Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itt a sokaságnak csodálatos...

Itt a sokaságnak csodálatos mintaszülei vannak, hogy el sem hiszik, ha esetleg másnak meg nem?

Figyelt kérdés

Ahány kérdés van arról, ahol a kérdezőnek valami probléma van a szüleivel, mindig mejelennek azok, akik szerint túloz, hazudik, beképzeli a dolgokat, meg örüljön, hogy él...

Elhiszem, hogy sokaknak fa$za szülők jutottak, és örülök, de miért nem lehet elhinni, hogy létezik másfajta is?

És miért kell a szőnyeg alá söpörni más problémáját?

Nem vagyok már tini, nem is élek a szülőkkel (hál' Istennek), de átérzem a problémájukat, és őszintén sajnálom, hogy mellé még megkapják azt, hogy ne hazudozzanak...



2018. jún. 16. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Mert van, lehet, mikor a 12 éves kiscsaj kiakad hogy nem kapja meg az új szifont. Meg hasonlók. Ezért meg kell győződni hogy minden igaz e.
2018. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Mint az életben minden, ez is kétoldalú dolog, de csak az egyik oldalt ismerjük, azét aki itt panaszkodik, és e szerint ők mindíg mindent jól csinálnak, csak a szülők a rosszak, ami ugye nem igaz, olyan nincs, hogy valaki tökéletes és mégis bántják, csak a saját hibáikról nem beszélnek.


Nekem nagyon jó, szerető, megértő és segítő szüleim voltak, sajnos már nem élnek, és az ő példájukat követve én is igyekeztem jó szülő lenni, nálunk nem volt viharos a kamaszkor sem, én akkor is szót tudtam érteni velük, pedig két fiúgyerekem van.

A környezetemben sem látok olyan szülőket, akik ne szeretnék a gyerekeiket, vagy tönkre akarnák tenni őket.

2018. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Én simán elhiszem, hogy vannak rossz szülők. Hiszen vannak. Elképesztően kártékonyak is, testi-lelki kínzók is, létezik a dolog ma is... Voltak ismerőseim ilyen szülőkkel.


Csak mert vannak elkényeztetett kis kölykök, még vannak áldozatok is. Baj, ha valaki csak az egyikben hisz, de itt gyakori az, hogy valaki 2 mondatból egy bizonyos helyzetet képzel el automatikusan.

2018. jún. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

" itt gyakori az, hogy valaki 2 mondatból egy bizonyos helyzetet képzel el automatikusan." => Pontosan ez a probléma, de akármilyen témáról legyen szó.

Írtam ki többször, több témában kérdést, ahelyett, hogy jött

2018. jún. 16. 16:34
 5/13 A kérdező kommentje:

*arra jött volna válasz, egyesek jobban tudták az életemet, mint én saját magam.


#2

"olyan nincs, hogy valaki tökéletes és mégis bántják, csak a saját hibáikról nem beszélnek." => Nem tökéletességről beszéltem én sem, de nagyon sok olyan eset van, ahol az adott fél nem szolgál rá arra, ami vele történik, nem lehet mindenhez úgy állni, hogy biztos megérdemelte...

2018. jún. 16. 16:52
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ide tök felesleges bármilyen kérdést kiírni, mert a válaszolók nagy része idilli családban nőttek fel, ők tökéletes, okos gyermeket nevelnek, példamutató szülők. Egyetértek azzal, amit az egyik válaszoló megírt, hogy "itt gyakori az, hogy valaki 2 mondatból egy bizonyos helyzetet képzel el automatikusan." Az adott válaszoló mindig jobban tudja a sztorit, mint a kérdező. Pl pár hete volt kint egy kérdés, a 17 éves gyerek teherbeesett, egyből jöttek a támadások, hogy biztosan nem védekezett (holott oda volt írva, hogy az anyja tud a kapcsolatukról, azt is, hogy tablettázik, bakker... -.-), és ők már kidobnák őt, meg jönnek a "18 éves korában költözzön el/menjen dolgozni/legyen saját, önerőből megvett lakása", és hogy az ő gyerekükkel BIZTOSAN nem történne meg ilyen, még véletlenül sem engednék, hogy 16 évesen a pasijánál aludjon a lánya (mellesleg ha akarják, úgyis megoldják a dugást máshol, más időben)


Másik témában meg lehúzzák az embert, hogy amit tesz, az nem helyes, te ronda vagy, te hülye vagy; van, aki csak sajnáltatja magát, egy másik résznek meg minden nő álszent q'rva, meg csak a jó pasik kellenek nekik - arra meg mondjuk nem is gondolt, hogy talán ő maga tette túl magasra a mércét. :D

2018. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez kerdes fuggo. Vannak rossz szulok es vannak nem rosszak, de a sajat gyerekeikkel legalabbis kamaszkorban nem kompatibilis szulok.

Apam egy alkesz es ennek ellenere en nem tartom rossz szulonek. A testverem szerint borzalmas szulo volt. Tehat meg ugyanazt a szulot es mondja ket gyerek ugyanolyan jonak vagy rossznak.

Legtobbszor itt akkor es azik hordulnek fo a kerdesek es leirt problema alapjan, akik az adott kerdest meglehetosen kis horderejunekerzik.

(Anya orditott velem, mert nem mosogattam el, igaza van? Na az ilyenekre en nem valaszolok, de sokan erre valami kotozkodos, beszolos vagy vicces valaszt adnak. Ami nyilvan nem hasznos, de hat akkor le kell pontozni :-)).

A masik amikor pl. a kiscsaj/csavo newyorki utert sir, hohy az anyja miert nem akarja engedni holott gazdagok. Az ilyen vagy kamu vagy bicskanyitogato, mikozben masok 30 evesen a szuleik nyakan tudnak csak lakni vagy epp a drogos/alkesz szuleiktol szenvednek. Ezek nyilvan emiatt kapnak nem.tul megerto valaszokat.


Es persze vannak azok a kerdesek es melle leirasok, amikbol teljesen normalisan mindenki kovetkeztet valamire, ertelmezi valahogy es utana probal tanacsot adni, velemenyt irni. Ezeknel nem varhato el, hogy tudjanak minden reszletet, elozmenyt, hiszen azt a kerdezo se tudja leirni. Ebben az esetben sokszor alakul ki parbeszed is van, hohy a kerdezo nelkul is elvitatkozgatnak emberek :-), de nem kell kritizalni, hohy "jobban tudjak" az eleted. Mert nem tudjak jobban csak kovetkeztetnek. Ha nem kovetkeztetne senki, akkor mindenkinek ket valasza lehetne: oh megertelek! vagy hmm jo lenne hallani a masik felet is.

Ezeknek viszont még annyi haszna sincs, mint egy rosszul ertelmezett magyarazatra adott akarmilyen valasznak.

2018. jún. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tudnék mesélni... hagyjuk, hosszú lenne.
2018. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Pontosan tudom, hogy milyen szar szülők vannak. Szerintem csak olyan emberek szólnak be, akik hazugok és magukból kiindulva másokról is ezt feltételezik. Bennem fel sem merül, hogy hazugságot írnak ide, pedig biztos ilyen is van.
2018. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

nem kérdező, egyszerűen arról van, h a magyarok többsége a szocializmusban félrenevelt egyszerű proli, illetve azok gyerekei.


ők abban nőttek fel, ha gyerekben kuss a neve, és ha fedél van a feje felett, akkor biztos, h jó szülei vannak + 1-2 pofon nem árt a gyereknek, meg a többi hülyeség.


a szomorú igazság az, h nagyon kevés jó szülőt láttam a Magyarországon, a többségükre kutyát nem bíznék.

2018. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!