nyakatokra mászik, ilyesmi.

Plusz nézd a jó oldalát, főzesd lehetőleg amit szeretsz, ha már van, legalább legyen valami értelme alapon.


És kitartás!

2018. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, ezért nem szülök, amíg az anyámmal egy ország határon osztozunk, mert ő is ilyen!


Amint bölcsis korú lesz a gyerek, azonnal költözni, legalább 100km-re el anyukádtól. Elég csapás az, hogy az anyja ennyire nem gondolkodott előre, nem kell neki egy ilyen önző dög nagymutter is.

2018. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Lassú szívós munkával. Először csak helyezz valami késleltetőt a kívánsága elé, hogy ne azonnal menj, vagy reagálj. "Most mostam hajat, megszárítom utána megyek,"

" jajj a porszívózás közepén hívtál, nem hallottam...stb."


Később bizonyos dolgokban határozottan vedd át az irányítást. Mikor jöjjön át , meddig maradhat. Ha egy gyerekágyast túlfáraszt, a sertepertéléssel, az nem segítség... Tapasztalat. Légy bátor és ötletes.

2018. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Istenem ,vajon egyszer majd az én gyerekemnek is ekkora irdatlan teher leszek? Most még a kis karjával úgy szoritja a nyakam mint valami inda,puszilgat egy nap ezerszer is. Tényleg azt fogja majd kivánni,a föld szinéről is jó volna ha eltünnék néha-néha?
2018. jún. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Nyilván ha a te anyád nem ilyen, nem is értheted, miről van szó.

Én sajnos tudom, mert az én anyám is pont ilyen. A legrosszabb benne, hogy nekem sírja el folyton, milyen az anyja, meg milyen volt vele, azt ő egy az egyben az anyja másolata.

2018. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon határozottan. Nemet mondással. Nem "beszélgetni vele", nem "kérni", pitizni - nem szívesség a részéről, ha nem fojt meg! Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, neki nem vagy az anyja, hogy az ő szükségleteit kielégítsd. A kaja az első időkben jól jöhet, de a férjed menjen érte, ne te, és ő se többször, mint heti 1-2 alkalom. Hetirendet kell bevezetni, melyik nap jön. Ha mégis betoppan, ne érj rá vele beszélgetni, légy olyan kimért, mint egy kiló karaj, tegyél-vegyél, rá se nézz. Nem szabad táplálni a nárcizmusát, mert akkor nem hagyja abba.
2018. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!