Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha nagyon...

Mit tehetnék, ha nagyon haragszom a szüleimre egy konkrét dolog miatt, és még így,27 évesen sem tudok túllépni, mivel naponta érzem a hátrányt, amivel szembesülök?

Figyelt kérdés
Anyum egy nagyon rossz házasság után jött össze apummal, akiben ő akkor csak annyit látott, hogy milyen kedves, rendes, tisztelettudó, stb., nincs vele semmi baj magyarán. Később megszülettem én, és kicsivel később jöttek a problémák is. Apum nem tudott apa lenni, bár elmondása szerint szeretett, illetve én sem egészen úgy fejlődtem, mint a többi gyerek. Ezt az orvos is látta, aki akkor felvetette az autizmus lehetőségét esetemben. Anyu viszont nem ment tovább ezen az úton, megsértődött az orvosra, viszont a problémák nem múltak el. Veréssel és ronda szavakkal próbált rám hatni, na persze semmi eredménnyel. Ha az iskolában bántottak, kicsit sem érdekelte, úgy állt hozzá, biztos látják rajtam, hogy hülye vagyok, és igazuk van. Tény, hogy etetett, ruházott, valahol szeretett is, de a mai napig látom rajta, hogy bánja, hogy bevállalt. De ami nekem abszolút hihetetlen: mégis mit várt, amikor apum sokkal markánsabban hozta szinte a kezdetektől fogva az autizmus számos tünetét, anyám látta is, de figyelmen kívül hagyta? Nem voltak barátai, félt az idegenektől, 2-3 témát leszámítva nem lehet beszélgetni vele semmiről sem, számtalan esetben abszolút nem tudott viselkedni, észre sem vette, hogy teljesen leégeti magát, most, hogy idősödik, egyre jobban jönnek ki nála a kényszerek, a megszokott kis rituálék, összeférhetetlenebb a természete, stb. Egyfelől nem hiszem el, hogy velem, akinek feleannyira sem durva az autizmusa, ennyire durván kellett volna bánni, másfelől ne mondja már, hogy apumon meg nem látta az elején. Apámra meg haragszom, mert neki sokkal nagyobb türelem járt, mint nekem, holott felnőttként legalább annyit tombolt, mint én gyerek fejjel, legalább annyiszor nem viselkedett helyesen, mint én, és valójában sosem viselkedett apaként (ezt ő maga is elismeri, ahogy azt is, hogy nem is tudna), sokkal inkább egy bajos, hisztis tiniként. Nem viccelek, de miután nővérem, aki tőlem jóval idősebb (anyám előző házasságából) elköltözött tőlünk, nekem nagyon nehéz volt így otthon maradnom velük, szinte sosem éreztem azt, hogy ez egy család lenne. Már rég nem lakok velük, de óriási hátránnyal indultam az életben, a mai napig nem tudtam behozni, hiába a próbálkozásaim. Nem mondom, sok pozitív tulajdonságot is örököltem az autizmussal, ami a legtöbbeknek nincs meg, de azért a társasági életben piszkosul nehéz helyzetben vagyok. Továbbá mit mondjak arra őszintén, amikor nekem panaszkodik anyám, hogy apámmal milyen nehéz, hogy ő már arra gondol, hogy meglép mellőle, hogy milyen gyagyás, és ő már mennyire megbánta, hogy belépett ebbe a családba?

2018. jún. 17. 21:18
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Na azért rengeteget romlott az állapotom az évek alatt, és azért azt hidd el, hogy egy agyonszekált nap után, ahol minden ok nélkül bántanak az osztálytársaid, akiknek már mindent megteszel, pusztán azért, hogy a kedvükbe járj, és anyád nem, hogy nem véd meg, de még közli is, hogy biztos igazuk volt, azután már nem te leszel a hibás, ha az életed nem alakul úgy, mint másnak. Jah, és évekig tartó durva bántalmazásokról beszélünk mind a szülő, mint az osztálytársak részéről. Az osztálytársaim bántalmazása pl. még az osztályfőnököt is elborzasztotta.
2018. jún. 17. 22:16
 12/37 anonim ***** válasza:
23%

Engem is bántottak az osztálytársaim, és engem sem védett meg senki, iskolát váltottam és kész, azért felnőttkorban normális esetben ez már nincs kihatással az emberre, akkor régen tényleg rossz volt ezt aláírom, 2-3 év kellett hozzá, hogy elfelejtsem.

Amúgy már vagy negyedszerre futom át, amit írtál és nem találom benne a komolyabb bántalmazást, mert azt természetesen én is elítélem. inkább a saját érzéseidet írod le, pl., hogy anyád nem szeret, bánja, hogy bevállalt és simán lehet, hogy rosszul érzed.

2018. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Konkrétan kimondta, hogy nem vállalna, ha előre tudná. Az meg neked nem súlyos bántalmazás, hogy valaki teljes erejéből püföl egy pár éves gyereket? Légyszi, ha értelmeset nem tudsz írni, inkább ne szólj hozzá...
2018. jún. 17. 22:34
 14/37 anonim ***** válasza:
83%

"Veréssel és ronda szavakkal próbált rám hatni, na persze semmi eredménnyel."

13-as: itt van a komolyabb bántalmazás.

2018. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
5%

Onsajnalat mas hibaztatasa olcso vigasz

Az elet sajat kezedben van

Annyira sulyos autizmusod nincs ha mast hibaztatas amiert az vagy akin vagy

Egyik gyerekem autista es pont azert nem akartunk fejlesztest hogy ne kapjon stigmat egesz eletere.

Op kivalloan fukcional az eletben.

Tudod miert ?

Mert megtanult elni a betegsegevel

2018. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
No comment, lassan csak beesik egy oltásellenes idióta is a kommentelők közé, ahogy esik a színvonal... "Gratulálok", hogy nem viszed fejlesztésre, igazi mintaszülő lehetsz!
2018. jún. 17. 22:54
 17/37 anonim ***** válasza:
57%
15-ös válaszoló az a tipikus oltásellenesnek tűnő szülő, aki nem oltatja be a gyerekét, mert "hadd erősödjön az immunrendszere", és azt terjeszti, hogy az oltás autizmust okoz. Az ilyen emberek nem valók szülőnek.
2018. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Pontosan! Szomorú, hogy olyanok is szaporodnak, akikre kisállatot sem szabadna bízni.
2018. jún. 17. 23:01
 19/37 anonim ***** válasza:
46%
Azért szerencsére vannak ennél jobb példák is. Ismerősöméknél a 3 fiú közül a középső autista. Ők emiatt költöztek Sárbogárdról Székesfehérvárra, hogy jobban tudják fejlesztésre hordani. Emiatt az apa állást is változtatott. Említette továbbá, hogy nagyon jó hatással van a gyerekre az is, amikor a testvéreivel hármasban játszik. Talán mondanom se kell, hogy a szerető, megértő családi légkör náluk eleve adott.
2018. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
28%

A #18-as kommentből látható erős kritikai érzék sajnos az autistáknál igen gyenge önkritikával párosul. Valóban jó lenne pszichológus segítségét igénybe venni, hogy a világ a helyére billenjen, és ne csak mások legyenek az okai minden rossznak.

Saját tapasztalatból beszélek. Nekem is van autista gyermekem...

2018. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!