Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ellenzi sok szülő meg...

Miért ellenzi sok szülő meg huszonévesen is a párkapcsolatot a gyerekének?

Figyelt kérdés

Mert hát tanulni kell... Meg tegyük fel otthon lakik, hogy ellenőrizni is tudják.

Meg egy k.r.a vagy, nem enged el sehova.

Ennyi idősen normális felnőttnek lehet kapcsolata, nem is lehetne ezt megtiltani.

Megy majd, hogy költözz el. Barátnőm külön él tőlük, el se hívhatja a barátját, mert megy, hogy k.r.a, pedig 20 éves a lány. Nem is volt kapcsolata, ez is titokban van.


2017. nov. 25. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Valoszinu az ilyen szulok nem futottak be valami szuper karriert es ugy erzik, hogy az eltekozolt fiatal evek miatt. Szerintem ettol a tapasztalatuktol akarjak megovni a gyermekuket.
2017. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, zömmel azért, mert az adott fiatal nem vállalta fel a konfliktusokat a megfelelő időben, azt hitte, hogy a szabadság egy sült galamb, amiért nem kell tenni semmit. A dolog pedig általában nem így működik..
2017. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Mert buták. Már bocsánat.

Az életben különben sem egyetlen dolgot csinálsz egy adott időintervallumban. Igen, tanulni kell. De az ember nem 24 órát tanul egy nap, mint ahogy nem is 24 órán át ápolja a párkapcsolatát. Az egészséges és sikeres felnőtt létnek pont az a kulcsa, hogy az ember meg tudja találni az egyensúlyt az élet különböző területei között.

De ilyen gondolkodással később sem szabadna párkapcsolatot ápolni, családot alapítani meg pláne nem, mert akkor meg "dolgozni kell".

Egyébként én a csaj helyében menekülnék abból a közegből.

2017. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Hát az a "gyerek", aki még huszonévesen is ezen rágódik ahelyett, hogy élné az életét mint egy fiatal felnőtt - ott gondok vannak.
2017. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Azt hiszem, hogy alapvetően azért nem, mert sajnos sehol nem tanulták meg, hogyan kell szülőnek lenni. Ha belegondolunk, a gyereknevelés egy nagyon furcsa történés az ember életében, amikor egy teljes felelősség csúcsáról indulva egyre többet kell megengedni a gyereknek, ahogyan az felnő, egyre jobban el kell engedni, egyre inkább önálló és független lénynek, személyiségnek kell tekinteni, olyannak, aki velünk egyenrangú, még ha bizonyos szempontból továbbra is ránk van utalva (pl. anyagiak és lakhatás). Ezt sehol nem tanítják, nincsenek ilyen jellegű tanfolyamok szülőknek, alapvetően mindenki hozza a saját családjából az ott szokásos mintát, aztán vagy felülbírálja azt, vagy nem. Nálunk a fiam 19 évesen hozta a barátnőjét, hogy itt fog lakni (évfolyamtársak voltak), ami így is történt 4 évig, tegyük hozzá, nem sok vizet zavartak.Kerestem egy kulcsot, hogy belülről magukra tudja zárni a szobaajtót. Tulajdonképpen én voltam a konzervatívabb ezen a téren, de a feleségem határozottan azon az állásponton volt, hogy inkább itt legyenek együtt, mint a parki bokor alatt a hidegben.
2017. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

A mostani szülőknek nem volt divat párkapcsolatosdit játszani, megismerkedtek és 1-2 év után már jött gyűrű.

Egy standard ismerkedés akkor úgy nézett ki hogy mindkét fél dolgozott, ergo el tudta tartani magát, ez mindkét családnál visszatetszést keltett, és úgymond "engedték" a fiatalokat, pár órára, de haza is kellett vinni a lányt.


A mostani 40-50es korosztálynál nem volt jellemző a k******ás. és eléggé kinézték az ismerősi körben aki mondjuk elvált az első férjétől alig 2-3 év alatt.

Szerinted miért van ennyi befeszült szülő manapság? "Amint odaérsz hívjál, miért nem hívtál b*****g itt idegeskedtem, többet sehova nem mész"

A maiak is azt szeretnék mint az előző generáció, legyen egy rendes dolgos "udvarlója" és kérje meg a kezét belátható időn belül ami max 2-3 év. Ha valaki pedig cserélgeti a barátját arról az jön le lotyó.

2017. nov. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó! Az miért k.rválkodás, ha felnőtt, huszonéves létére kapcsolata van? Vagy megiszik vele egy kávézóban valamint, nem durr gyűrű azonnal. Attól még bemutathatja a szülőknek ugyanúgy, nem is értem.

Az meg régen (40 éve) se volt szerintem szégyen a válás. Ha 2 év utàn jön rá, hogy egy állat a férje, akkor maradjon vele, mert mit szól a falu?

Nem 16-17 éves gyerekekről van szó. Mamànak ennyi idősen gyereke is volt, nemhogy tiltották. Akkor szerintem inkább volt elfogadott.

2017. nov. 25. 18:46
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

#6, ez inkább 70-80 évvel ezelőtt lehetett így... nekünk, mai 50-eseknek pont, hogy sokkal kevésbé rázták az "erkölcsi pallost" - a szüleinket, tehát a mai 70-80-asokat leszámítva - mint manapság. Sej, azok a régi jó KISZ-, meg építőtáborok...:)))

Nem volt még AIDS-hiszti, se elektromos póráz (mobil, amin "óránként jelentkezz be kislányom", 15 évesen is vehettünk cigit, piát, és az állam maga tartotta takarékon a valláserkölcsöt - pédául)

Szóval a mai 50-es, aki "bezzeg az én időmben", az vagy szemen szedetten hazudik, vagy ő volt az ügyeletes stréber...

(annyi igaz, hogy a házasság végül is okkal gyakoribb volt, de már általában együtt élés után, általában, ha jött a gyerek. legalábbis Budapesten.)

2017. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Az utolsó nagy hülyeséget írt!

46 éves nő vagyok. Amikor mi voltunk fiatalok akkor is volt élet. Mi már 14 évesen jártunk valakivel, 16 évesen már a legtöbbünk elvesztette a szüzességét (amit a női wc-ben mindig kitárgyaltunk) Mi is jártunk házibuliba 15 évesen. Mi is volt, hogy lógtunk 1-2 óráról. Szóval nem kell a mai 40-50 éves korosztályt prűdnek beállítani, mert nem voltunk azok. Persze voltak olyanok akik Teréz anyaként viselkedtek, de ez mindig is volt, és most is van ilyen.

Én nem értem, hogy a sok szülő miért nem néz magába amikor a lánya/ fia 18-20 évesen szórakozik, vagy párja van, de mellette jól tanul, tisztességes. Hiszen attól még nem lesznek rosszak. Sok szülő inkább csak a saját hibáit nem akarja, hogy a gyereke is elkövesse. Sokunk mai fejjel jön rá, hogy annak idején nagy butaságokat csináltunk, és lehet nem kéne a gyerekeinknek is elkövetni ezt a hibát. Én a lányomat(17) és fiamat (25) mindig úgy neveltem, hogy előtte mérlegeltem, hogy én ennyi idősen mit- hogy csináltam.

A gond az, hogy bizonyos dolgok mások lettek.

A mai fiatalság elvárja, hogy a szüleik felnőttként kezeljék 16- 20 évesen, de mégis sokszor életképtelenek a mai generáció.

Elvárják, hogy a szülők mindent fogadjanak el ( másságot, 30 évesen is tanulni akarok, odaköltözök a pasimmal/ nőmmel a családi házba etc) de nem értik meg, hogy a szülők nem ebben nőttek fel.

A sok változások miatt a szülők képtelenek normálisan nevelni a gyereküket, és ezért szinte mindenben gátolni akarják a gyereküket. A mai fiatalság görcsösen ragaszkodik, hogy mindent fogadjanak el a szülők, a szülők meg görcsösen kapaszkodnak a régi szokásokhoz.

Én kevés olyan szülővel találkoztam, akik ennyire keményen fognák a 20 éves gyereküket. Biztos vannak ilyen szülők, de sokszor bizonyított, hogy sok fiatal eléggé túlozz.

2017. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Bocsánat, nem az utolsónak hanem ma 18:39-ír butaságot.
2017. nov. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!