Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Karácsonyra kaptam a szüleimtő...

Karácsonyra kaptam a szüleimtől egy laptopot, de nincs rá szükségem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim megakartak lepni egy laptoppal, én nem tudtam, hogy azt kapok. De mikor megkaptam kicsit szomorú lettem, mert tudtam hogy nem fogom kihasználni és nincs rá szükségem. De mivel nem olcsó ajándék, és örültem hogy gondoltak rám, felraktam a polcra, néha elővettem 1-2 orát gépeztem de annyira nem vonz a dolog...mikor kérdezik, hogy használom-e, mindig azt mondom, hogy igen, szoktam, csak hogy be bantsam meg őket. De csak porosodik a polcon, és tudom hogy nem tesz jót neki, más meg biztos szivesen hasznát venné. Mit tegyek? Még is csak ajándék volt, nem adhatom el.

2018. jún. 14. 14:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%

Mi baja lenne?!

Az aksi oké,"romlandó áru" ,de igazából nem lesz baja?!

10 éves notebookom van,müködő akuval.

Bár én a kérdező helyébe a jelenlegi gépemet hanyagolnám,a szülőktöl kapottat használnám

2018. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk az értéke igen sokat esik évek alatt.
2018. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

Nyugi kérdező,az itteni marharépa akkor is örülne ha betonvésőt kapna 16 éves korában.Aztán majd lesnék a szülei mire használja,a gyakoris elmeszotyik meg biztatnák hogy de jó lesz az 15 év múlva padlófűtést csinálni házilag:D

Add el a vérbe.

2018. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Add el a vérbe, aztán költözz el egy tanyára és nevelgess csirkéket!
2018. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%
Hát én szerintem már a gimit sem tudtam volna kijárni gép nélkül, nemhogy az egyetemet... Nekünk már akkor is rengeteg prezentációt,beadandót kellett készíteni. Tudom, hogy ma már telefonon is lehet ilyeneket csinálni, mert vannak rá programok, de én biztos, hogy meghülyülnék, ha a telómon kellene írnom, szerkesztgetni stb. Szóval szerintem egy laptop ezerszer praktikusabb, de egyéni preferencia kérdése. Mindenesetre én a helyedben biztosan nem adnám el, nem ajándékoznám el, mert bármikor jól jöhet.
2018. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Mekkora probléma, a kortársaid meg mindíg azon sírnak itt, hogy a gonosz szülők nem vesznek nekik laptopot. 😃
2018. jún. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#16 Nem én kértem, meglepetésnek szánták. Lehet hogy más velem egykorú hasznát tudná venni, sőt, biztos. De nekem nincs rá perpillanat szükségem. Biztos van olyan dolog amit én nap mint nap használok, legyen az bármi, más meg egy pillantást sem tesz rá, mert nem érdekli. Minden ember más és más...könyörgöm.
2018. jún. 14. 17:16
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

Azért a lapi nem nehéz, ha nem ezeréveset vesznek.


A páromé féléves Lenovo thinkpad kb. 1 kiló, ellenben az én régi fujitsummal, ami van vagy 4 :D


De igazad van, kérdező, írd a szakdogádat, mert a tízezernyi sulis beadandót a telefonon... komolyan, ilyen süsü vagy?

2018. jún. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, az a gond, hogy te makacsul ragaszkodsz valamihez, és meg sem próbálsz újítani.

Oké, telefonon megoldod a dolgot, világos.

De azzal, hogy havonta egyszer előveszed, fújolsz kicsit, azzal nem is fogod megszokni.

A telefon is szokatlan volt egyszer, mert előtte nem használtad, most meg tessék. Ugyanezt az esélyt meg kéne adni a gépnek is.

Nem csak azért, mert majd milyen jó lesz vizsgán/egyetemen, hanem azért is, mert ha nem tudod készségszinten használni a számítógépet, akkor kb. esélytelen lesz munkát találnod felnőtt fejjel. A 40+-os korosztállyal még elnézőbbek (velük sem mindenhol), de mire te kikerülsz a munkaerőpiacra, nem lesz meg ez az előny sem.

Hidd el, jobban jársz, ha most szoksz bele a dologba.

2018. jún. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
nem szoktál filmezni?? mert arra spec tökéletes lerakod az ágyad mellé az asztalra este és mehet a film mehet a zene stb...Elhiszem h bele őrültél a telefonodban de hidd el a lapotpod sokkal jobban tudja ugyan azokat minta telefonod sőt még többet is.Most még nem látod hasznát meg lehet kicsit félsz is tőle..valószínűleg ezért is kaptad mert nem igen értesz hozzá és azért ma már egy bizonyos szinten illik érteni hozzá..legalább annyira ,hogy ne mondjunk ilyeneket h nem engedi telepíteni a ppt-t.Szóval könnyen lehet h ezért is kaptad.Én azt javaslom tiszteld meg a szüleidet azzal h naponta 1 vagy fél órát legalább bekapcsolod és nyomkodod kicsit.bármire akár film akár zene +netezés stb.nehéz az újdonságokat megszokni de hidd el meg fogtok barátkozni :)
2018. jún. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!