Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetnek olyan szülők,...

Hogy lehetnek olyan szülők, akik 18-22 éves gyerekeinek nem engefi a párkapcsolatot vagy a szexet?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 18:55
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Persze, az V. kerületből és a szüleim fizetésével tuti kapok kolit.

Egyszer begőzöltem és megmondtam, hogy diákhitelt veszek fel, tuddo mekkora balhé volt, hogy adósságba verem magam stb.

Azt kellett volna és nem hagyni magam.

2018. jún. 9. 20:49
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

"Persze, az V. kerületből és a szüleim fizetésével tuti kapok kolit."


Elmúltál 18 éves, ha nem akarod, nem tekinted magad a szüleiddel közös háztartásnak (akkor sem, ha a lakcímetek ugyanaz), hanem megpályázod szépen a kolit arra hivatkozva, hogy nulla forint jövedelmed van és kész.


"Egyszer begőzöltem és megmondtam, hogy diákhitelt veszek fel ... Azt kellett volna és nem hagyni magam."


Bármikor megteheted, nem késtél le semmiről. Nincs hozzá szükséged az ő beleegyezésükre.

2018. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

De, jártam egyetemre és otthon laktam (igaz, anyám sokszor nem, de ha nem akarja, hogy fiút vigyek, akkor nem viszek). Anyám sem akarta, hogy fiúzzak, de ugye, ez nem rajta múlt.


Épp ez az, hogy egyetemre jártam, egész nap nem voltam otthon.

Egyetemről hazafelé simán útbaesett a fiúmék háza, a nagypapával lakott, aki nem sok vizet zavart... Sok minden megtörténhetett volna, elég gyakran. De helyet úgyis könnyű találni, ott volt egy emberek által gyengén látogatott erdő is...

Plusz egyetemre be se muszáj mindig menni, egyszer én se mentem egy hétig. Egy menetre pedig egy üres óra bőven elég, hogy is tudná meg a szülő?

Úgyhogy a randi nem lehet akkora gond.

2018. jún. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"Nem leszólok senkit, de járt itt valaki fogorvosi szakra rajtam kivül, hogy így megmondja a tutit."


Első válaszoló vagyok, és nahát, micsoda véletlen, de éppen orvosira járok. Szerencsére nekem normálisak a szüleim, de ha nem lennének azok, akkor sem hagynám, hogy ennyi idősen beleszóljanak a dolgaimba, mert semmi közük hozzá. Mondjuk a privát szféráért való harcolást nem huszonévesen kellett volna alapból elkezdeni, hanem még 12-13 évesen.

De ha ilyen szörnyűek a szüleid, akkor mégis mi a búbánatért maradtál otthon gimi után? Nem csak a SOTE-n van (fog)orvosi.

2018. jún. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

#14 gondolom, azt se engedték volna a szülei, hogy mondjuk Debrecenbe járjon...


Kérdező, most mondhatnám, hogy ezerféleképpen ki tudnád játszani őket, mert mondhatod, hogy pl. könyvtárba mész tanulni, közben meg a pároddal vagy. De nem jó ötlet, mert nem kijátszani kéne megtanulni a szülőket, hanem elérni, hogy felnőttként kezeljenek. Leülni velük beszélni, megmondani, hogy a jegyeid jók, a magánéletedhez jogod van, mostantól néha a párodnál alszol. Lényeg, hogy higgadtan.

2018. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

"Tudják mikor jön busz haza."

"Persze, az V. kerületből és a szüleim fizetésével tuti kapok kolit."


Az ötker összes buszjáratának menetrendjét fejből tudják?

2018. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:

És mit csinálnak, ha későbbi busszal mész haza?

Azt mondod dolgod volt. Ha akarod bekemuzod hogy sulis dolog volt. De én simán nem szoktam mondani semmit.

Nincs közük hozzá. Felnőtt ember vagy. Egyetem előtt, alatt és után és hétvégén csak van időd. Bármi indokkal el mehetsz otthonról, sőtt meg se kell indokolni. Ha ilyenek nem viszed haza a partnert de máshol simán.

Le nyomozni meg nem tudnak ha nem akarod. Hacsak nem titkos ügynököt küldenek rád, akkor esélyük sincs.

GPS nyomkövetőt barmikor kidobhatod a táskádból, telefonodon ki lehet kapcsolni a helyzet megosztását. Innéttől nem tudom elképzelni hogy nyomoznának le.

2018. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:

Azért valóban túlkorlátoznak a szüleid, ez nagyon nem jó, de valamilyen szinten megértem őket ezen okok miatt:

Egyrészt ha terhes lennél véletlenül, az orvosi egyetemet egy ideig nem tudnád csinálni vagy gyerek mellett nem jó eredménnyel és akkor az egyetem utáni időszakról ill. szakorvosi képzésről nem is beszélve, elég sok mindenről le kellene mondanod, pl. ha külföldön szeretnél karriert ill. csak szimplán magad kipróbálni, vannak olyan szakok, amik élethivatások és sok idő kell mire karriert befut az ember, az orvosi pont ezek közé tartozik ill. a kezdő fizetés sem nagyon magas, szüleidnek kellene besegíteni a gyereknevelésbe is.

A párkapcsolat pedig lehet tök jó hatással rád, olyat találsz, aki támogat stb. és ez rajtad múlik, a tanulással össze tudod egyeztetni, de ott a másik oldal is, hogy pont olyat fogsz ki, aki ennek az ellentéte és nem értené meg vagy pl. nehezebben tanulsz és nem tudnád összeegyeztetni időben, nekem is van orvosis ismerősöm illetve jogon is látom, akinek nem a szülei miatt nincs, hanem azért mert az idejébe nem fér bele és olyan kapcsolatnak nincs értelme, ahol nem tudod magad 100%-ban odaadni a másik félnek, foglalkozni vele stb. amikor sokszor neked is elég a bajod.

Szóval szerintem a megoldás, hogy ha valakit megismersz akivel szeretnél együtt lenni, próbáld meg és így a szüleid is látják, hogy képes kontroll alatt tartani a dolgokat :)

2018. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ne aggodj annyira,te orvosként is beleszel zárva,max dolgozni mehetsz el. Max választanak neked egy cuki pasast aki nekik jo, Lol ezeken én röhögni szoktam én 19 évesen a világ tul oldalán tanultam,és igen szexeltem is mikor jol esett. :O Vallasosak vagytok?
2018. jún. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Egyetemre felnőttek járnak..
2018. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!